نحوه نگارش سند "اسلامی ایرانی پیشرفت" از زبان عضو جامعه مدرسین

عنوان

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سند الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی، بار دیگر اعلام کردند که در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی، بن‌بستی وجود ندارد.

آیت الله محسن فقیهی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم،  با اشاره به "الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت" که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را موظف کردند با مشورت مراجع مندرج در ابلاغ، نظرات و پیشنهادهای تکمیلی را دقیقاً بررسی و بهره برداری کند،  به منظور تحقق این هدف، افراد دانشمند و فرهیخته از حوزه و دانشگاه برای نگارش  سند انتخاب شدند.

وی افزود: در همین راستا کمیسیون های تخصصی برای پرداختن به مسائل مختلف از جمله مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ایجاد شده و گروهی دیگری از اساتید دانشگاه نقش مشورتی را برای هسته مرکزی نگارندگان سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ایفا می کنند.

آیت الله شبستری: تبدیل ایران به قدرت اقتصادی قابل تحقق است

فراخوان امام خامنه ای برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه یکی از مهمترین دستورکارهای کمیسیون های تخصصی، نگارش برنامه ای مدون برای تمامی وزارتخانه ها بوده، تصریح کرد: با توجه به اینکه برنامه های تدوینی باید به نحوی تنظیم شود که در مطابقت کامل با مبانی اسلامی و قانون اساسی باشد،  تعدادی از علمای قم که حائز درجه اجتهاد هستند، به دست اندرکاران نگارش این سند کمک می کنند.

آیت الله فقیهی با تاکید بر اینکه در تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توجه ویژه ای به مسائل تربیتی و اخلاقی شده است، خاطرنشان کرد: از نکات قابل توجه در تدوین این سند، برگزاری جلسات مشترک کمیسیون تخصصی با حقوقدانان و اساتید به نام دانشگاه ها از طریق ویدئو کنفرانس بوده است.

وی درباره القای حس ناامیدی در جامعه که توسط رسانه های معاند خارجی و برخی رسانه های داخلی در حال انجام است، گفت:  متاسفانه برخی رسانه های داخلی در کشور با رسانه های معاند و خارج نشین هم صدا شدند و اینگونه القا می کنند که کشور به بن بست رسیده  و تنها راه برون رفت از این بن بست، کنار آمدن با زورگویی های آمریکا و کشورهای غربی است. حال آنکه رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سند الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی که نقشه راه 50 ساله آینده کشور را مشخص کرده،  بار دیگر اعلام کردند که در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی، بن بستی وجود ندارد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
رفتار آمریکا از دوره جاهلیت عرب هم بدتر است
آقای ظریف متوجه هستید که... ؟!
۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف
آیا «تعامل سازنده» و همسویی با نظام جهانی موجب رفاه و پیشرفت کشور می‌شود؟
مرگ بر آمریکا کلیشه نیست
سرلشکر صالحی در همایش پدافند غیرعامل:
پناهگاه‌های صهیونیست‌ها گورهای دسته جمعی آنها خواهد شد
تعارض منافع عامل جدی عدم انتشار حقوق‌ها
انتشار داوطلبانه‌ فیش‌ حقوقی؛ مطالبه‌ای برای قانون‌مداری
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین