رئیس سازمان فضایی ایران:

۵ پروژه ماهواره ای در سال ۹۸ تکمیل می شود

عنوان

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: در سال آینده شاهد تکمیل ۵ پروژه ماهواره ای و ارائه دستاوردهای حوزه فضایی در کشور خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: امروز ۳ پروژه فناوری فضایی در پژوهشگاه فضایی ایران با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد و مهندس جهرمی بر تکمیل و بهره برداری از ۵ پروژه فضایی دیگر تا پایان سال آینده تاکید کرد.

براری ادامه داد: وزیر ارتباطات ضمن اعلام حمایت همه جانبه از توسعه فناوری فضایی کشور، استفاده از تمام ظرفیت نیروی متخصص کشور، دانشگاه ها و بخش خصوصی را برای افزایش شتاب توسعه فناوری فضایی، اولویت حوزه فضایی دانست.

رئیس سازمان فضایی ایران خاطرنشان کرد: در خصوص ماهواره های مخابراتی، فرآیند تحویل ماهواره «ناهید ۱» به منظور قرار گرفتن در مدار آغاز شده است و در خردادماه نهایی می‌شود؛ درهمین حال ماهواره مخابراتی «ناهید ۲ » نیز در شش ماهه دوم سال آینده تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه توسعه پروژه ماهواره های سنجش از دور نیز با جدیت در حال انجام است، گفت: در شهریورماه سال آینده ماهواره «ظفر» که مراحل تولید آن در دولت یازدهم و دوازدهم پیگیری شده است را تحویل خواهیم گرفت و در بهمن‌ماه سال ۹۸ نیز ماهواره «پارس ۱» که در دولت یازدهم طراحی آن آغاز شد به پایان خواهد رسید.

به گفته براری، سامانه بلوک انتقال مداری نیز در ۶ ماهه دوم سال بعد، تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: با توجه به حمایت های صورت گرفته از سوی وزیر ارتباطات، با شتاب بیشتری مسیر توسعه را پیگیری می کنیم و در سال آینده شاهد تکمیل این ۵ پروژه ماهواره ای و ارائه دستاوردهای این حوزه در کشور خواهیم بود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌