سردارسلامی:

سپاه نهاد سیاسی کار نیست و مواضع شفاف دارد

نسیم آنلاین

جانشین فرمانده کل سپاه، با بیان اینکه سپاه نهاد سیاسی کار نیست و مواضع شفاف دارد گفت:میدان عمل سیاسی سپاه پاسخ به تهدیدات سیاسی فراروی انقلاب و نظام است.

به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در گردهمایی سراسری مسئولان روابط عمومی سپاه افزود: آمریکا چند روز پیش تلاش کرد در فتنه جدید، جهان را علیه ما متحد کند که شکست خورد و حتی متحدان آن ها نیز آمریکا را همراهی نکرد و آمریکا در موضوع انتفاضه هم منزوی شد.
وی گفت: آمریکا برترین قدرت جهان است، اما ناکارآمد شده است و هر چه تلاش کرد قدرت نفوذ ایران را کم کند، نتوانست و به آشفته کردن داخل ایران روی آورد که باز نتیجه نگرفت.
 سلامی درخصوص وظایف روابط عمومی ها افزود: یکی از بزرگترین کار های روابط عمومی ها پایش و تقویت قوه درونی جامعه است که شفاف سازی معادله قدرت محسوب می شود.
وی گفت: اکنون دشمن خیلی تلاش می کند از سپاه، تصویری نفرت انگیز در جامعه ایجاد کند، چون می داند که سپاه اتصال معنوی و عاطفی با مردم دارد و مادامی که سپاه در بستر اعتقاد و احساس و باور مردم باشد، هرگز شکست نمی خورد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اتصال سپاه به مردم و رهبری را جوهره اصلی سپاه خواند و افزود: در شرایط کنونی باید مراقب باشیم حقایق را منصفانه منعکس کنیم.
سلامی گفت: نباید اجازه دهیم ذهن ها براساس تفکر دشمن شکل بگیرد و باید تصویرسازی درستی از سپاه صورت گیرد و این از وظایف روابط عمومی است.
وی افزود: خوب و بد های سپاه آن طور که هست باید دیده شود و هرگز تصویر اغراق آمیز، کارکرد مثبتی ندارد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران رسانه را رکن چهارم دموکراسی خواند و گفت: باید در نبرد رسانه ها و در جنگ افکار و اعتقادات بتوانیم حقایق را آن طور که هست معرفی کنیم و صداقت، انصاف، واقع بینی و آرمان گرایی خصوصیت ماست که باید نشان داده شود.
 سلامی با اشاره به اینکه مواضع سپاه، شفاف است، افزود: سپاه نهاد سیاسی کار نیست و میدان عمل او در عالم سیاست پاسخ به تهدیدات سیاسی است که نظام و انقلاب را در معرض خطر قرار می دهد.
وی گفت: سپاه مدافع انقلاب اسلام است و ورود سپاه در عرصه ها جنبه تبیینی و روشنگرانه دارد و هر جا احساس کنیم فریب و نیرنگ می خواهد افکار را از انقلاب منحرف کند، روشنگری می کنیم.
دشمن برای تقابل به دنبال مذاکره است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت:​ دشمن وقتی به دنبال مذاکره است در واقع به جای تعامل به دنبال تقابل است و برای سیطره به دنبال مذاکره می آید و تفکیک این ها بسیار مهم و سخت است.
 سرتیپ پاسدار حسین سلامی که  در گردهمایی سراسری مسئولان روابط عمومی سپاه سخن می گفت،افزود: در نقطه تقاطع راهبرد های پیچیده قدرت های بزرگ قرار گرفته ایم و در اولویت راهبردی آن ها هستیم و این موقعیت سال های سال به قوت خود باقی خواهد ماند.
وی گفت: هیچ نقطه تقاربی میان ما و دشمنان وجود ندارد و ما روی خطوط متنافر حرکت و اساساً در یک فضای نبرد پیچیده و چند بعدی زندگی می کنیم.
 سلامی درک این موقعیت را بسیار مهم تلقی کرد و افزود: این جنگ سال ها طول خواهد کشید و ما این سبک از زندگی در جنگ را باید تجربه کنیم و مدل های جنگ را خوب باید بشناسیم و احساس درونی خود را متناسب با این مدل ها تقویت کنیم.
وی گفت: این حقیقت که امروز و همیشه هر واقعیتی در بیرون، محصول عمل کردن ذهن در درون است، برای ما اهمیت دارد و ملت و جامعه و سازمانی براساس شخصیت و شاکله درونی خود عمل می کند.
جانشین فرمانده کل سپاه افزود: دشمنان ما به دنبال پیچیده کردن فضا هستند و وقتی به دنبال مذاکره می ایند به دنبال تقابل و سیطره هستند نه تعامل.
سلامی نبرد افکار و عقاید و اندیشه ها را سخت ترین مدل جنگی خواند و از آن به جنگ نرم تعبیر کرد.
وی گفت:​ در جنگ نرم دشمن به دنبال تغییر هویت های ماست و آن ها برای تغییر ساختار ما ابتدا برخی پیش شرط ها را تغییر می دهند، به این ترتیب که مثلاً می گویند مسلمانان تروریست هستند یا اینکه سپاه را نهادی قدرت طلب معرفی می کنند و آنقدر این موارد را تکرار می کنند تا ذهنیت عمومی جامعه آن را به عنوان واقعیت بپذیرد.
سلامی افزود: اینکه ما هم همیشه می گوییم آمریکایی ها هرگز خیرخواه ما نیستند ناشی از پیش فرض های ماست.
وی گفت: آن ها همچنین به دنبال شایعه سازی هستند و تلاش می کنند شایعاتی علیه یک شخصیت یا یک دستگاه طرح کنند تا اذهان جهانی آن را به عنوان واقعیت بپذیرند.
جانشین فرمانده کل سپاه افزود: من فتنه ۸۸ را از زبان بیگانگان مطالعه کردم و به این نتیجه رسیدم که آن ها به این اعتقاد رسیده بودند که برای ایجاد شورش در هر نظامی باید ارزش ها و شعائر آن ها را تغییر دهند.
سلامی گفت: اکنون هم غرب و آمریکا به دنبال این است که همه عقاید مشترک، کالا های یکسان و همه در آن واحد اطلاعات یکسان داشته باشند و این به معنی جهانی سازی اطلاعات، ارتباطات و سبک زندگی است و ما در این شرایط باید از هویت و شعائر و شعار ها و آرمان هایمان حفاظت کنیم.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند

آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن

در این جنگ پیروزیم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه از نخبگان باید در برنامه‌ریزی برای مسائل کشور استفاده کرد، فرمودند: برخی نخبگان به همراه فکر بلند، قدرت مدیریت هم دارند که باید از آن استفاده بشود.

بازهم تحریم!

در ادامه سیاست‌های خصمانه علیه ایران، دولت آمریکا اعلام کرده که حداقل ۲۰ بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرده است.

پاشنه آشیل عرضه نفت در بورس

نگرانی زیادی درباره امکان اجرایی بودن تسویه ارزی 80 درصد مبلغ نفت خام فروخته شده در بورس و تبعات آن وجود دارد و در نتیجه، ضرورت دارد وزارت نفت هر چه سریعتر امکان تسویه 100 درصد ریالی این مبلغ را نیز فراهم کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی کشور:
در این جنگ پیروزیم
بیانیه سپاه درباره ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی
خیانت و تبانی با گروهک ضدانقلاب علت حادثه میرجاوه/ پاکستان با اشرار و تروریست‌ها برخورد جدی کند
وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدید تحریم‌ها را اعلام کرد
بازهم تحریم!
عماد، نخستین موشک دوربرد و قابل کنترل تا مرحله نهایی؛
کدام موشک ایرانی در ۷ دقیقه اسارئیل را نابود می کند؟
دولت چه زمانی می‌تواند سند الحاق را به FATF تحویل دهد؟
۴ گزاره حقوقی درباره تبصره لایحه الحاق به CFT
به‌خاطر وعده سرخرمن اروپا
۴ سوال مهم در خصوص تصویب CFT در مجلس
تحلیل مهدی محمدی از تصویب کنوانسیون‌های مرتبط با FATF
پس پرده اصرار دولت و حامیان آن به تصویب CFT
هشدار جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مجلس درباره FATF
کاری به زیان مملکت و نظام انجام ندهید!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین