گفت‌وگو با قهرمان کشتی آسیا که در عسلویه آتش‌نشان شده است

عنوان

قهرمان پیشین کشتی آسیا به دلیل اینکه در استان کرمانشاه نتوانست شغلی مناسب داشته باشد مدتی است که در عسلویه کار می‌کند.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بعد از اینکه بهمن تیموری با شکست جبرئیل حسن اف آذربایجانی قهرمان وزن ٧٩ کیلوگرم و یکی از ستاره های جام تختی شد و فیلم مبارزه اش با قهرمان نامدار جهان در اتحادیه جهانی انعکاس یافت با او تماس گرفتیم تا بیشتر از او و زندگی اش بشنویم. تیموری انگیزه زیادی برای آینده داشت و معتقد بود با این قهرمانی یک فصل خوب در زندگی ورزشی اش آغاز شده و باید حتما مدال جهانی بگیرد تا کاری انجام داده باشد.

وقتی اینها را می گفت یادمان آمد که استان کرمانشاه در دو دهه اخیر قهرمانان بنام و بااستعداد زیادی داشته اما متاسفانه بعد از مطرح شدن در سطح کشور و آسیا، پیش از آنکه مدال جهانی بگیرند، متوقف شده اند. تیموری دلیل این موضوع را عدم رسیدگی به وضعیت کشتی و کشتی گیران این استان می دانست و یادی کرد از قهرمان سابق آسیا که به دلیل نبود شغل در کرمانشاه، این روزها در عسلویه کار می کند. او از قهرمانی حرف می زد که در تمام رده های سنی قهرمان کشوری فنی ترین کشتی گیر شده بود و حتی تا پای حضور در المپیک 2012 لندن هم پیش رفت اما در نهایت رسول خادم، احسان لشگری را به احسان امینی ترجیح داد و لشگری به لندن رفت و مدال هم گرفت.

احسان امینی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی تسنیم درباره دلایل حضورش در عسلویه گفت: من اهل اسلام آباد غرب هستم اما چند سالی است که در کرمانشاه سکونت دارم. سال ها زندگی ام را در کشتی گذاشتم اما اکنون سال هاست که در لیگ نماینده ای نداریم. اگر هم تیمی به اسم کرمانشاه در مسابقات شرکت کند، یا بودجه ای برای قرارداد بستن با کشتی گیران نداشته یا صرفا به اسم کرمانشاه تیمداری کرده است. شغلی هم برای کشتی گیران وجود ندارد. من یک نمونه از همین آدم ها هستم که ترم بعد دانشجوی مقطع دکترای مدیریت خواهم شد، قهرمان آسیا شده و سه بار به جام جهانی رفته ام اما اینجا کاری برای من نیست و مجبور شدم برای کار به عسلویه بروم. آنجا آتش نشان هستم.

وی ادامه داد: با وجود همسر و فرزند، چون شغلی نداشتم دو سال و نیم است که در عسلویه کار می کنم. به خاطر آب و هوا، نمی توانم خانواده ام را به عسلویه ببرم و ١٤ روز آنجا هستم و ٧ روز کرمانشاه.

امینی با تاکید بر اینکه از کسی توقعی ندارد و از همین وضعیت هم راضی است، به تسنیم گفت: تقریبا دو سال پیش بود که در ٢٩ سالگی کشتی را کنار گذاشتم، مجبور شدم چون دیگر لیگی هم نبود که بتوانم درآمدی داشته باشم. وقتی دیدم در استانم به من با این مدرک تحصیلی و سابقه شغل نمی دهند تصمیم گرفتم به عسلویه بروم. از من که گذشت، شما بروید ببینید عرفان امیری کجاست، کشتی کرمانشاه نباید از او استفاده کند؟ مگر چند نفر مثل عرفان امیری داریم؟ آینده رضا افضلی یا بهمن تیموری چه می شود؟

قهرمان سابق کشتی آسیا با اشاره به مشکلات کشتی این استان تصریح کرد: در استان دو سه مربی بیشتر نداریم، مشکل اصلی هم نداشتن اسپانسر است. کسی از مسئولان ورزش استان به فکر کشتی نیست. الان کرمانشاه 12-10 هزار کشتی گیر دارد اما فقط دو سه مربی داریم. شما سالن ٥ هزار نفری کرمانشاه را ببینید که ٧ هزار نفر برای مسابقات می آیند. در این استان همه کشتی را دوست دارند اما کاری برای حفظ قهرمانان و کشتی انجام نمی شود.

امینی خاطرنشان کرد: یک سال و نیم است که اصلا سمت سالن تمرین نرفته ام، آنقدر که از کشتی ناراحتم. من راهم را انتخاب کرده ام و حالا در عسلویه شغل دارم اما نگران حامد رسولی ها و بهمن تیموری ها هستم. دوست ندارم آینده کشتی آنها خراب شود. ما که رفتیم اما امیدوارم به درد کشتی استان رسیدگی کنند. جذب یک اسپانسر خوب برای تیمداری در لیگ و ایجاد موقعیت شغلی برای قهرمانان، می تواند این بچه های مستعد را در مسیر قهرمانی جهان قرار دهد. کشتی کرمانشاه پشتوانه ندارد، محمدحسن محبی خودش بچه ها را تمرین می دهد و خیلی زحمت می کشد اما دو سه مربی برای کشتی استان کافی نیستند.

محرومیت ٦ ماهه داور ایرانی از سوی اتحادیه جهانی کشتی

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین