از کوچه پس کوچه های ایران تا حضور در منچسترسیتی؛

دنیل ارزانی: بازی با توپ پلاستیکی در ایران مرا به اینجا رساند

عنوان

بازیکن ایرانی – استرالیایی باشگاه منچسترسیتی گفت،بازی در کوچه های ایران با توپ پلاستیکی او را به این سطح رسانده است.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، دنیل ارزانی بازیکن 19 ساله ایرانی –استرالیایی که به تازگی به منچسترسیتی پیوسته و سپس به طور قرضی راهی سلتیک شده است در گفتگو با روزنامه «اسکاتیش سان»،به مروز سرگذشت خود پرداخخته و بازی با توپ پلاستیکی در کوچه های ایران را سنگ بنای پیشرفت خود دانسته است.

ارزانی گفت: "من در ایران متولد شدم، اما زمانی که من شش ساله بودم، پدر و مادرم من و برادرم را به استرالیا بردند.

"اما وقتی 10 ساله بودم به مدت یک سال به ایران برگشتیم، چون مادربزرگم بیمار بود و مجبور بودیم از او مراقبت کنیم.

"من با بازی فوتبال خیابانی در آنجا فوتبال راآموختم و خاطراتی شیرینی درباره آن دارم. فوتبال درستی وجود نداشت - هیچ کس آن را نداشت. آنها بسیار نادر بودند.

ستاره جوان تیم ملی استرالیا افزود: "ما توپ های کوچک پلاستیکی داشتیم که بسیار سبک بودند. ما آنها را می ترکاندیم و سپس لایه هفت یا هشت لایه را با استفاده از نوار ضبط صوت به هم وصل می کردیم.

"همه عادت داشتند چنین توپ هایی درست کنند. شما فقط می توانستید آنها را از مغازه های گوشه و اطراف خریداری کنید. هشت عدد از این توپ ها را می خریدیم و آنها پاره می کردیم و لایه یکدیگر می کردیم و بازی می کردیم.

"پاهایمان به شدت درد می گرفت زیرا آنها مانند سنگ بودند. ما برای دروازه آجر گذاشتیم و سپس هر وقت که ماشین می آمد آنها را حرکت می دادیم."

بازیکن سلتیک ادامه داد: "این بازی ها باعث پیشرفت من شد داد و من را سخت تر کرد زیرا برخی از پسران بزرگ در این بازی ها حضور داشتند و هیچ کس از صدمه زدن به دیگری ناراحت نبود.

"این امر باعث شد من به بازیکنی که امروز هستم تبدیل شوم، می توانم در مقابل حریفان بزرگتر بازی کنم. این خاطرات در دورود و اهواز، دو شهر کوچک ایران بود.

"ما صبح بیدار شدیم، صبحانه می خوردیم و سپس مستقیم به بازی می رفتیم. کسی ضربه ای به در خانه می زد و دیگر کار تمام بود.

"در آن سن، واقعا تیم هایی وجود نداشت برای آنها بازی کنیم. ما با هم سن و سالان خود بازی می کردیم. حدود 95 درصد از خانواده ام هنوز در ایران هستند.

"من تا چند سال پیش هر ساله به ایران سفر می کردم. اکنون زمان کافی ندارم اما در حال حاضر توپ های سلتیک به ایران فرستاده می شود.

" وقتی با خانواده ام در ایران تلفنی صحبت کردم ، همه آنها هیجان زده بودند.ممکن است مجبور شوم باشگاه هواداران سلتیک را در آنجا راه اندازی کنم! "

ارزانی که 5 بازی ملی در کارنامه دارد در اوقات فراغتش رمان های فانتزی می خواند.و چند ماه گذشته اوضاع برای رویایی او بوده است.

او جوانترین بازیکنی بود که در جام جهانی 2018 حضور داشت و در سه بازی ای که به عنوان بازیکن تعویضی برای استرالیا به میدان آمد نگاه ها را خیره کرد.

او گفت: "قبل از اینکه با سیتی قرارداد امضا کنم، می دانستم که می خواهم به اینجا بیایم. من نمی خواستم بدون شناخت ازچیزی وارد آن شوم."
"صحبت با راجرز تصمیم را قطعی کرد. تام راجیچ (بازیکن استرالیایی سلتیک) هم نقش بزرگی ایفا کرد.

"او دوست نزدیکم است، بنابراین به او تلفن کردم و او چیزی جز خوبی برای گفتن نداشت.

او گفت اگر سلتیک جای خوبی نباشد، قرارداد جدیدش را امضا نمی کرد. این برای من کافی بود.

"وقتی که با سرمربی صحبت کردم، حس کردم او شخص خوبی است. من بلافاصله با او ارتباط برقرار کردم.

"برای من مهم است که او یک فرد صادقی است؛ زیرا ارتباط بسیار مهم است و من بی صبرانه منتظر هستم تا با او کار کنم.

"تام و من در جام جهانی در مورد باشگاه بسیار صحبت کردیم و من گفتم:" من می آیم در سلتیک بازی کنم! "


بیشتر بخوانید: 

دنیل ارزانی به منچسترسیتی پیوست

آخرین شایعات نقل و انتقالات فوتبال اروپا

 


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

شیران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با نسیم

اجرای کامل برنامه اقدام FATF نفعی برای ایران ندارد

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

در حالیکه مهدی پازوکی کارشناس اقتصادی، پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی(FATF)را به نفع اقتصاد ایران می داند،اما مجید شاکری معتقد است:مشکل کشورها برای مبادله اقتصادی با ایرانFATF نیست.

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

مهم‌ترین مطالب سرویس

بهترین بازیکن جوان جام جهانی ۲۰۱۸:
به توصیه کادر فنی مصدومیتم را پنهان کردم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین