الهیان در گفت‌وگو با فارس:

حضور زنان در ورزشگاه را تبدیل به مسأله مرگ و زندگی کرده‌اند/ فراموشی مسائل اصلی زنان

عنوان

عضو فراکسیون بانوان مجلس هشتم تبدیل کردن مسائل حاشیه‌ای بانوان به مسائل اصلی حوزه زنان را توهین به شعور آنان دانست و اظهار داشت: برخی جریانات، موضوع ورود زنان به ورزشگاه را تبدیل به مسئله مرگ و زندگی خانم‌ها کرده‌اند.

زهره الهیان، عضو فراکسیون بانوان مجلس هشتم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با انتقاد از تبدیل کردن مسائل حاشیه‌ای بانوان به مسائل اصلی حوزه زنان، آن را خیانت به جامعه بانوان دانست و اظهار داشت: مشاهده می‌شود از سوی برخی جریانات، موضوع ورود زنان به ورزشگاه در فضای مجازی و جامعه زنان تبدیل به مسئله مرگ و زندگی خانم‌ها شده است؛ اخیراً هم مشاهده شد که کلیپ‌هایی در این زمینه در فضای مجازی منتشر شد با این مضمون که خانم‌ها مسأله ورود به ورزشگاه را آرزوی زندگی‌شان و مسأله مرگ و زندگی می‌دانند.

الهیان با بیان اینکه این نوع القائات کاذب در میان جامعه زنان ایرانی در راستای فراموش شدن مطالبات اصلی بانوان است، اظهار داشت: در شرایط حاضر، دولت و معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری می‌بایست در قبال معضلات اساسی جامعه زنان پاسخگو باشند ولی متأسفانه مشاهده می‌شود که معضلات اصلی آن‌ها نادیده گرفته می‌شود و مسائل حاشیه‌ای مثل حضور در ورزشگاه که مطالبه اقلیتی از بانوان است تبدیل به مسأله روز و اصلی می‌شود.

نماینده اسبق مجلس ادامه داد: ظاهراً جامعه زنان ما معضل دیگری جز ورود به ورزشگاه ندارند که مطالبات آن‌ها اینگونه به فراموشی سپرده شده است.

وی مسائلی از قبیل معیشت زنان در شرایط نابه‌سامان اقتصادی، زنان سرپرست خانوار، ازدواج زنان و مقولات مربوط به سلامت بانوان را  مسائل فراموش شده‌ این قشر از طرف مسئولین دانست و تصریح کرد: موضوعاتی مثل افزایش شیوع مواد مخدر در بین زنان و دختران که مستقیماً به سلامت جامعه زنان مرتبط است مسکوت گذاشته می‌شود و صرفاً مسأله ورود زنان به ورزشگاه سوژه اصلی روزنامه‌های زنجیره‌ای یک طیف خاص می‌شود.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب به حاشیه راندن مطالبات اصلی بانوان و برجسته کردن مطالبات فرعی را توهین به شعور جامعه زنان ایران دانست و اظهار داشت: جامعه زنان ایران به دنبال رشد و پیشرفتی است که بعد از انقلاب در همه زمینه‌ها مخصوصاً تحصیلات و حضور اجتماعی در عرصه‌های کلان مدیریتی به دست آورده است.

الهیان افزود: زنان ایرانی، فهم درستی از مطالبات خود دارند امّا جریانی خاص در تلاش است تا مسائل حاشیه‌ای را تبدیل به مسأله اصلی این قشر کند و این خدمت به زنان جامعه ما نیست؛ بلکه نوعی خیانت به شمار می‌آید.

نماینده اسبق مجلس، مطالبه زنان از دولت حول مسائل مهم مربوط به جامعه زنان را ضروری و حائز اهمیت دانست.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

بازی رسانه‌ای کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!
جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی
رحیم‌پور ازغدی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه
مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین