ناصر ایمانی

مشکلات اقتصادی ناشی از سو مدیریت است/ آثار تحریم‌ها یک سال دیگر در اقتصاد بروز می‌یابد

ناصر ایمانی

هیچ درصدی از مشکلات فعلی اقتصاد کشور مربوط به مسئله تحریمها نیست. درصد مشکلات ناشی از تحریمها به قدری کم است که قابل اغماض به شمار می‌آید.

نود اقتصادی:‌ایمانی گفت: اگر تحریمها نباشد و همه چیز ایده آل باشد که همه بلدند کشور را مدیریت کنند. حتی در سالهای 89، 90 و 92 و در سالهای قبل برجام هم که تحریمهای شدیدی علیه ما اعمال شده بود، به گواه فعالان اقتصادی تنها 30 درصد مشکلات ناشی از تحریمها بود.

ناصر ایمانی کارشناس مسائل اقتصاد سیاسی در گفتگو با «نود اقتصادی» در خصوص تاثیرگذاری تحریمها بر مشکلات اقتصادی کشور اظهار کرد: هیچ درصدی از مشکلات فعلی اقتصاد کشور مربوط به مسئله تحریمها نیست. درصد مشکلات ناشی از تحریمها به قدری کم است که قابل اغماض به شمار می‌آید.

وی افزود: ما در چند سال گذشته درآمد نفتی‌مان را داشتیم. خود آقای رئیس جمهور و سایر دولتمردان بارها اعلام کرده‌اند که سطح درآمدهای ارزی کشور مطلوب است. وصول درآمدهای ارزی هم هرچند با سختی بوده ولی امکان پذیر بوده، درآمدهای ریالی و داخلی دولت هم در چند سال گذشته رشد قابل توجهی داشته که شامل درآمدهای ناشی از مالیات و درآمدهای مختلف می‌شود.

ایمانی خاطرنشان کرد: بنابراین وضعیت دولت مناسب بوده و مشکلاتی که در چند ماه اخیر با آنها مواجه بوده‌ایم هیچ کدام ناشی از تحریم نبوده است. برای اینکه تحریمهای اقتصادی آمریکا تاثیر خود را بگذارد زمان زیادی باید صرف شود.

وی با بیان اینکه "تمام مشکلات اقتصادی کشور ناشی از مسائل داخلی است" گفت: مدیریت در هر زمینه‌ای مانند مدیریت اقتصادی و یا فرهنگی در شرایط ایده‌آل وجود ندارد. مدیریت در شرایط ایده آل که کاری ندارد، اصل مدیریت کردن، مدیریت در شرایط سخت و دشوار است. مسئله تحریمها از سایر مسائل مدیریتی کشور جدا نیست.

یک کارشناس مسائل اقتصاد سیاسی عنوان کرد: اگر تحریمها نباشد و همه چیز ایده آل باشد که همه بلدند کشور را مدیریت کنند. حتی در سالهای 89، 90 و 92 و در سالهای قبل برجام هم که تحریمهای شدیدی علیه ما اعمال شده بود، به گواه فعالان اقتصادی تنها 30 درصد مشکلات ناشی از تحریمها بود.

ایمانی تصریح کرد: تحریمها اگر آغاز شود تا یک سال آینده تاثیر گذار خواهد بود که آن هم اثرش محدود خواهد بود.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران
گوشت ۹۰ هزار تومانی تقصیر نهادهای نظارتی است
روایت حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا از برخی اتفاقات عجیب در اقتصاد کشور؛‌
جایی که آب نیست، پتروشیمی ساخته‌اند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین