گزارش نسیم آنلاین از یک شایعه در فضای مجازی

آیا دولت به جای گوسفند خوک‌های گوسفندنمای چینی وارد کرده است

خوک

به دنبال انتشار خبر از سر گیری واردات گوشت گوسفندهای چینی به ایران شایعه‌ای در شبکه های اجتماعی منتشر شد. بر اساس این شایعه که به سرعت در تلگرام در حال پخش است این گوسفند ها حاصل جفت گیری خوک و گوسفند برای رشد سریع تر گوسفند هستند.

نسیم آنلاین: به دنبال انتشار خبر از سر گیری واردات گوشت گوسفندهای چینی به ایران شایعه‌ای در شبکه های اجتماعی منتشر شد. بر اساس این شایعه که به سرعت در تلگرام در حال پخش است این گوسفند ها حاصل جفت گیری خوک و گوسفند برای رشد سریع تر گوسفند هستند.

پیگیری های خبرنگار نسیم آنلاین نشان می‌دهد این مطلب در ابتدا در تیر ماه امسال توسط صادق خرازی در صفحه ی اینستاگرام شخصیش منتشر شد سپس چند کاربر در شبکه آپارات همان ویدیو را منتشر کردند و به این موضوع پرداختند. و پس از چند ماه مجدد سر از تلگرام در آورده است.

اما تحقیقات ما نشان می‌دهد آنچه در این ویدئوها معرفی می‌شود خوک مانگالیتسا است که  تمام ویژگی های خوک و گوسفند را با هم دارد.  این نژاد خوک است که بواسطه پشم‌های فرفری اش ظاهری شبیه به گوسفند دارد اما فتار این نژاد بسیار شبیه به سگ است. خوک های این نژاد که اصلا مجارستانی هستند  چربی بالایی دارند و 60 تا 70 درصد وزن بدن این خوک ها را چربی تشکیل می‌دهد و به همین علت یکی از پرطرفدارترین و گوشت های خوک در دنیا محسوب می‌شود و در تهیه انواع فرآورده های گوشتی در کشور های غیر مسلمان استفاده می‌شوند.

به‌نظر می‌رسد بازنشر دوباره ی این شایعه در برخی از کانال ها و گروه های ضد انقلابی هدفی جز برهم زدن آرامش روانی مردم ایران و همچنین تخریب اقدامات دولت در ورود گوشت و تنظیم بازار و ایجاد بحران در بازار متلاطم این روزها را دنبال نمیکند 

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین