وزارت بهداشت:

آمار بالای سوء تغذیه در چابهار نیازمند توجه جدی خیران است

عنوان

چابهار- ایرنا - مدیر برنامه های بهبود تغذیه در مراکز جمعیتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمار بالای سوء تغذیه در شهرستان ساحلی و بندری چابهار نگران کننده است و نیازمند توجه جدی قشرهای مختلف مردم، مسئولان، نهادهای حمایتی و خیران است.

به گزارش ایرنا، دکتر رضا عزتیان روز سه شنبه در کارگاه 2 روزه تغذیه سالم در چابهار اظهار داشت: این منطقه و سایر شهرستان های استان سیستان و بلوچستان از نظر سوء تغذیه دارای آمار بالایی است به همین جهت نیاز به توجه جدی تر در این زمینه دارد.
وی افزود: این کارگاه با هدف ارتقا سلامت شهروندان و بهبود روند کیفی زندگی شهری برگزار شده است.
مدیر برنامه های بهبود تغذیه در مراکز جمعیتی وزارت بهداشت گفت: استفاده از خوراکی های سالم در زندگی روزمره شهروندان اهمیت زیادی دارد و باید همه قشرها به تغذیه سالم اهمیت دهند.
رئیس مرکز بهداشت و درمان چابهار نیز اظهار داشت: 39 هزار نفر از کودکان زیر پنج سال این شهرستان به سوء تغذیه مواجه هستند و در حوزه حاشیه شهر و نقاط دور افتاده روستایی وضع از نظر تغذیه و فقر بدتر است.
محمدعلی وطن پرست افزود: برای هر 2 تا سه هزار نفر در شهر چابهار یک کارشناس مراقب سلامت و برای 30 تا 50 هزار نفر یک مرکز سلامت با کادر متخصص انجام وظیفه می کنند.
وی از خیران، نهادهای حمایتی و سازمان های مردم نهاد خواست با توجه به ادامه خشکسالی ها، بیکاری، فقر بالا، حاشیه نشینی و درآمد پایین مردم در زمینه کمک به سلامت و تغذیه این افراد ورود کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار نیز اظهار داشت: کارگاه آموزشی تغذیه سالم با هدف ارتقا سلامت شهروندان و کیفیت زندگی آنان و نیز پیشگیری از بیماری ها از سوی این مرکز و با همت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
مسعود اعلایی افزود: در این کارگاه آموزشی تغذیه سالم، اهمیت کیفیت محصولات کشاورزی در سلامت و تغذیه جامعه، ارتباط مدیریت بهبود تغذیه، راه و روش اجرای طرح بهبود تغذیه در جامعه زنان روستایی و عشایر، استفاده بهینه از محصولات فصلی مطرح و آموزش داده شد.
به گزارش ایرنا، کارگاه 2 روزه‌ ی تغذیه‌ در مراکز جمعیتی و اهمیت کیفیت محصولات کشاورزی در سلامت و تغذیه جامعه توسط مدیریت شبکه و مرکز بهداشت و درمان چابهار روز سه شنبه با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان تغذیه حوزه بهداشت، درمان و جهاد کشاورزی در این شهرستان در حال برگزاری است.
3043**3213

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
ذبح حقوق مردم توسط دلالان در آشفته بازار توزیع ارز دولتی
تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز
تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین