زنان یمنی بازیچه اماراتی ها

عنوان

تهران-ایرنا- منابع مطلع یمنی فاش کردند که امارات برای نفوذ بیشتر در منطقه سقطری یمن و تحقق اهدافش، این باز زنان یمنی را به کار گرفته و درصدد است که بیش از یکصد زن یمنی را برای آموزش مسائل امنیتی به امارت بفرستد.

روزنامه قطری الشرق روز جمعه در مطلبی نوشت: امارات همچنان به تلاش های خود برای محکم کردن جای پایش در منطقه سقطری یمن ادامه می دهد. تسلط بر سقطری یکی از مهمترین اهداف امارات در یمن به شمار می رود. در همین راستا منابع مطلع یمنی اعلام کردند که امارات با سوء استفاده از زنان در این منطقه، قصد دارد از آن ها در پیشبرد اهدافش استفاده کند. به همین جهت شماری از زنان یمنی برای شرکت در دوره های آموزشی به امارات منتقل شدند.
امارات کارنامه سیاهی در بهره برداری از سقطری یمن دارد به نحوی که نظامیان این کشور اردیبهشت 97 نیز در عملیاتی، در فرودگاه جزیره سقطری در آبهای جنوبی یمن پیاده شدند و نظامیان 'عبدربه منصور هادی' رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را از فرودگاه فراری دادند.
در کنار اهداف سیاسی ابوظبی، امارات با اشغال بخش هایی از خاک یمن برای تقویت حضور خود در این کشور تلاش می کند.
اقدامات امارات در سقطری به این جا ختم نمی شود و به گفته منابع مطلع یمنی که نامشان فاش نشده است، 20 دختر یمنی روز دوشنبه برای شرکت در دوره های آموزش مسائل امنیتی راهی امارات شدند.
به گفته این منابع، دومین گروه از این دختران روز گذشته (پنجشنبه) به امارات رفتند و بیش از 100 دختر یمنی طی روزهای آتی در چند گروه وارد امارات خواهند شد.
این منابع یمنی گفتند که انتظار می رود که اقامت این زنان در امارات بیش از چهار ماه به طول بینجامد.
اهالی سقطری، این اقدام ابوظبی را سوء استفاده از جامعه زنان یمنی و بهره برداری از آنها در فعالیت های نظامی به نفع طرح ها و برنامه های ابوظبی می دانند.
طبق این گزارش، با وجود هشدارهای دولت مستعفی یمن به امارات، اما ابوظبی همچنان با اغوای زنان و مردان یمنی از آنها برای اعزام به جبهه های نبرد بهره برداری می کند.
روزنامه 'الموقع پوست' نیز در اکتبر گذشته در مطلبی نوشت که امارات آموزش نیروهای موسوم به نیروهای کمربند امنیتی را در جزیره سقطری یمن آغاز کرده و در این راستا دو گروه یمنی را برای آموزش به ابوظبی فرستاده است.
اسناد و اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که امارات ده ها کودک کم سن و سال امارات در ارخبیل سقطری را به خدمت گرفته است.
امارات متحده عربی که عضو ائتلاف عربستان در جنگ علیه یمن است در حالی از شهروندان یمنی در سقطری سوءاستفاده می کند و دست به چپاول مناطق یمنی می زند که به همراه عربستان از فرودین ماه 94 در تجاوز به یمن مدعی شده اند این جنگ برای بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری یمن به قدرت است.
این در حالی است که جنگ در یمن نتیجه ای جز کشته یا زخمی شدن هزاران غیرنظامی و نابودی زیرساخت های این کشور نداشته است.
خاورم**9329**1586

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین