رئیس سازمان فضایی ایران:

۵ پروژه ماهواره ای در سال ۹۸ تکمیل می شود

عنوان

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: در سال آینده شاهد تکمیل ۵ پروژه ماهواره ای و ارائه دستاوردهای حوزه فضایی در کشور خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: امروز ۳ پروژه فناوری فضایی در پژوهشگاه فضایی ایران با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد و مهندس جهرمی بر تکمیل و بهره برداری از ۵ پروژه فضایی دیگر تا پایان سال آینده تاکید کرد.

براری ادامه داد: وزیر ارتباطات ضمن اعلام حمایت همه جانبه از توسعه فناوری فضایی کشور، استفاده از تمام ظرفیت نیروی متخصص کشور، دانشگاه ها و بخش خصوصی را برای افزایش شتاب توسعه فناوری فضایی، اولویت حوزه فضایی دانست.

رئیس سازمان فضایی ایران خاطرنشان کرد: در خصوص ماهواره های مخابراتی، فرآیند تحویل ماهواره «ناهید ۱» به منظور قرار گرفتن در مدار آغاز شده است و در خردادماه نهایی می‌شود؛ درهمین حال ماهواره مخابراتی «ناهید ۲ » نیز در شش ماهه دوم سال آینده تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه توسعه پروژه ماهواره های سنجش از دور نیز با جدیت در حال انجام است، گفت: در شهریورماه سال آینده ماهواره «ظفر» که مراحل تولید آن در دولت یازدهم و دوازدهم پیگیری شده است را تحویل خواهیم گرفت و در بهمن‌ماه سال ۹۸ نیز ماهواره «پارس ۱» که در دولت یازدهم طراحی آن آغاز شد به پایان خواهد رسید.

به گفته براری، سامانه بلوک انتقال مداری نیز در ۶ ماهه دوم سال بعد، تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: با توجه به حمایت های صورت گرفته از سوی وزیر ارتباطات، با شتاب بیشتری مسیر توسعه را پیگیری می کنیم و در سال آینده شاهد تکمیل این ۵ پروژه ماهواره ای و ارائه دستاوردهای این حوزه در کشور خواهیم بود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین