تبیین لایحه قانون جدید احزاب در هم اندیشی معاونت سیاسی وزارت کشور با خانه احزاب

نسیم آنلاین

نشست هم اندیشی دکتر عرف معاون سیاسی وزارت کشور و مدیران حوزه سیاسی با رئیس و اعضای شورای مرکزی خانه احزاب ایران، در وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور در آغاز این نشست با بیان این که در صحنه سیاسی کشور، هیچ راهی جز تعامل و گفتگو نداریم و راه‌های دیگر تجربه شده و بی نتیجه مانده است؛ گفت: راهی که کشور را به مقصد می‌رساند تعامل و گفتگو است. همه ما نسبت به ارزش‌های جمهوری اسلامی، آرمان‌های امام راحل (ره)، اهداف مورد تأکید مقام معظم رهبری، قانون اساسی و …، هم التزام نظری و هم التزام عملی داریم؛ لذا باید نسبت به مسائل اصلی کشور تشریک مساعی داشته باشیم.
معاون سیاسی وزارت کشور خاطر نشان ساخت: همه باید تلاش کنیم مسیر را پیش برویم، هر قدر هم که شرایط سخت‌تر شود، انسجام باید بیش‌تر شود که در واقع این توصیه‌ای است که حضرت امام (ره) بارها در کوران حوادث اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس فرمودند و مقام معظم رهبری هم مکرر بر آن تأکید دارند.
عرف گفت: در این همراهی و همدلی و انسجام، واحد بودن هدف مهم است و مسیرهای رسیدن به هدف می‌تواند متفاوت باشد و یکی از جاهایی که این چتر وحدت در عین کثرت را ایجاد کرده، خانه احزاب است و قطعاً تلاش خواهیم کرد که این مجموعه تقویت شود.
معاون سیاسی وزیر کشور افزود: باید تلاش کنیم کارآمدی را در نظام اجرایی و اداری کشور ارتقا دهیم؛ چرا که با این که خیلی کار می‌کنیم اما در بطن جامعه نتایج آن خیلی حس نمی‌شود. در موضوع انسجام نیز همین موضوع دیده می‌شود.
وی ادامه داد: سال ۹۸، سال برگزاری انتخابات است و قاعدتاً اگر بتوانیم با رویکرد مسؤولانه همه نیروهای فعال و دخیل در امر انتخابات، فضای آرام و با ثبات موجود را استمرار ببخشیم، قطعاً انتخاباتی با چهار رکن اصلی مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت مطلوب، در پیش خواهد بود که خروجی آن، مجلس کار آمد است.
هم چنین در این نشست، لایحه جامع قانون انتخابات، از سوی موسوی مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور ارائه شد. موسوی در بخشی از سخنان خود اعلام کرد: دفتر انتخابات وزارت کشور آمادگی دارد تمامی انتخابات‌های سیاسی و صنفی را در سطح کشور برگزار نماید. در ادامه نشست, نقطه نظرات اعضای خانه احزاب حاضر در نشست در این خصوص مورد تبادل نظر قرار گرفت.
حسین کمالی رئیس خانه احزاب ایران با استقبال از جلسه مشترک معاون سیاسی وزارت کشور با خانه احزاب ایران که با فاصله یک ماه از انتصاب دکتر عرف برگزار شده است، آن را فرصتی مناسب برای بررسی لایحه جامع انتخابات با مشارکت وزارت کشور و خانه احزاب ایران ارزیابی کرده و نسبت به تداوم برگزاری این جلسات ابراز امیدواری کرد. وی هم چنین اظهار داشت که سرنوشت این لایحه، به نوع نگاه خانه احزاب و وزارت کشور به آن وابسته است.
در ادامه جلسه، کنعانی مقدم ضمن تأکید بر اهمیت بررسی دقیق و همه جانبه این قانون به ویژه از منظر تقسیمات کشوری و آمایش سرزمینی، اظهار داشت: نتیجه انتخابات می‌بایست لزوماً مجلسی کارآمد باشد.
همچنین مرتضوی دیگر عضو خانه احزاب در سخنان خود, به فعالیت میز احزاب در ستاد انتخابات که پیش تر وجود داشته است، اشاره کرد و خواستار برقراری مجدد آن شد.
کمیجانی نیز در نشست با اشاره به این که تجمیع قوانین انتخاباتی, گامی مغتنم و اقدامی مثبت است, اظهار داشت: با توجه به دیده شدن نقش و جایگاه احزاب در این لایحه, به نظر می‌رسد خواسته احزاب در لایحه برآورده شده است, اگرچه مناسب است این لایحه در سطح احزاب و جامعه منتشر شود.
در این جلسه هم چنین دیگر اعضای خانه احزاب ایران از جمله غفوری فرد، حکیمی پور, کاشفی، میرباقری و ولی زاده, به صورت مبسوط به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص لایحه جامع انتخابات پرداختند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین