گزارش نسیم آنلاین از یک شایعه در فضای مجازی

آیا دولت به جای گوسفند خوک‌های گوسفندنمای چینی وارد کرده است

خوک

به دنبال انتشار خبر از سر گیری واردات گوشت گوسفندهای چینی به ایران شایعه‌ای در شبکه های اجتماعی منتشر شد. بر اساس این شایعه که به سرعت در تلگرام در حال پخش است این گوسفند ها حاصل جفت گیری خوک و گوسفند برای رشد سریع تر گوسفند هستند.

نسیم آنلاین: به دنبال انتشار خبر از سر گیری واردات گوشت گوسفندهای چینی به ایران شایعه‌ای در شبکه های اجتماعی منتشر شد. بر اساس این شایعه که به سرعت در تلگرام در حال پخش است این گوسفند ها حاصل جفت گیری خوک و گوسفند برای رشد سریع تر گوسفند هستند.

پیگیری های خبرنگار نسیم آنلاین نشان می‌دهد این مطلب در ابتدا در تیر ماه امسال توسط صادق خرازی در صفحه ی اینستاگرام شخصیش منتشر شد سپس چند کاربر در شبکه آپارات همان ویدیو را منتشر کردند و به این موضوع پرداختند. و پس از چند ماه مجدد سر از تلگرام در آورده است.

اما تحقیقات ما نشان می‌دهد آنچه در این ویدئوها معرفی می‌شود خوک مانگالیتسا است که  تمام ویژگی های خوک و گوسفند را با هم دارد.  این نژاد خوک است که بواسطه پشم‌های فرفری اش ظاهری شبیه به گوسفند دارد اما فتار این نژاد بسیار شبیه به سگ است. خوک های این نژاد که اصلا مجارستانی هستند  چربی بالایی دارند و 60 تا 70 درصد وزن بدن این خوک ها را چربی تشکیل می‌دهد و به همین علت یکی از پرطرفدارترین و گوشت های خوک در دنیا محسوب می‌شود و در تهیه انواع فرآورده های گوشتی در کشور های غیر مسلمان استفاده می‌شوند.

به‌نظر می‌رسد بازنشر دوباره ی این شایعه در برخی از کانال ها و گروه های ضد انقلابی هدفی جز برهم زدن آرامش روانی مردم ایران و همچنین تخریب اقدامات دولت در ورود گوشت و تنظیم بازار و ایجاد بحران در بازار متلاطم این روزها را دنبال نمیکند 

 

حمید رضا جعفریان

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار