موسویان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

تشکیل جلسه برای بررسی محتوای غیراخلاقی برخی شبکه‌های اینترنتی/ ابلاغ تذکر به مدیر شبکه آپارات

عنوان

رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت ارشاد، از تشکیل جلسه برای بررسی محتوای غیراخلاقی برخی شبکه‌های اینترنتی خبر داد.

سید مرتضی موسویان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  در خصوص انتشار محتوای مغایر با موازین اسلامی در فضای مجازی و برخی سایت ها از جمله آپارات گفت: تعیین محتوای مجرمانه و خلاف موازین بر عهده کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است و مسئولیت انتشار محتوا برعهده سایت ها و مدیران آنهاست. آپارات و سایت های مشابه آن در موارد مختلف تذکرات لازم را از جانب ما دریافت کرده اند.

وی افزود: مشارکت مردم در نظارت بر محتوا در فضای مجازی و دیجیتال از طریق سامانه شکایت کمیته مصادیق محتوای مجرمانه و همچنین سامانه شکایت مردمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می پذیرد. در همین هفته جلسه ای با مدیران چند رسانه دیجیتال از جمله آپارات خواهیم داشت و تذکرات لازم به آن ها ابلاغ خواهد شد.

موسویان همچنین اظهار کرد: این نوید را می دهم که ۴۵۰۰۰ محتوا و موجودیت رسانه ای شامل اپ ها، کانال ها و رسانه های دیجیتال به زودی نشان دار خواهند شد. در آینده ای نزدیک محتوا های مردمی نیز دارای نشان شامد خواهند شد.

وی عنوان کرد: نشان و لوگوی نقره ای و طلایی از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به برخی از سازمان های دولتی اعطا خواهد شد تا آن ها نیز در زمینه نشان شامد همکاری لازم را داشته باشند. ساماندهی بسیاری از کانال ها ی بالای ۵۰۰۰ عضو در پیام رسان های داخلی تا قبل از پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا محتوا های مردمی نشان دار شوند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد تصریح کرد: وزارت ارشاد با هر گونه انحراف در این فضا ها برخورد خواهد کرد و تمامی سایت ها از جمله سایت آپارات، می بایست حقوق و موازین این مجموعه را رعایت کنند.

وی افزود: یکی از کار های انجام شده در زمینه نظارت بر محتوا های مردمی یا همان ugc (بارگذاری محتوا از سوی مردم)، راه اندازی شبکه فرهنگیان است که هم اکنون ۳۵ هزار عضو دارد و این میزان در حال افزایش است. بسیاری از آموزش ها و نظارت ها در همین قالب انجام خواهند شد. تلاش می کنیم تا از ساختاری همانند هوش مصنوعی که سامانه ای پیشرفته در دنیا محسوب می شود نیز بهره مند شویم؛ اما هنوز در این زمینه به بلوغ کامل نرسیده ایم.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد در پایان تاکید کرد: در دنیا نظارت مردمی و همگانی حرف اول را می زند و باید برای ارتقای سطح سواد رسانه ای عمومی تلاش کنیم. با هماهنگی همه دستگاه ها، به ویژه رسانه ملی لازم است اقدامات جدی انجام شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی
چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟
قره باغی خواننده آهنگ «امریکا امریکا ننگ به نیرنگ تو»:
می‌خواهند به سرنوشت خاشقچی دچار شوم / اپرایی واقعی در راه است
حکایت اربعین 
مدل مدیریت اسلامی
پاسخ تهیه کننده برنامه «ثریا» به انتقادات علی مطهری
می‌‌خواهند گفتگو درباره برجام را مانند نقد هولوکاست در اروپا ممنوع کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین