روسیه آمریکا را به همکاری با داعش در افغانستان متهم کرد

عنوان

مسکو - ایرنا - دستگاه دیپلماسی روسیه با انتشار بیانیه ای با اشاره به اینکه مسکو می داند که آمریکا قصد متهم کردن روسیه به همکاری با داعش در افغانستان را دارد، اعلام کرد: ما از ارتباط پنهانی آمریکا با گروه تروریستی داعش در افغانستان مطلع هستیم.

به گزارش ایرنا، در بیانیه روز چهارشنبه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: اخیرا اطلاعاتی بدست آورده ایم که نشان می دهد سازمان های اطلاعاتی آمریکا در حال انتشار شایعه در رسانه های افغانستان و برخی کشورهای غربی برای سیاه نمایی اقدامات روسیه در افغانستان هستند.
در بیانیه آمده شده است: متهم کردن روسیه به ارایه کمک به داعش و انتقال شماری از تروریست های این گروه از سوریه و عراق به افغانستان از جمله این شایعات هدفمند است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: روسیه اطلاعاتی دال بر ادامه تماس های آمریکایی ها با تروریست ها داعش در افغانستان دراختیار دارد.
«طالبان به تازگی از حمله هدفمندانه نیروهای ویژه آمریکایی به یکی از زندان های این جنبش در استان بادقیس خبر داده اند که در آن تروریست های داعشی نگهداری می شدند.»
«نیروهای ویژه آمریکایی همه افراد زندانی را با خود به مقصد نامعلومی بردند، بر اساس برخی اطلاعات در میان آنها شماری از اتباع روسیه و کشورهای آسیای مرکزی وجود داشت.»
در ادامه بیانیه گفته شده است: علاقه آمریکا به تروریست های داعشی این تصور را بوجود می آورد که ایالات متحده برای جلوگیری از انتشار اطلاعات در مورد حامیان واقعی داعش از سوی تروریست ها تلاش کرد.
دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه بیانیه خود خطاب به افرادی که دست به اقدامات تحریک آمیز علیه روسیه می زنند، اعلام کرده که نمی توانند جامعه جهانی و ملت افغانستان را که دیدگاه دوستانه به روسیه دارند، گمراه کنند.
در پایان بیانیه از آمریکا خواسته شده است از دسیسه جویی و سوء استفاده از مسائلی که برای ملت افغانستان و همسایگانش بسیار حساس است خودداری کرده و در عمل به آغاز روند حل و فصل سیاسی در این کشور که در راستای منافع جامعه افغانستان است، کمک کند.
اروپام*391*1346*

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی