سعد حریری در جریان سفر به اسپانیا؛

توافق جریان های سیاسی تنها راهکار تشکیل دولت در لبنان است

عنوان

نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان که به اسپانیا سفر کرده در دیدار با دانشجویان لبنانی گفت که تشکیل دولت بر اساس اکثریت ممکن نیست و تنها با توافق جریان های لبنانی امکانپذیر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الشرق الاوسط، «سعد حریری» نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان که به اسپانیا سفر کرده است تأکید کرد که تشکیل دولت لبنان به زودی انجام خواهد شد.

وی در دیدار با گروهی از دانشجویان لبنانی در مادرید گفت که احترام به توافق بین اکثر جریان ها و احزاب سیاسی لبنان به دلیل تنوع قومیتی در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

حریری گفت نمی توان بر اساس قاعده اکثریت یا اقلیت در این کشور دولت تشکیل داد و قبلا این مسأله را امتحان کرده ایم و نتیجه بخش نبوده است به همین دلیل توافق تنها راهکار موجود در لبنان است.

وی افزود: نقش من به عنوان نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه این است که همه جریان های سیاسی را علیرغم اختلافاتشان گرد هم بیاورم و باید این اختلافات را کنار گذاشت و بر حرکت در مسیر پیشرفت لبنان تمرکز کرد.

حریری ضمن لزوم مبارزه با فساد در این کشور گفت که وجود یک میلیون و نیم آواره سوری در لبنان برای این کشور آزار دهنده است اما این تنها دلیل بحران های موجود در لبنان نیست و اگر سالهای قبل در زمینه فناوری، بهداشت و آموزش و حمل و نقل سرمایه گذاری مناسب انجام شده بود امروز بسیاری از مشکلات در لبنان وجود نداشت.

وی در دیدار با همتای اسپانیایی خود نیز خواستار بهبود روابط و تقویت همکاری با اسپانیا شد و گفت که اسپانیا به لبنان کمک های زیادی کرده است و از این کشور به دلیل اعزام نیروهای نظامی خود در چارچوب نیروهای یونیفل به لبنان تقدیر کرد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

۴ بسته پیشنهادی به گروه‌های مردمی در جهت «رونق تولید»

رونق تولید ابعاد مختلفی دارد که در این سال‌ها زیاد از آن گفته‌شده است، مهم کاری است که از مجموعه‌های مردمی، دانشجویی، ائمه جمعه و جماعات و روحانیت و طلاب، فعالان جبهه فرهنگی انقلاب و... انتظار است؛ آن‌هم صرفاً تکرار توصیه رهبری در ضرورت رونق تولید، تبلیغ خرید کالای داخلی یا راه‌اندازی مرغداری و... در مناطق محروم نیست.

فیلم: ادعای کمک مالی به «غزه و لبنان» دروغ است

ادعا میکنند جمهوری اسلامی به "غزه و لبنان" کمک مالی می‌کند، دروغ است. این حرف سلطنت طلب‌هاست،‌ قطر به اینها کمک مالی می‌کند/ شبکه "من و تو" ذهنیت نئولیبرال را بین ایرانیان ترویج می‌کند

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین