چراغ سبز پاکستان به فعالیت راحیل شریف درائتلاف نظامی عربستان

عنوان

اسلام آباد - ایرنا - کابینه دولت فدرال پاکستان در حکمی به ادامه فعالیت ژنرال راحیل شریف در ائتلاف به اصطلاح ضدتروریسم به رهبری عربستان سعودی چراغ سبز نشان داد.

به گزارش شامگاه جمعه ایرنا از تارنمای خبری «نیوز پاکستان» مجوز ادامه فعالیت (NOC) ژنرال راحیل شریف درائتلاف به اصطلاح ضد تروریسم از سوی کابینه فدرال دولت این کشور تصویب و صادر شده است.
بر اساس این خبر، مجوز ادامه کار راحیل شریف در نشست هفته گذشته کابینه فدرال دولت پاکستان تصویب شد.
دولت فدرال پاکستان به رهبری حزب تحریک انصاف می‌گوید که ژنرال راحیل شریف برای ملت پاکستان افتخار بزرگ به دست آورده است.
دادگاه عالی پاکستان پیش از این، یکماه به دولت فدرال فرصت داده بود درباره سرنوشت راحیل شریف تصمیم گیری کرده و آن را به صورت شفاف اعلام کند.
به گزارش ایرنا سه سال پیش عربستان سعودی در اقدامی یکجانبه و بدون هماهنگی با برخی کشورهای مسلمان مناطق خاورمیانه، آسیا و آفریقا از جمله پاکستان، نام آنها را در فهرستی واحد قرار داد و نام آن را به اصطلاح ائتلاف «مبارزه با تروریسم» گذاشت.
ژنرال 'راحیل شریف' فرمانده پیشین ارتش پاکستان نیز به عنوان ریاست به اصطلاح ائتلاف خودساخته «مبارزه با تروریسم» انتخاب شد.
پاکستان پس از کشمکش های فراوان در داخل کشور و با وجود مخالف سخت مردم، عضویت این ائتلاف را پذیرفت ولی اعلام کرد که هرگز در لشگرکشی های این ائتلاف به کشورهای منطقه یا هر کشور دیگر شرکت نمی کند، و تنها در زمینه فعالیت های آموزشی و لجستیکی ائتلاف شرکت خواهد داشت.
ائتلافی که با وجود گذشت سه سال از تشکیل آن، هنوز اهداف و برنامه هایش را اعلام نکرده و کشورهای عضو هنوز نمی دانند با چه هدفی به عضویت اجباری این ائتلاف درآمده اند.
دولت حزب نواز بدون مشورت پارلمان پاکستان به صورت یکجانبه بااعزام راحیل شریف به عنوان فرمانده ائتلاف سعودی موافقت کرده بودو تصمیم خودسرانه دولت آن زمان پاکستان خشم مردم این کشور را برانگیخت و بسیاری اعلام کردند که اسلام آباد به هیچ عنوان نباید خود را وارد بحران یمن کند.
برخی رهبران سیاسی و مذهبی پاکستان مانند «حامد رضا» رئیس حزب اتحاد سنی اعزام راحیل شریف به عربستان را مخالف خواسته 75 درصد مردم پاکستان عنوان کردند.
شبک**آساق**6125**1708

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین