نحوه نگارش سند "اسلامی ایرانی پیشرفت" از زبان عضو جامعه مدرسین

عنوان

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سند الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی، بار دیگر اعلام کردند که در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی، بن‌بستی وجود ندارد.

آیت الله محسن فقیهی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم،  با اشاره به "الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت" که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را موظف کردند با مشورت مراجع مندرج در ابلاغ، نظرات و پیشنهادهای تکمیلی را دقیقاً بررسی و بهره برداری کند،  به منظور تحقق این هدف، افراد دانشمند و فرهیخته از حوزه و دانشگاه برای نگارش  سند انتخاب شدند.

وی افزود: در همین راستا کمیسیون های تخصصی برای پرداختن به مسائل مختلف از جمله مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ایجاد شده و گروهی دیگری از اساتید دانشگاه نقش مشورتی را برای هسته مرکزی نگارندگان سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ایفا می کنند.

آیت الله شبستری: تبدیل ایران به قدرت اقتصادی قابل تحقق است

فراخوان امام خامنه ای برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه یکی از مهمترین دستورکارهای کمیسیون های تخصصی، نگارش برنامه ای مدون برای تمامی وزارتخانه ها بوده، تصریح کرد: با توجه به اینکه برنامه های تدوینی باید به نحوی تنظیم شود که در مطابقت کامل با مبانی اسلامی و قانون اساسی باشد،  تعدادی از علمای قم که حائز درجه اجتهاد هستند، به دست اندرکاران نگارش این سند کمک می کنند.

آیت الله فقیهی با تاکید بر اینکه در تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توجه ویژه ای به مسائل تربیتی و اخلاقی شده است، خاطرنشان کرد: از نکات قابل توجه در تدوین این سند، برگزاری جلسات مشترک کمیسیون تخصصی با حقوقدانان و اساتید به نام دانشگاه ها از طریق ویدئو کنفرانس بوده است.

وی درباره القای حس ناامیدی در جامعه که توسط رسانه های معاند خارجی و برخی رسانه های داخلی در حال انجام است، گفت:  متاسفانه برخی رسانه های داخلی در کشور با رسانه های معاند و خارج نشین هم صدا شدند و اینگونه القا می کنند که کشور به بن بست رسیده  و تنها راه برون رفت از این بن بست، کنار آمدن با زورگویی های آمریکا و کشورهای غربی است. حال آنکه رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سند الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی که نقشه راه 50 ساله آینده کشور را مشخص کرده،  بار دیگر اعلام کردند که در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی، بن بستی وجود ندارد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

با صدور بیانیه‌ای مطرح شد:
۹ ایراد جامعه اسلامی مدیران به بودجه ۹۸
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نسیم آنلاین
اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم
به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین