سعد حریری در جریان سفر به اسپانیا؛

توافق جریان های سیاسی تنها راهکار تشکیل دولت در لبنان است

عنوان

نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان که به اسپانیا سفر کرده در دیدار با دانشجویان لبنانی گفت که تشکیل دولت بر اساس اکثریت ممکن نیست و تنها با توافق جریان های لبنانی امکانپذیر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الشرق الاوسط، «سعد حریری» نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان که به اسپانیا سفر کرده است تأکید کرد که تشکیل دولت لبنان به زودی انجام خواهد شد.

وی در دیدار با گروهی از دانشجویان لبنانی در مادرید گفت که احترام به توافق بین اکثر جریان ها و احزاب سیاسی لبنان به دلیل تنوع قومیتی در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

حریری گفت نمی توان بر اساس قاعده اکثریت یا اقلیت در این کشور دولت تشکیل داد و قبلا این مسأله را امتحان کرده ایم و نتیجه بخش نبوده است به همین دلیل توافق تنها راهکار موجود در لبنان است.

وی افزود: نقش من به عنوان نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه این است که همه جریان های سیاسی را علیرغم اختلافاتشان گرد هم بیاورم و باید این اختلافات را کنار گذاشت و بر حرکت در مسیر پیشرفت لبنان تمرکز کرد.

حریری ضمن لزوم مبارزه با فساد در این کشور گفت که وجود یک میلیون و نیم آواره سوری در لبنان برای این کشور آزار دهنده است اما این تنها دلیل بحران های موجود در لبنان نیست و اگر سالهای قبل در زمینه فناوری، بهداشت و آموزش و حمل و نقل سرمایه گذاری مناسب انجام شده بود امروز بسیاری از مشکلات در لبنان وجود نداشت.

وی در دیدار با همتای اسپانیایی خود نیز خواستار بهبود روابط و تقویت همکاری با اسپانیا شد و گفت که اسپانیا به لبنان کمک های زیادی کرده است و از این کشور به دلیل اعزام نیروهای نظامی خود در چارچوب نیروهای یونیفل به لبنان تقدیر کرد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق

پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟

هدف از جنگ ۳۳ روزه ریشه‌دار کردن رژیم‌صهیونیستی در منطقه بود

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه هدف از جنگ ۳۳ روزه تحقق اهداف آمریکا در زمان جرج بوش بود، افزود: قصد آمریکا این بود که اسرائیل را در منطقه ریشه‌دارتر کند، اما با پیروزی مقاومت این طرح شکست خورد.

هیچ عاقلی مذاکره برای مذاکره را نمی‌پذیرد

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با اظهارات اخیر «دیوید آلبرایت» گفت: این حرفها را قبلا هم افراد دیگری زده بودند و از همان ابتدا دولت اوباما و به خصوص شخص کری هدف‌شان این نبود که محدودیت‌ها بعد از 8 سال برداشته شود.

واردات کالاهای کشورهای تحریم‌کننده نفت را ممنوع کنید

این اولین بار نیست که ایران تحریم نفتی می‌شود. ما قبلا تجربه چنین تحریم‌هایی را در گذشته داشته‌ایم  و باید به جای خام فروشی ماده‌ای با ارزش افزوده تولید و صادر کنیم. با این شیوه، هم ایران تبدیل به یک کشور صنعتی می‌شود و هم کلی شغل ایجاد می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق
پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟
استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:
وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند
از آدم‌ربایی و قاچاق عتیقه تا مالیات و صادرات نفت
همه منابع مالی داعش!
دکتر فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی:
تذکر می‌دهند که در خصوص شهدای مکه و منا مصاحبه نکنید
قانونی در ضدیت با تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل و رد توافق اسلو
نژادپرستی علنی، فرصتی برای اقامه دعاوی حقوقی علیه تل‌آویو
مرگی جز شهادت بر تو حرام بود
چمران افغانستان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین