گرد و غبار در برخی مناطق کشور

گرد و غبار

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش سرعت باد و احتمال گرد و غبار در برخی مناطق کشور از کاهش دما در سواحل دریای خزر خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی با نفوذ جریان‌های شمالی و گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور طی امروز و فردا(۱۵ و۱۶ تیر) در مناطقی از شمال غرب و به تدریج سواحل دریای خزر ابرناکی، رگبار باران و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه روز جمعه (۱۶ تیر) در سواحل دریای خزر به‌تدریج دمای هوا کاهش نسبی می‌یابد و دریای خزر مواج می‌شود، گفت: طی امروز و فردا با افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی سمنان، بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، قم، مرکزی و قزوین پدیده گرد و غبار پیش بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: با تقویت جریانات جنوبی و انتقال رطوبت در جنوب سیستان و بلوچستان پنجشنبه و جمعه افزایش ابر و در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده و رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه مناطق شرقی دریای عمان طی امروز و فردا مواج پیش‌بینی می‌شود تصریح کرد: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور گاهی وزش باد به نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط به‌ویژه در زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود.

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران روز جمعه صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و در روز شنبه کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در زمینه وضعیت هوای شهر اهواز طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان اهواز روز جمعه و شنبه صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان گفت: طی دو روز آینده اردبیل با کمینه دمای ۱۴ و بیشینه دمای ۲۷ درجه سانتیگراد در روز جمعه و کمینه دمای ۱۲ و بیشینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین شهر کشور و اهواز با بیشینه دمای ۵۰ و کمینه دمای ۳۲ درجه سانتیگراد در روز جمعه و بیشینه دمای ۴۹ و کمینه دمای ۳۱ درجه سانتیگراد گرمترین شهر خواهد بود.

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
در نشست خبری اولین کنگره ملی خانواده مطرح شد
کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی هدف کنگره خانواده است
با حکم دادستان کل کشور؛
خرم آبادی معاون نظارت بر دادسراها شد
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد
کاهش سوء تغذیه و افزایش چاقی در کودکان ایرانی
در نامه دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان مطرح شد
تقاضای جاد برای ایجاد تسهیلات دانشجویان عازم سفر اربعین
نقد سیدمحمود رضوی بر گزارش روزنامه فرهیختگان
دفاع تهییه کننده سینما از مدارس غیرانتفاعی
شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین