رئیس پلیس آگاهی ناجا:

نباید با دادن القاب به سارقان آنها را بزرگ کرد/ افزایش ۱۹ درصدی سرقت از منزل

عنوان

رئیس پلیس آگاهی ناجا، گفت: سرقت از منازل از فراوانی بیشتری برخوردار است و نسبت به سال گذشته در حوزه سرقت از منازل ۱۹ درصد افزایش داشته و میزان کشفیات نیز ۲۰ درصد رشد پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار محمد رضا مقیمی رئیس پلیس اگاهی ناجا در حاشیه همایش تخصصی معاونین روسای پلیس مبارزه با سرقت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا سلطان جدیدی دستگیر کرده‌اید یا نه؛ اظهار داشت: با مجرمان نباید طوری رفتار کرد که آنها بزرگ جلوه کنند و نباید به آنها لقب دهیم؛ همکاران ما تلاش زیادی برای دستگیری این سارقان می کنند و نباید با این القاب آنها را بزرگ کرد.

وی گفت: اطلاعات زیادی از طریق مردم به دست ما می‌رسد که این اطلاعات شامل فیلم ها و گزارش‌های مردمی است.

سردار مقیمی با بیان اینکه به صلاح جامعه نیست که شیوه وقوع سرقت را در جامعه منتشر کنیم، تصریح کرد: برخورد با تبهکاران مربوط به نیروی انتظامی نیست و سازمان‌های دیگر نیز باید در این زمینه کمک کنند.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش سرقت از سال 92 شاهد افزایش سرقت بودیم که با راه‌اندازی قرارگاه مقابله با سرقت توانستیم میزان سرقت را در سال‌های 94و 95کاهش دهیم؛ متاسفانه میزان سرقت در سال 96 افزایش پیدا کرد.

سردار مقیمی با بیا ن اینکه در 9 ماهه ابتدای سال شاهد افزایش سرقت بودیم و این در شرایطی است که با تمام طرح‌های که اجرا کردیم نتوانستیم میزان سرقت را کاهش دهیم،گفت: در این رابطه سازمان‌های دیگر هم باید ورود پیدا کنند؛ چراکه مشکلات اقتصادی باعث شده است میزان سرقت در کشور افزایش پیدا کند به همین دلیل قرارگاه مبارزه با سرقت باید پویایی بیشتری پیدا کند تا در رابطه با وقوع سرقت کاهش داشته باشیم و حتی ان را به صفر برسانیم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: برای هر استان طرحی مجزا برای مقابله با سرقت تدوین شده است.

وی اعلام کرد: در مورد آمار و ارقام وقوع سرقت می‌توانیم بگوییم که در بحث سرقت از منازل فراوانی بیشتری داریم به گونه‌ای 9 درصد از آمار کل سرقت‌ها را سرقت از منازل تشکیل می‌دهد و سرقت خودرو و احشام و خروج احشام از کشور از دیگر مورد سرقت در شکر است.

این مقام ارشد آگاهی گفت : اگر در سال 97، 8 سرقت از بانک داشتیم به همان میزان هم کشفیات داشتیم.

وی افزود: سرقت از منازل از فراوانی بیشتری برخوردار است و نسبت به سال گذشته در حوزه سرقت از منازل 19 درصد افزایش داشتیم و میزان کشفیات 20 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: یکی از مشکلات ما در سرقت از منازل دو موضوع است که یکی از آنها این است که ما به هیچ عنوان حفاظت از منازل را جدی نگرفته‌ایم به ویژه اینکه در منازل بسیار ناامن هستند و دوم اینکه ما منازل خود را با بانک مرکز اشتباه گرفته‌ایم و عمده سرقت‌های منازل طلا و ارز است و آن هم به این دلیل است که این اجناس به راحتی نقد می شوند و در زمان دستگیری سارق مالی برای بازگردانی اموال به مالباختگان وجود ندارد.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار