توسط انتشارات زدبوکس؛

«زندگی روزانه مسلمانان» منتشر شد

عنوان

کتاب «زندگی روزانه مسلمانان: مجادله و اسلام در اروپا معاصر» نوشته نیلوفر گئله توسط انتشارات زدبوکس منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «زندگی روزانه مسلمانان: مجادله و اسلام در اروپا معاصر» نوشته نیلوفر گئله منتشر شد.

برای بسیاری در غرب، اسلام به معنای تروریسم است. از ۱۱ سپتامبر تا حملات در فرانسه و بلژیک، بسیاری از جوانب زندگی ما تحت تأثیر تصاویری از خشونت و افراط گرایی وابسته به اسلام رادیکال است. دنیای غرب برای مقابله با بحران رو به رشد پناهندگان خاورمیانه، که بسیاری از آنها مسلمان است، تلاش می‌کند . همواره نگران این موضوع است که مسلمانان چگونه در جامعه غربی متحد خواهند شد. ترس این است که مسلمانانی که ناکام می‌شوند و به عنوان بیگانه‌ها نامگذاری می‌شوند، جوامع جداگانه‌ای ایجاد می کنند که ممکن است زمینه پرورش جهادی‌ها باشند. با این حال، چنین روایت‌های تدریجی نمی‌تواند به تمام واقعیت زندگی اکثر مسلمانانی که در غرب زندگی می‌کنند توجه داشته باشند. در زندگی روزمره مسلمانان، نیلوفر گئله یک اصلاحیه ضروری برای این تصویر تحریف شده از اسلام را فراهم می‌کند.
 

زندگی روزمره مسلمانان با اعضای جوامع مسلمان در ۲۱ شهر در سراسر اروپا مشارکت می‌کند، جایی که اختلافات از ممنوعیت حجاب در فرانسه تا بحث در مورد قانون شریعت در انگلستان و... وجود دارد. در این راستا، گئله صدای این اکثریت نادیده گرفته شده را به بحث و بررسی می‌گذارد و تمایل صمیمانه بسیاری از مسلمانان را برای شرکت در عرصه عمومی به ارمغان می‌آورد، تمایل زیادی که اغلب ناشی از ناامنی غرب و تلاش برای سرکوب علائم بیرونی تفاوت‌های مذهبی است.

نیلوفر گئله یک جامعه شناس و نویسنده ترکیه ای است که پیش از این هم تحقیقات بسیاری راجع به این موضوع انجام داده و آثار بسیاری نوشته است.

 این کتاب در ۲۲۸ صفحه، توسط انتشارات زدبوکس در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین