یک کارشناس مسائل جمعیتی:

با توجه به تحولات جمعیتی رژیم صهیونیستی تا ۲۰ سال دیگر نابود می شود

عنوان

یک کارشناس مسائل جمعیتی با اشاره به تحولات جمعیتی در فلسطین اشغالی گفت: ۲۰ سال دیگر نقطه مرگ محتوم رژیم غاصب صهیونیست است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صالح قاسمی نویسنده مجموعه هفت جلدی جنگ جهانی جمعیت در همایش تخصصی جنگ جهانی جمعیت به نتایج مطالعه بر روی جمعیت اسرائیل و فلسطین طی ۲۰ سال آینده اشاره کرد و گفت: با توجه به تحولات جمعیتی در فلسطین اشغالی ۲۰ سال آینده نقطه مرگ محتوم رژیم غاصب صهیونیست است. و همچنین کشور نیجریه به عنوان سومین کشور جهان از لحاظ جمعیتی و قدرت سیاه جهان خواهد بود.

این کارشناس مسائل جمعیتی با طرح این پرسش که چرا با توجه به تحولات دامنه دار جمعیت و کاهش جمعیت در ایران هیچ اقدام جدی در این زمینه انجام نمی شود ابراز داشت: این بی توجهی ناشی از غفلت مسئولان و نخبگان است.

وی با ابراز تاسف از اینکه ایران پایین ترین نرخ باروری جهان اسلام را در اختیار دارد اظهار داشت: تا ۳۰ سال آینده بیش از ۳۳ درصد جمعیت کشور به سن بالای ۶۰ سال می رسند و باید در انتظار رکود اقتصادی و بحران های اجتماعی و انقلاب جنسی باشیم.

قاسمی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۴ تعداد تولدهای در کشور کاهش داشته است گفت: سالانه قریب به ۴ هزار  تولد کاهش می یابد این در حالی است که از ۷ سال پیش مقام معظم رهبری و کارشناسان نسبت به کاهش موالید هشدار می دهند.

وی با اشاره به عدم توجه مسئولان به سیاست های کلی جمعیتی ابلاغی رهبری و معطل ماندن طرح تعالی خانواده در مجلس بیان داشت: اطلاعات پزشکی اشتباهی درخصوص بازه زمانی باروری در اختیار خانواده ها قرار می گیرد.

این کارشناس مسائل جمعیتی افزود: در حالیکه متخصصان جهان بازه ۱۷ تا ۴۴ سال را بازه زمانی باروری عنوان می کنند، کارشناسان ایرانی ۲۵ تا ۳۵ سالگی را سن باروری می دانند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

فارس من| سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس:
سند ۲۰۳۰ از دستورکار آموزش و پرورش خارج شده است
در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین