رئیس دانشکده الهیات دانشگاه سلیمانیه اقلیم کردستان عراق:

حقوق بشری که آمریکا ادعای آن را دارد، شعاری بیش نیست

نسیم آنلاین

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه سلیمانیه اقلیم کردستان عراق گفت: حقوق بشری که آمریکا ادعای آن را دارد شعاری بیش نیست و همه این شعارها برای از بین بردن ثروت‌ کشورهای نفت خیز خاورمیانه است.

به گزارش ایسنا، شمال عبدالمحمد در همایش حقوق بشر آمریکایی که امروز در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این کنگره در حالی که جنگی نابرابر از طرف آمریکا و هم‌دستانش ملت‌های مسلمان منطقه را در برگرفته است کاری بسیار ازشمند است.

وی افزود: حقوق بشری که آمریکا ادعای آن را دارد شعاری بیش نیست و همه این شعارها برای از بین بردن ثروت‌ کشورهای نفت خیز خاورمیانه است.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه سلیمانیه عراق با اشاره به اینکه هر کس با این مستکبران همراه نباشد درصدد از بین بردن وی برمی‌آیند، عنوان کرد: آمریکا و هم پیمانانش بیشتر از ۱۰۰ سال است که این بازی را راه انداخته‌اند و ملت‌های اسلامی را محدود کرده‌اند.

وی با بیان اینکه جای بسی تعجب است که این نیرنگ‌ها هنوز برای برخی از کشورهای منطقه آشکار نشده است، تصریح کرد: آمریکا خودش ناقض حقوق بشر است و جنگ و قتل عام مردم بیگناه کشورهای افغانستان و عراق، تعرض به مرزهای کشورهای اسلامی، بمباران شیمیایی هیروشیما و ناکازاکی و حلبچه عراق خود گواه بر این مدعاست.

عبدالمحمد در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: خداوند در آیات قرآن کریم مقام و جایگاه انسان‌ها را تکریم کرده و این بزرگترین نشانه بزرگی و کرامت انسانیت است.

وی یادآور شد: در قوانین اسلامی همه حقوق رعایت شده است و ما باید به سمت آموزه های دینی و قرآنی گام برداریم.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

طبقه متوسط، مستضعفین و شاغلین فقیر در گفتگو با دکتر محمد خوش‌چهره

افزایش تعداد شاغلین فقیر نتیجه سیاست‌های غلط دولت است

حق بیمه قرارداد؛ خنجری بر پشت کارآفرینان

سازمان تامین اجتماعی یکی از مهم ترین نهاد های موثر در اقتصاد کشور است. این سازمان  که به دلیل مشکلات ساختاری و سوء مدیریت، گرفتار مشکلات مالی است، با دریافت مبالغ غیر منصفانه از کارفرماها، مشکلات مالی خود را مرهم نهاده است. اما این شرایط، کار را برای بنگاه های تولیدی بسیار سخت کرده است

خودکفایی و استقلال اقتصادی لازمه فعالیت‌های فرهنگی

اگر استقلال مالی از حاکمیت در انجام فعالیت‌های فرهنگی تحقق یابد، تولیدات فرهنگی خودکفا در همه جا و همه شرایطی، با اندکی تغییر در بازدهی، قدرت زیست خواهند داشت و آنگاه می‌توان به گسترش چنین فعالیت هایی در محیط‌های فرهنگی خارج از حاکمیت جغرافیایی جمهوری اسلامی نیز چشم دوخت. به عبارتی استقلال اقتصادی راز بقای فعالیت های فرهنگی و پیش نیازی برای صدور انقلاب است.

شرح حدیث رهبر انقلاب درباره ریاست‌طلبی/ نباید دنبال ریاست بدویم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: برخی‌ها برای نمایندگی مجلس خودشان را می‌کُشند؛ اگر راه پیدا نکنند یا صلاحیّتش را تأیید نکنند یا رأی نیاورد، خودش را به آب و آتش و در و دیوار می‌زند که چرا نشد؛ این عقل و تدبیر نیست.

مهم‌ترین مطالب سرویس

بی‌بی‌سی‌فارسی با مستند «بهتان برای‌حفظ نظام» وارد بازی‌ای شده که قواعدش را بلد نیست
بهتان آیت‌الله بی‌بی‌سی برای تضعیف فقاهت
حکومت، رفراندوم و فروپاشی اجتماعی در گفتگو با دکتر حسین کچویان
انقلاب اسلامی تنها انقلابی که به آرا مردم مراجعه کرد
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در گفتگو با نسیم
طرح افزایش سن ازدواج مغایر تعالیم شرعی است
در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهور
نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!
بازی رسانه‌ای کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!
جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی
رحیم‌پور ازغدی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه
مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین