درخواست پکن ­از آمریکا براي پايان روند آسیب زدن به منافع چین

عنوان

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت واشنگتن باید از دخالت در امور داخلی این کشور پرهیز کند و به منافع آن آسیب وارد نکند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شینهوا،  چین از آمریکا خواست به دخالت در امور داخلی پکن پایان دهد، به منافع این کشور آسیب نرساند و کاری کند تا اعتماد متقابل میان دو کشور بیشتر شود.

هوا چونینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، در نشست هفتگی پرسش و پاسخ با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره اتهاماتی که مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، علیه چین مطرح کرده است گفت: آمریکا باید از دخالت در امور داخلی چین پرهیز کند و به منافع این کشور آسیب وارد نکند.

او اعلام کرد: آمریکا در اجرای قوانین و مقررات بین المللی سیاست یک بام و دو هوا را با کینه توزی اجرای می کند. آمریکا حق ندارد این گونه انگشت اتهام به سوی چین دراز کند.

 سخنگوی وزارت امور خارجه چین در ادامه سخنان خود گفت: امسال مصادف است با چهلمین سال برقراری روابط دیپلماتیک میان چین و آمریکا، از همین رو بهتر است برخی از آمریکایی ها توسعه چین و روابط چین و آمریکا را در چشم اندازی معقول و درست مد نظر قرار دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

۳۵٪ بودجه ۹۸ وابسته به نفت است

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

چین همواره با تحریم‌های یکجانبه علیه ایران مخالف است

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین به تشدید گمانه‌زنی رسانه‌های آمریکایی درباره اینکه دولت «دونالد ترامپ» درصدد پایان دادن به معافیت‌های تحریمی به خریداران نفت ایران است، واکنش نشان داده و مخالفت پکن با تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را تکرار کرده است.

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی