موسویان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

تشکیل جلسه برای بررسی محتوای غیراخلاقی برخی شبکه‌های اینترنتی/ ابلاغ تذکر به مدیر شبکه آپارات

عنوان

رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت ارشاد، از تشکیل جلسه برای بررسی محتوای غیراخلاقی برخی شبکه‌های اینترنتی خبر داد.

سید مرتضی موسویان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  در خصوص انتشار محتوای مغایر با موازین اسلامی در فضای مجازی و برخی سایت ها از جمله آپارات گفت: تعیین محتوای مجرمانه و خلاف موازین بر عهده کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است و مسئولیت انتشار محتوا برعهده سایت ها و مدیران آنهاست. آپارات و سایت های مشابه آن در موارد مختلف تذکرات لازم را از جانب ما دریافت کرده اند.

وی افزود: مشارکت مردم در نظارت بر محتوا در فضای مجازی و دیجیتال از طریق سامانه شکایت کمیته مصادیق محتوای مجرمانه و همچنین سامانه شکایت مردمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می پذیرد. در همین هفته جلسه ای با مدیران چند رسانه دیجیتال از جمله آپارات خواهیم داشت و تذکرات لازم به آن ها ابلاغ خواهد شد.

موسویان همچنین اظهار کرد: این نوید را می دهم که ۴۵۰۰۰ محتوا و موجودیت رسانه ای شامل اپ ها، کانال ها و رسانه های دیجیتال به زودی نشان دار خواهند شد. در آینده ای نزدیک محتوا های مردمی نیز دارای نشان شامد خواهند شد.

وی عنوان کرد: نشان و لوگوی نقره ای و طلایی از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به برخی از سازمان های دولتی اعطا خواهد شد تا آن ها نیز در زمینه نشان شامد همکاری لازم را داشته باشند. ساماندهی بسیاری از کانال ها ی بالای ۵۰۰۰ عضو در پیام رسان های داخلی تا قبل از پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا محتوا های مردمی نشان دار شوند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد تصریح کرد: وزارت ارشاد با هر گونه انحراف در این فضا ها برخورد خواهد کرد و تمامی سایت ها از جمله سایت آپارات، می بایست حقوق و موازین این مجموعه را رعایت کنند.

وی افزود: یکی از کار های انجام شده در زمینه نظارت بر محتوا های مردمی یا همان ugc (بارگذاری محتوا از سوی مردم)، راه اندازی شبکه فرهنگیان است که هم اکنون ۳۵ هزار عضو دارد و این میزان در حال افزایش است. بسیاری از آموزش ها و نظارت ها در همین قالب انجام خواهند شد. تلاش می کنیم تا از ساختاری همانند هوش مصنوعی که سامانه ای پیشرفته در دنیا محسوب می شود نیز بهره مند شویم؛ اما هنوز در این زمینه به بلوغ کامل نرسیده ایم.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد در پایان تاکید کرد: در دنیا نظارت مردمی و همگانی حرف اول را می زند و باید برای ارتقای سطح سواد رسانه ای عمومی تلاش کنیم. با هماهنگی همه دستگاه ها، به ویژه رسانه ملی لازم است اقدامات جدی انجام شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به پدیده فقر و کارهای خیریه

قیمتِ کار خیر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین