سعد حریری در جریان سفر به اسپانیا؛

توافق جریان های سیاسی تنها راهکار تشکیل دولت در لبنان است

عنوان

نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان که به اسپانیا سفر کرده در دیدار با دانشجویان لبنانی گفت که تشکیل دولت بر اساس اکثریت ممکن نیست و تنها با توافق جریان های لبنانی امکانپذیر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الشرق الاوسط، «سعد حریری» نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان که به اسپانیا سفر کرده است تأکید کرد که تشکیل دولت لبنان به زودی انجام خواهد شد.

وی در دیدار با گروهی از دانشجویان لبنانی در مادرید گفت که احترام به توافق بین اکثر جریان ها و احزاب سیاسی لبنان به دلیل تنوع قومیتی در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

حریری گفت نمی توان بر اساس قاعده اکثریت یا اقلیت در این کشور دولت تشکیل داد و قبلا این مسأله را امتحان کرده ایم و نتیجه بخش نبوده است به همین دلیل توافق تنها راهکار موجود در لبنان است.

وی افزود: نقش من به عنوان نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه این است که همه جریان های سیاسی را علیرغم اختلافاتشان گرد هم بیاورم و باید این اختلافات را کنار گذاشت و بر حرکت در مسیر پیشرفت لبنان تمرکز کرد.

حریری ضمن لزوم مبارزه با فساد در این کشور گفت که وجود یک میلیون و نیم آواره سوری در لبنان برای این کشور آزار دهنده است اما این تنها دلیل بحران های موجود در لبنان نیست و اگر سالهای قبل در زمینه فناوری، بهداشت و آموزش و حمل و نقل سرمایه گذاری مناسب انجام شده بود امروز بسیاری از مشکلات در لبنان وجود نداشت.

وی در دیدار با همتای اسپانیایی خود نیز خواستار بهبود روابط و تقویت همکاری با اسپانیا شد و گفت که اسپانیا به لبنان کمک های زیادی کرده است و از این کشور به دلیل اعزام نیروهای نظامی خود در چارچوب نیروهای یونیفل به لبنان تقدیر کرد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی (۲)

خودکفایی و استقلال اقتصادی لازمه فعالیت‌های فرهنگی

شرح حدیث رهبر انقلاب درباره ریاست‌طلبی/ نباید دنبال ریاست بدویم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: برخی‌ها برای نمایندگی مجلس خودشان را می‌کُشند؛ اگر راه پیدا نکنند یا صلاحیّتش را تأیید نکنند یا رأی نیاورد، خودش را به آب و آتش و در و دیوار می‌زند که چرا نشد؛ این عقل و تدبیر نیست.

۲۰ درصد مشکلات اقتصادی تحت تاثیر تحریم‌هاست

لطفعلی بخشی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه درباره اقتصاد ایران در سال 98 به «نود اقتصادی» گفت سال آینده از لحاظ اقتصادی سال دشواری خواهد بود، شاید بتوان گفت که سال 1398 سخت ترین سال چند دهه اخیر کشور ما از لحاظ اقتصادی باشد.

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

اصلاح طلبان نباید از تبعات تصمیمی که در حمایت از روحانی در سال ۹۲ و 96 اتخاذ کردند، شانه خالی کنند و باید مسئولیت این حمایت را بپذیرند اگر دست اصلاح طلبان پشت روحانی نبود، معلوم نبود آیا دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی می‌توانست راهی پاستور شود یا خیر. از سوی دیگر موضوعی که اصلاح طلبان را به انتقاد از عملکرد روحانی وادار می کند پیش رو بودن دو انتخابات مهم است. انتخابات مجلس در سال 98 و انتخابات ریاست جمهوری 1400.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین