گرد و غبار در برخی مناطق کشور

گرد و غبار

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش سرعت باد و احتمال گرد و غبار در برخی مناطق کشور از کاهش دما در سواحل دریای خزر خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی با نفوذ جریان‌های شمالی و گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور طی امروز و فردا(۱۵ و۱۶ تیر) در مناطقی از شمال غرب و به تدریج سواحل دریای خزر ابرناکی، رگبار باران و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه روز جمعه (۱۶ تیر) در سواحل دریای خزر به‌تدریج دمای هوا کاهش نسبی می‌یابد و دریای خزر مواج می‌شود، گفت: طی امروز و فردا با افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی سمنان، بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، قم، مرکزی و قزوین پدیده گرد و غبار پیش بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: با تقویت جریانات جنوبی و انتقال رطوبت در جنوب سیستان و بلوچستان پنجشنبه و جمعه افزایش ابر و در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده و رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه مناطق شرقی دریای عمان طی امروز و فردا مواج پیش‌بینی می‌شود تصریح کرد: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور گاهی وزش باد به نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط به‌ویژه در زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود.

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران روز جمعه صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و در روز شنبه کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در زمینه وضعیت هوای شهر اهواز طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان اهواز روز جمعه و شنبه صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان گفت: طی دو روز آینده اردبیل با کمینه دمای ۱۴ و بیشینه دمای ۲۷ درجه سانتیگراد در روز جمعه و کمینه دمای ۱۲ و بیشینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین شهر کشور و اهواز با بیشینه دمای ۵۰ و کمینه دمای ۳۲ درجه سانتیگراد در روز جمعه و بیشینه دمای ۴۹ و کمینه دمای ۳۱ درجه سانتیگراد گرمترین شهر خواهد بود.

ارسال نظر

استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد؛
ابتلای ۸۷ نفر به ایدز در روستای درگز صحت ندارد/ بهزیستی به وظایفش عمل کند
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر؛
هزینه بیمه روستائیان و عشایر روزی یک عدد تخم مرغ است
معاون خدمات شهری شهرداری تهران مطرح کرد؛
احداث زباله‌سوز ۳۲۰۰ تنی در آینده‌ای نزدیک در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین