سعد حریری در جریان سفر به اسپانیا؛

توافق جریان های سیاسی تنها راهکار تشکیل دولت در لبنان است

عنوان

نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان که به اسپانیا سفر کرده در دیدار با دانشجویان لبنانی گفت که تشکیل دولت بر اساس اکثریت ممکن نیست و تنها با توافق جریان های لبنانی امکانپذیر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الشرق الاوسط، «سعد حریری» نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان که به اسپانیا سفر کرده است تأکید کرد که تشکیل دولت لبنان به زودی انجام خواهد شد.

وی در دیدار با گروهی از دانشجویان لبنانی در مادرید گفت که احترام به توافق بین اکثر جریان ها و احزاب سیاسی لبنان به دلیل تنوع قومیتی در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

حریری گفت نمی توان بر اساس قاعده اکثریت یا اقلیت در این کشور دولت تشکیل داد و قبلا این مسأله را امتحان کرده ایم و نتیجه بخش نبوده است به همین دلیل توافق تنها راهکار موجود در لبنان است.

وی افزود: نقش من به عنوان نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه این است که همه جریان های سیاسی را علیرغم اختلافاتشان گرد هم بیاورم و باید این اختلافات را کنار گذاشت و بر حرکت در مسیر پیشرفت لبنان تمرکز کرد.

حریری ضمن لزوم مبارزه با فساد در این کشور گفت که وجود یک میلیون و نیم آواره سوری در لبنان برای این کشور آزار دهنده است اما این تنها دلیل بحران های موجود در لبنان نیست و اگر سالهای قبل در زمینه فناوری، بهداشت و آموزش و حمل و نقل سرمایه گذاری مناسب انجام شده بود امروز بسیاری از مشکلات در لبنان وجود نداشت.

وی در دیدار با همتای اسپانیایی خود نیز خواستار بهبود روابط و تقویت همکاری با اسپانیا شد و گفت که اسپانیا به لبنان کمک های زیادی کرده است و از این کشور به دلیل اعزام نیروهای نظامی خود در چارچوب نیروهای یونیفل به لبنان تقدیر کرد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت

هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد

ایران دستور کار اجلاس FATF

اعضای گروه ویژه اقدام مالی از روز یکشنبه با یک فهرست کار گردهم می‌آیند که از جمله موارد این فهرست ارزیابی میزان پیشرفت ایران در تحقق برنامه اجرایی توافق شده بین دو طرف است.

متأسفانه قانع کننده نبود

آیت الله مکارم شیرازی در پی سخنان اخیر رییس قوه قضائیه در خصوص اظهارات ایشان در مورد بدهکاران مهریه، نامه‌ای سرگشاده به وی ارسال کرد.

تیم اقتصادی دولت ضعیف، ناتوان و بی‌انگیزه است

مردم فکر می‌کردند آقای روحانی همانطور که وعده داده بود، کشور را به سمت توسعه و رفاه بیشتر می‌برد و بیکاری را ریشه‌کن می‌کند. اما تیم اقتصادی که آقای روحانی انتخاب کرد توانایی تحقق هیچکدام از این انتظارات را نداشت. متاسفانه افرادی ضعیف، ناتوان بی‌انگیزه و منفعل به کابینه راه یافتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
ایزدی در تحلیل سفر روحانی به نیویورک مطرح کرد:
مذاکره، ابزار عملیات روانیِ آمریکا است
نگاهی به سپتامبر پر حادثه تاریخ فلسطین
چرا هزینه سازش بیشتر از مقاومت است؟
اولین مصاحبه بشار اسد با یک رسانه عربی پس از جنگ
سوریه بزودی نقش محوری عربی خود را بازخواهد یافت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین