وزیر فرهنگ به تماشای نمایش «رستم و سهراب» نشست

عنوان

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای نمایش «رستم و سهراب» به نویسندگی و کارگردانی میرکمال میرنصیری در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نشست.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سیدعباس صالحی چهارشنبه شب با حضور در تالار وحدت نمایش «رستم و سهراب» به نویسندگی و کارگردانی میرکمال میرنصیری را تماشا کرد؛ این نمایش در بخش میهمان سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور دارد.
این نمایش با بازی 30 نفر از معلولان و مددجویان ساکن آسایشگاه کهریزک حاصل 18 سال نمایش درمانی و 9 سال تمرین با تعدادی ازمعلولین جسمی آسایشگاه خیریه کهریزک به صحنه رفته است.
هدف نمایش رستم و سهراب ارائه یک نمایش نیست بلکه به عنوان نمایش درمانی درمان روحی و روانی مددجویان است.
به گزارش ایرنا،سید عباس صالحی شنبه شب هفته جاری نیز با حضور در مجموعه تئاتر شهرتهران به تماشای نمایش « نامیرا » به کارگردانی امیر حسین شفیعی نشست.
155 اثر در جدول برنامه‌های سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در نظر گرفته شده، که از این تعداد 142 اثر ایرانی و 13 اثر خارجی به آن اضافه شده است.
همچنین 88 اثر در بخش صحنه ای، 26 اثر در بخش خیابانی، 10اثر در بخش رادیویی و 28 اثر در بخش دیگرگونه‌ها حضور دارند.
77 اثر شامل 54 درصد از آثار از تهران و 65 اثر دیگر شامل 46 درصد آثار از بخش استان‌ها هستند و متوسط سنی کارگردانان در جشنواره 36 سال محاسبه شده است.
سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی‌مرند از 22 بهمن کار خود را آغاز کرده است و آیین اختتامیه آن با معرفی برگزیدگان در 11 بخش اصلی و جنبی روز شنبه 4 اسفندماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.
فراهنگ ** 7561 ** 1355 **

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین