توسط انتشارات زدبوکس؛

«زندگی روزانه مسلمانان» منتشر شد

عنوان

کتاب «زندگی روزانه مسلمانان: مجادله و اسلام در اروپا معاصر» نوشته نیلوفر گئله توسط انتشارات زدبوکس منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «زندگی روزانه مسلمانان: مجادله و اسلام در اروپا معاصر» نوشته نیلوفر گئله منتشر شد.

برای بسیاری در غرب، اسلام به معنای تروریسم است. از ۱۱ سپتامبر تا حملات در فرانسه و بلژیک، بسیاری از جوانب زندگی ما تحت تأثیر تصاویری از خشونت و افراط گرایی وابسته به اسلام رادیکال است. دنیای غرب برای مقابله با بحران رو به رشد پناهندگان خاورمیانه، که بسیاری از آنها مسلمان است، تلاش می‌کند . همواره نگران این موضوع است که مسلمانان چگونه در جامعه غربی متحد خواهند شد. ترس این است که مسلمانانی که ناکام می‌شوند و به عنوان بیگانه‌ها نامگذاری می‌شوند، جوامع جداگانه‌ای ایجاد می کنند که ممکن است زمینه پرورش جهادی‌ها باشند. با این حال، چنین روایت‌های تدریجی نمی‌تواند به تمام واقعیت زندگی اکثر مسلمانانی که در غرب زندگی می‌کنند توجه داشته باشند. در زندگی روزمره مسلمانان، نیلوفر گئله یک اصلاحیه ضروری برای این تصویر تحریف شده از اسلام را فراهم می‌کند.
 

زندگی روزمره مسلمانان با اعضای جوامع مسلمان در ۲۱ شهر در سراسر اروپا مشارکت می‌کند، جایی که اختلافات از ممنوعیت حجاب در فرانسه تا بحث در مورد قانون شریعت در انگلستان و... وجود دارد. در این راستا، گئله صدای این اکثریت نادیده گرفته شده را به بحث و بررسی می‌گذارد و تمایل صمیمانه بسیاری از مسلمانان را برای شرکت در عرصه عمومی به ارمغان می‌آورد، تمایل زیادی که اغلب ناشی از ناامنی غرب و تلاش برای سرکوب علائم بیرونی تفاوت‌های مذهبی است.

نیلوفر گئله یک جامعه شناس و نویسنده ترکیه ای است که پیش از این هم تحقیقات بسیاری راجع به این موضوع انجام داده و آثار بسیاری نوشته است.

 این کتاب در ۲۲۸ صفحه، توسط انتشارات زدبوکس در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهور

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

طرح افزایش سن ازدواج مغایر تعالیم شرعی است

 پورمختار درخصوص اصلاح ماده 1041 قانون مدنی مبنی بر افزایش حداقل سن ازدوج دختران گفت: بنده شخصاً مخالف این طرح هستم چون این طرح سازگار با شرایط فرهنگی و اجتماعی ما نیست و مغایر با تعالیم شرعی است.

سیاست‌ دولت تاثیر تحریمها بر اقتصاد کشور را ۱۰ برابر کرد

افزایش قیمت دلار و ارز یک اثر هزینه‌ای مستقیم روی افزایش قیمت‌ها می‌گذارد، یعنی کالا‌هایی که وارداتی هستند یا بخشی از مواد اولیه آن‌ها وارداتی است با افزایش نرخ ارز، هزینه تمام‌شده‌شان افزایش پیدا می‌کند. اما باید گفت که قیمت دلار در کشور ما حدود 12.5 درصد تأثیر دارد. یعنی اگر قیمت ارز دو برابر شود، باید انتظار افزایش12.5  درصدی قیمت‌ها در بازار را داشته باشیم و نه بیشتر!

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

شبکه افق از همان ابتدا با یک رویکرد اشتباه پا به میدان گذاشت. رویکردی که باعث شد با وجود تولید و پخش طیف گسترده‌ای از برنامه‌های جذاب و خوش ساخت برای این شبکه، در عمل نتواند آن گونه که باید و شاید به چشم مخاطبان بیاید. اولین اشتباه استراتژیک بانیان و مبلغان این شبکه، آن بود که شبکه افق را با عنوان «شبکه گفتمان انقلاب اسلامی» به مخاطبان معرفی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه
چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟
وقتی رقابت با زردهای مجازی‌ دانشگاه عمومی جامعه ایرانی را به ابتذال می‌کشاند
تلویزیون و معضل اصالت بخشی به بی‌اصالت‌ها!
تصویر آینده نیاز امروز جامعه
امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست
وقتی رقابت با زردهای مجازی‌ دانشگاه عمومی جامعه ایرانی را به ابتذال می‌کشاند
تلویزیون و معضل اصالت بخشی به بی‌اصالت‌ها!
حاشیه‌ای بر رونمایی از یادداشت آیت‌الله خامنه‌ای درباره فیلم و سریال
از دستورات عمل‌ نکرده تا آیین رونمایی از دست‌خط
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین