انتشار «از زمین‌شناسی نفت تا مهندسی نفت»

عنوان

کتاب «از زمین‌شناسی نفت تا مهندسی نفت» منتشر شد.

علی دل‌زنده، مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین، به ایسنا گفت: کتاب «از زمین‌شناسی نفت تا مهندسی نفت» به قلم مریم حسین‌پور عضو بنیاد ملی نخبگان ایران و دارای کارشناسی ارشد نفت، سیداسماعیل مصطفوی دارای کارشناس مهندسی مکانیک و سعیده سنماری عضو هیئت‌علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد قزوین به چاپ رسیده است.

او افزود: این کتاب در ۳۲۰ صفحه و ۵ فصل با عنوان‌های پترولیوم، سنگ مادر، سنگ مخزن نفت، تخلخل، زمین‌شناسی کاربردی در اکتشافات نفت و گاز و لرزه‌نگاری منتشر شده است.

مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین بیان کرد: کتاب «از زمین‌شناسی نفت تا مهندسی نفت» متنی است روان که مباحث علمی مرتبط پترولئوم، خواص سنگ و سیال، لرزه‌شناسی و امواج در اکتشاف‌های ژئوفیزیکی را که اصل و پایه کار اکتشاف نفت است همگام با طرح مسائل عملیاتی صنعت نفت در خصوص اکتشاف، به زبان ساده مورد بررسی قرار می‌دهد.

او گفت: آنچه این کتاب را که توسط متخصصین حوزه‌های مختلف نفتی نگاشته شده است، از امثال خود متمایز می‌کند، درج مطالب علمی متعدد در خصوص مسائل پترولئوم و اکتشاف نفت است. این امر به خواننده اجازه می‌دهد از نحوه اکتشاف نفت و نیز مسائل مرتبط با اصول زمین‌شناسی آگاهی یابد. ارائه توصیفی کامل از خواص سنگ و سیال، زمین‌شناسی کاربردی در اکتشاف‌های نفت و گاز و پرداختن به موضوع‌های لرزه‌نگاری مرتبط در این حوزه، از دیگر ویژگی‌های این کتاب محسوب می‌شود.


انتهای پیام

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

لحظه اعلام خبر شهادت شهید "علیرضا بابایی" به دختر کوچکش

وقتی خبر شهادت را به دختر شهید می‌دهند

فعلا جواب کارهایت را بده؛ بعداً رفراندوم هم می‌کنیم!

رحیم‌پور ازغدی: برخی طوری دوپهلو حرف می‌زنند و وسط مبل می‌نشینند که معلوم نشود طرف امامند یا آمریکا.

ناگفته های بازشماری آرا در انتخابات 88

علی آقامحمدی درباره مجوز رهبر معظم انقلاب برای بازشماری تمام آراء پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و نپذیرفتن نامزد شکست خورده انتخابات صحبت کرد.

66 مسافر و خدمه هواپیما جان باختند

ساعت 8 صبح امروز یک فروند هواپیمای مسیر تهران ـ یاسوج متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان پس از پرواز از مهرآباد به سمت یاسوج از رادار خارج شده است. سرپرست اورژانس کشور با اشاره به اینکه هواپیمای آسمان که دچار سانحه شده حدود 60 مسافر داشته است، گفت: این هواپیما در محدوده سمیرم سقوط کرده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین