سفر فرمانده مرزبانی به افغانستان برای پیگیری حمله به مرزبانان ایرانی

عنوان

فرمانده مرزبانی ناجا از سفر به کابل به منظور بررسی حادثه چند روز گذشته زابل و همچنین بررسی توافقات و تعاملات مرزی دو کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا که صبح امروز برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره پیگیری مرزبانی از حادثه زابل که منجر به شهادت دو مرزبان کشورمان در شب دیدار دو تیم فوتبال ایران و اسپانیا شد، گفت: روز سه شنبه عازم کابل هستم تا در این جلسه درباره این موضوع نیز به بحث پرداخته و این مسئله را پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه بررسی وضعیت مرزهای مشترک با افغانستان، چگونگی تعاملات، بررسی توافقاتی که از قبل بخشی از آن اجرایی شده و بخشی دیگر اجرایی نشده و نیز بررسی وضعیت به ویژه در حوزه سیستان و زابل از جمله مواردی است که در این سفر چند روزه پیگیری خواهد شد.

رضایی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا قاچاق از مرزها وارد کشور می‌شود؟ اظهار کرد: قاچاق به آن شکل وارد نمی‌شود اما توجه داشته باشید که مرزهای ما طولانی است. این مرزها در طول روز کنترل می‌شوند و شب‌ها نیز عملیات نظارتی ما وجود دارد اما ممکن است موارد معدود و انگشت شماری رخ دهد که البته ما نیز با آن برخورد خواهیم کرد. به عنوان مثال همین چند روز پیش بود که بیش از یک تن انواع مواد مخدر را در مرز کشف کردیم و متاسفانه دو هم رزم ما نیز به شهادت رسیدند که من به این عزیزان تسلیت می‌گویم.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه آیا تروریست‌ها از فرصتی همچون پخش بازی‌های جام جهانی برای حمله به مرزبانان استفاده می‌کنند یا خیر؟ گفت: این اتفاق همزمان با پخش این مسابقه ورزشی افتاد اما مرزبانان ما همواره در آماده باش هستند و گشت‌های کنترلی و کمین را همیشه در منطقه داریم.

فرمانده مرزبانی ناجا در پاسخ به اینکه نیروی انتظامی در چند کیلومتر از مرزهای کشور حضور دارد؟ تصریح کرد: کشور ما بیش از 8000 کیلومتر مرز دارد و ما در تمام مرزها حضور داریم اما در برخی از نقاط خیلی معدود عزیزان سپاه و ارتش نیز در کنار ما هستند.

رضایی درباره عملیات‌های خرابکارانه صورت گرفته در مرزهای کشور گفت: مواردی از درگیری با گروهک‌های تروریستی و قاچاقچی مواد مخدر در برخی از مرزهای شمال غربی و جنوب شرقی داشته‌ایم که این نشان می‌دهد مرزبانان ما همواره برای برخورد با تحرکات در آماده باش هستند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا شهدای مرزبانی افزایش یافته اظهار کرد: به این عنوان این طور نیست و تعداد شهدای مرزبانی زیاد نشده است اما به نظر می‌رسد حساسیت‌ها به مرز افزایش یافته و به همین دلیل اخبار آن بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد اتفاقا عملیات‌های ما افزایش یافته و با بسیاری از مجرمان در مرز برخورد کرده‌ایم.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین