پورمختار: بیانیه رهبری درباره جوانان باید در جزء جزء دستگاه‌ها تاثیر گذار باشد

عنوان

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه تمام نهادها و دستگاه‌های کشور به بیانیه رهبری در خصوص جوانان تاکید کرد: از ضرفیت بالا و قوی جوانان حداکثر استفاده مورد توجه باشد. این موضوع باید در جزء به جزء دستگاه‌های اجرایی ما اثرگذار باشد و آن ها مقید به اجرای این سیاست ها باشند.

محمد علی پورمختار در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اینکه بیانیه رهبر انقلاب درباره جوانان چقدر راهگشا است و اهتمام به این بیانیه به چه میزان ضروری است، گفت: در طول سال‌های گذشته در حوزه جوانان تاکیداتی بوده است، در این بیانیه مقام معظم رهبری نیز جوانان به عنوان آینده سازان کشور و امید نظام و این ملت مورد خطاب قرار گرفتند. توقع جوانان این است که از ضرفیت بالا و قوی این عزیزان که دارای اراده بسیار بالایی برای خدمتگذاری هستند حداکثر استفاده مورد توجه باشد. این موضوع باید در جزء به جزء دستگاه های اجرایی ما اثرگذار باشد و آن ها مقید به اجرای این سیاست ها باشند.

وی افزود: پیشتر مجلس با نگاه به این مبحث موضوع منع به کارگیری بازنشستگان را تصویب کرد، ما توقع داریم دولت این موضوع را بی‌کم و کاست اجرا کند و استثنائی در اجرای آن قائل نشود و اجازه‌ای نگیرد، البته ممکن است که در موارد نادری موضوعاتی باشد ولی در اصل نگاه ما باید بر جوانان باشد و تاکید بر این باشد که از ضرفیت جوانان استفاده شود.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درخصوص اینکه چه دستگاه‌هایی وظیفه هموار کردن راه آینده برای جوانان را برعهده دارند، گفت: از جهت اجرا، سیاست گذاری و برنامه ریزی دستگاه های مختلفی مسئول هستند، در مرحله اول دولت که متولی امور اجرایی کشور است باید به صورت ویژه نسبت به این امر اهتمام ورزد و با تعیین کارگروهی این موضوع را از حیث نحوه استفاده بهتر و بیشتر از جوانان در بخش ها مختلف بررسی کند. دولت می تواند یک سیاست گذاری روشنی در این خصوص داشته باشد و بر اساس یک سند مشخص در حداقل زمان ممکن این امر را اجرایی و عملیاتی کند.

پورمختار اضافه کرد: ما در تشکیل سازمان ملی جوانان و یا در تشکیل وزارت ورزش و جوانان موفق نبودیم، برفرض سازمان ملی جوانان بخواهد مجددا تشکیل شود که بعضا به دنبال احیای آن هم هستند ولی باید توجه کنیم این سازمان کاری نمی تواند انجام دهد، رییس جمهور در اصل باید این موضوع را مدیریت کند، اگر هم تشکیلات خاصی برای این موضوع لازم است، این تشکیلات باید با ابلاغ رییس جمهور و با نظارت و پیگیری وی  عملیاتی و اجرایی شود.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه ایجاد فضای امید و پرهیز از سیاه نمایی در این شرایط به چه میزان ضروری است و چه دستگاه‌هایی در این خصوص مسئول هستند، بیان کرد: به طور مسلم انسان با امید زنده است و اگر امید نداشته باشد هیچ دلیلی برای زندگی خود ندارد، در نسل جوان این موضوع بیشتر دارای اهمیت است چرا که جوانان دارای روحیه ظریف هستند، جوان برای اینکه بتواند مفید تر واقع شوند باید در این حوزه خیلی با ضرافت با آن ها برخورد کنیم.

وی اضافه کرد: بعضا شاهد هستیم که جوان با روحیه لطیف و پاکی که دارند با یک برخورد بد یک مسئول ناامید می شوند، بارها شاهد بودم یک جوان طرحی را ارائه می دهد تا از او حمایت شود اما با روی ناخوش یک مسئول مواجه می شود و به یکباره  ناامید می شود. همه مسئولین دستگاه ها باید در این موضوع  دقت نظر داشته باشند، ناامید سازی باعث از دست رفتن این ذخیره بزرگ کار و تلاش و فکر جوانان خواهد شد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین