بشار اسد: روابط سوریه با ایران و عراق مستحکم است

عنوان

رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران و عراق تاکید کرد: روابط سوریه با ایران و عراق روابط مستحکمی است که در جنگ علیه سوریه تقویت شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سانا، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه از یک هیئت نظامی مشترک ایرانی و عراقی به ریاست سرلشکر باقری و سرلشکر عثمان الغانمی، رؤسای ستاد کل نیرو های مسلح ایران و عراق استقبال کرد.

در این دیدار آخرین تحولات میدانی سوریه و راه های تقویت هماهنگی میان سه کشور در راستای مبارزه با تروریسم بررسی شد.

بشار اسد با تاکید بر روابط مستحکم میان سوریه، ایران و عراق گفت: این روابط طی سال های جنگ و هنگامی که خون نیرو های مسلح سه کشور در مبارزه با تروریسم و حامیان آن در آمیخت، تقویت شد. این دیدار مؤید اصولی اعم از کرامت و عزت نفس است که مختص ملت های ما بوده و ما به آن افتخار می کنیم و این یعنی آنکه دشمن هر سه یکی و نبرد و سنگر یکی است.

سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیرو های مسلح ایران نیز در این دیدار تاکید کرد که مبارزه با تروریسم و دفاع از سوریه در واقع دفاع از عراق و ایران است؛ چرا که تروریسم همگان را تهدید می کند و تمام منطقه را هدف قرار داده است؛ بر این اساس دولت ها و ملت های منطقه باید در تلاشی هماهنگ به مبارزه با آن بپردازند و با آن مقابله کنند.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح عراق نیز با تاکید بر استحکام روابط عراق و سوریه گفت: مرز ها نمی تواند مانعی مقابل وحدت دو ملت دوست و برادر که دارای تاریخ، جغرافیا و فرهنگ مشترک هستند، باشد.

او افزود: نیرو های عراقی به مبارزه با تروریسم در مرز های مشترک ادامه خواهند داد و هماهنگی ها با نیرو های سوریه به مانند گذشته صورت خواهد گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین