شکست مذاکرات آنکارا-واشنگتن، رکورد بی‌سابقه نرخ دلار در تاریخ جمهوری ترکیه را رقم زد

عنوان

اردوغان در واکنش به افزایش بی‌سابقه نرخ دلار اظهار داشت: دشمنان ترکیه کمپین‌های مختلفی برای ضربه به ما به راه انداخته‌اند. اگر آن‌ها دلار دارند ما هم خدایمان را داریم. هیچ نگران نباشید که فردای ترکیه بسیار بهتر از امروز خواهد بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روند صعودی قیمت ارز و دلار در ترکیه و کاهش ارزش پول ملی این کشور که از چند ماه پیش آغاز شده علی رغم تدابیر اقتصادی اردوغان، روند افزایشی خود را حفظ کرده و به یک رکورد تاریخی دست یافت.

نرخ دلار در بازار معاملات ترکیه به رقم جدید 6.46 لیر رسیده که این رقم در تاریخ جمهوری ترکیه بی سابقه است و هم اکنون نرخ دلار در ترکیه در 5.94 لیر تثبیت شده است.

همچنین نرخ یورو به رقم بی سابقه 7.20 لیر و پوند به 8.27 لیر رسید و رکورد جدیدی به ثبت رساند.

بسیاری از کارشناسان تحریم های آمریکا علیه مقامات ترکیه و شکست مذاکرات هیئت اعزامی از آنکارا به واشنگتن را دلیل اصلی افزایش سابقه نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی ترکیه عنوان کردند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در واکنش به افزایش بی سابقه نرخ دلار در ترکیه اظهار داشت: دشمنانمان کمپین های مختلفی برای ضربه به ترکیه به راه انداخته اند. به تبلیغات و سیاه نمایی آن ها گوش ندهید. اگر آن ها دلار دارند ما هم خدایمان را داریم. هیچ نگران نباشید که فردای ترکیه بسیار بهتر از امروز خواهد بود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین