چراغ سبز پاکستان به فعالیت راحیل شریف درائتلاف نظامی عربستان

عنوان

اسلام آباد - ایرنا - کابینه دولت فدرال پاکستان در حکمی به ادامه فعالیت ژنرال راحیل شریف در ائتلاف به اصطلاح ضدتروریسم به رهبری عربستان سعودی چراغ سبز نشان داد.

به گزارش شامگاه جمعه ایرنا از تارنمای خبری «نیوز پاکستان» مجوز ادامه فعالیت (NOC) ژنرال راحیل شریف درائتلاف به اصطلاح ضد تروریسم از سوی کابینه فدرال دولت این کشور تصویب و صادر شده است.
بر اساس این خبر، مجوز ادامه کار راحیل شریف در نشست هفته گذشته کابینه فدرال دولت پاکستان تصویب شد.
دولت فدرال پاکستان به رهبری حزب تحریک انصاف می‌گوید که ژنرال راحیل شریف برای ملت پاکستان افتخار بزرگ به دست آورده است.
دادگاه عالی پاکستان پیش از این، یکماه به دولت فدرال فرصت داده بود درباره سرنوشت راحیل شریف تصمیم گیری کرده و آن را به صورت شفاف اعلام کند.
به گزارش ایرنا سه سال پیش عربستان سعودی در اقدامی یکجانبه و بدون هماهنگی با برخی کشورهای مسلمان مناطق خاورمیانه، آسیا و آفریقا از جمله پاکستان، نام آنها را در فهرستی واحد قرار داد و نام آن را به اصطلاح ائتلاف «مبارزه با تروریسم» گذاشت.
ژنرال 'راحیل شریف' فرمانده پیشین ارتش پاکستان نیز به عنوان ریاست به اصطلاح ائتلاف خودساخته «مبارزه با تروریسم» انتخاب شد.
پاکستان پس از کشمکش های فراوان در داخل کشور و با وجود مخالف سخت مردم، عضویت این ائتلاف را پذیرفت ولی اعلام کرد که هرگز در لشگرکشی های این ائتلاف به کشورهای منطقه یا هر کشور دیگر شرکت نمی کند، و تنها در زمینه فعالیت های آموزشی و لجستیکی ائتلاف شرکت خواهد داشت.
ائتلافی که با وجود گذشت سه سال از تشکیل آن، هنوز اهداف و برنامه هایش را اعلام نکرده و کشورهای عضو هنوز نمی دانند با چه هدفی به عضویت اجباری این ائتلاف درآمده اند.
دولت حزب نواز بدون مشورت پارلمان پاکستان به صورت یکجانبه بااعزام راحیل شریف به عنوان فرمانده ائتلاف سعودی موافقت کرده بودو تصمیم خودسرانه دولت آن زمان پاکستان خشم مردم این کشور را برانگیخت و بسیاری اعلام کردند که اسلام آباد به هیچ عنوان نباید خود را وارد بحران یمن کند.
برخی رهبران سیاسی و مذهبی پاکستان مانند «حامد رضا» رئیس حزب اتحاد سنی اعزام راحیل شریف به عربستان را مخالف خواسته 75 درصد مردم پاکستان عنوان کردند.
شبک**آساق**6125**1708

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی