روندنمای اقتصاد مقاومتی منتشر شد

عنوان

بیستمین شماره ماهنامه «برهان اندیشه» با عنوان «گزارش راهبردی روندنمای اقتصاد مقاومتی » و با موضوع «تحلیل و ارزیابی نماگرهای مقاومت اقتصادی ایران در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷» از سوی اندیشکده برهان منتشر شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، هم‌زمان با روز ملی اقتصاد مقاومتی و در پنجمین سالگرد ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) اولین سند راهبردی ارزیابی میزان تحقق اقتصاد مقاومتی در طی 5 سال گذشته منتشر شد.

«بودجه و اقتصاد کلان»، «اقتصاد دانش‌بنیان»، «امنیت غذایی»، «تولید ملی»، «اقتصاد منهای خام‌فروشی»، «تنوع مبادی تأمین واردات»، «بهره‌وری»، «توسعه صادرات»، «کارآفرینی و محیط کسب‌وکار» و «جمع‌بندی کلی» عناوین بخش های این روندنما هستند.

در این گزارش، تلاش گردیده تا با تحلیل روند متکی به داده‌های رسمی و نماگرهای کارشناسی میزان پیشرفت یا عدم پیشرفت کشور در هر یک از حوزه‌های فوق در طول 5 سال گذشته مورد ارزیابی و مداقه قرار گیرد. تحلیل داده‌ها و روندهای ارائه‌شده در این گزارش مورداستفاده تحلیلگران اقتصادی و تصمیم­گیران و تصمیم‌سازان عرصه‌های حاکمیتی خواهد بود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین