توسط انتشارات زدبوکس؛

«زندگی روزانه مسلمانان» منتشر شد

عنوان

کتاب «زندگی روزانه مسلمانان: مجادله و اسلام در اروپا معاصر» نوشته نیلوفر گئله توسط انتشارات زدبوکس منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «زندگی روزانه مسلمانان: مجادله و اسلام در اروپا معاصر» نوشته نیلوفر گئله منتشر شد.

برای بسیاری در غرب، اسلام به معنای تروریسم است. از ۱۱ سپتامبر تا حملات در فرانسه و بلژیک، بسیاری از جوانب زندگی ما تحت تأثیر تصاویری از خشونت و افراط گرایی وابسته به اسلام رادیکال است. دنیای غرب برای مقابله با بحران رو به رشد پناهندگان خاورمیانه، که بسیاری از آنها مسلمان است، تلاش می‌کند . همواره نگران این موضوع است که مسلمانان چگونه در جامعه غربی متحد خواهند شد. ترس این است که مسلمانانی که ناکام می‌شوند و به عنوان بیگانه‌ها نامگذاری می‌شوند، جوامع جداگانه‌ای ایجاد می کنند که ممکن است زمینه پرورش جهادی‌ها باشند. با این حال، چنین روایت‌های تدریجی نمی‌تواند به تمام واقعیت زندگی اکثر مسلمانانی که در غرب زندگی می‌کنند توجه داشته باشند. در زندگی روزمره مسلمانان، نیلوفر گئله یک اصلاحیه ضروری برای این تصویر تحریف شده از اسلام را فراهم می‌کند.
 

زندگی روزمره مسلمانان با اعضای جوامع مسلمان در ۲۱ شهر در سراسر اروپا مشارکت می‌کند، جایی که اختلافات از ممنوعیت حجاب در فرانسه تا بحث در مورد قانون شریعت در انگلستان و... وجود دارد. در این راستا، گئله صدای این اکثریت نادیده گرفته شده را به بحث و بررسی می‌گذارد و تمایل صمیمانه بسیاری از مسلمانان را برای شرکت در عرصه عمومی به ارمغان می‌آورد، تمایل زیادی که اغلب ناشی از ناامنی غرب و تلاش برای سرکوب علائم بیرونی تفاوت‌های مذهبی است.

نیلوفر گئله یک جامعه شناس و نویسنده ترکیه ای است که پیش از این هم تحقیقات بسیاری راجع به این موضوع انجام داده و آثار بسیاری نوشته است.

 این کتاب در ۲۲۸ صفحه، توسط انتشارات زدبوکس در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین