۱۹ فعال اقتصادی خواستار ترمیم اقتصادی کابینه شدند

تیم اقتصادی دولت دوازدهم

کمتر کسی فکرش را می‌کرد که دولت دوازدهم در کمتر از یک سال در حوزه اقتصاد به آخر خط برسد و مجبور شود تا مردان اقتصادی خود را تغییر دهد. اما حالا سوال اینجاست تغییر در بین مدیران اقتصادی دولت می‌‌تواند اقتصاد کشور را از شرایط فعلی خارج کند؟

«نود اقتصادی»: همه جا صحبت از تغییر در تیم اقتصادی دولت است. زمزمه‌هایی که از چند ماه پیش شروع شده بود، جدی‌تر شده و محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و اسحاق جهانگیری معاون اول وی رسما به این مسئله اشاره کرده‌اند. شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد که دولت دوازدهم در کمتر از یک سال در حوزه اقتصاد به آخر خط برسد و مجبور شود تا مردان اقتصادی خود را تغییر دهد. اما حالا سوال اینجاست تغییر در بین مدیران اقتصادی دولت می‌‌تواند اقتصاد کشور را از شرایط فعلی خارج کند؟ 

محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کسانی هستند که گمانه‌زنی‌ها برای تغییرشان بیش از بقیه در فضای رسانه‌ای کشور چرخیده است. برخی از اقتصادانان و تحلیلگران اقتصادی هم معتقدند که مسعود نیلی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقتصادی و محمد نهاوندیان معاون اقتصادی حسن روحانی باید از کابینه بیرون بروند تا شرایط اقتصادی کشور تغییر کند. دلیل این افراد هم این است که تفکرات اصلی تیم اقتصادی از جانب این افراد به دولت تزریق شده و اغلب تصمیمات را نیلی و نهاوندیان گرفته‌اند. بنابراین آنها باید دولت را ترک کنند. همه این سوالات و تحلیلها بهانه‌ای شد تا به سراغ فعالان اقتصادی برویم و نظر آنها را درباره تیم اقتصادی دولت و تغییرات احتمالی آن بشنویم.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌