قره باغی خواننده آهنگ «امریکا امریکا ننگ به نیرنگ تو»:

می‌خواهند به سرنوشت خاشقچی دچار شوم / اپرایی واقعی در راه است

عنوان

اسفندیار قره‌باغی شایعه رفتنش به امریکا را تکذیب می‌کند و می‌گوید که امریکا و اسرائیل می‌خواهند سرنوشتی شبیه به خاشقچی را برایش رقم بزنند.

در روزهای گذشته شایعه ای در فضای مجازی شکل گرفت که از سفرِ اسفندیار قره باغی به امریکا حکایت داشت. این سفر از آن نظر اهمیت داشت که قره باغی خواننده آهنگ معروف «امریکا امریکا ننگ به نیرنگ تو» است. در همین رابطه اسفندیار قره باغی گفت: عده ای بیمار هستند. مقامات باید بگردند و منبع این شایعه را پیدا کنند که چه کسی این کار را کرده است. من حدود پنج سال است که از ایران خارج نشده ام. شاهد این ادعا هم اداره گذرنامه می تواند باشد. در حال حاضر ساکن تبریز هستم.

او ادامه داد: در روزهای اخیر برخی با من تماس می گیرند و می گویند که شنیده ایم امریکا هستید. من هم می گویم اگر امریکا هستم شما چطور به این راحتی تلفن من را در امریکا پیدا کردید! ایجاد این سوءاستفاده ها به مقاصد سیاسی است و مقداری هم حسادت برای لطمه زدن به من و آسیب رساندن به وجه ی نظام است.

این خواننده اپرا گفت: تا کنون به امریکا سفر نکرده ام. اسرائیل و امریکا مشتریان من هستند(با خنده می گوید). آنها دنبالم هستند که بلایی شبیه به آنچه بر سرِ خاشقچی آوردند، بر سرِ من هم پیاده کنند. خلاصه بگویم می خواهند حسابم را برسند.

این خواننده موسیقی کلاسیک درباره تازه ترین اثر موسیقایی اش گفت: به زودی اپرایی با نام «برانگیخته» در تهران به صحنه می رود. در این اپرا نقش اول را بازی می کنم. این اپرا از اول دی ماه و به مدت 20 شب در تالار وزارت کشور به صحنه می رود. این اپرا با حدود 200 نفر اجرا می شود. ارکستر سمفونیک و گروه کُر و گروهی از بازیگران در این اجرا حضور خواهند داشت.

او ادامه داد: اپرای «برانگیخته» روایتی عاشقانه از «هفت شهر عشق عطار» است. هفت سردار در این اپرا حضور دارند که هر کدام به نوبت به صحنه می آیند و خودشان را معرفی می کنند. من در این میان نقش ابلیس را دارم که می خواهد این افراد را گمراه کند. در نهایت هم ابلیس مغلوب می شود.

قره باغی درباره مراحل آماده شدن این اپرا گفت: تمرین های حرکتی افراد زیر نظر کارگردان شروع شده است. ارکستر هم باید تمرین ها را شروع کند و گروه کُر هم کار را در بیاورد. در نهایت همه این ها در کنار خوانندگان و زیر نظر کارگردان مشغول تمرین می شوند.

این خواننده موسیقی کلاسیک تاکید کرد: پیش تر در ایران اجراهایی با عنوانِ «اُپرا» برگزار شده که خوانندگان نه لباس نقش را می پوشند و نه حرکت و بازیگری دارند. در اینجا اما ما اپرایی واقعی را به صحنه می بریم. من به عنوان خواننده بازی هم می کنم. من عمرم در اپرا گذشته است. حدود 30 اپرای معروف دنیا را بازی کرده ام.

قره باغی درباره اثر دیگری که خودش آهنگسازی اش را برعهده دارد گفت: برای اتحاد بین اقوام ایران و به سفارش حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی در حال ساخت اثری هستم. این قطعه به دو زبان ترکی و فارسی خوانده می شود. ملودی این اثر را تمام کرده ام. شعرها را مقداری خودم گفته ام و از شاعری دیگر هم استفاده می کنم.

او تاکید کرد: این قطعه تمام اقوام را مخاطب قرار می دهد و در نهایت همه را به همدلی و اتحاد دعوت می کند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه
چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟
وقتی رقابت با زردهای مجازی‌ دانشگاه عمومی جامعه ایرانی را به ابتذال می‌کشاند
تلویزیون و معضل اصالت بخشی به بی‌اصالت‌ها!
تصویر آینده نیاز امروز جامعه
امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست
وقتی رقابت با زردهای مجازی‌ دانشگاه عمومی جامعه ایرانی را به ابتذال می‌کشاند
تلویزیون و معضل اصالت بخشی به بی‌اصالت‌ها!
حاشیه‌ای بر رونمایی از یادداشت آیت‌الله خامنه‌ای درباره فیلم و سریال
از دستورات عمل‌ نکرده تا آیین رونمایی از دست‌خط
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین