سردار عبدالهی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

توزیع روزانه ۱۵هزار غذای گرم بین مردم زلزله‌زده/برای بازسازی مناطق زلزله زده آمادگی کامل داریم

عنوان

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: آمادگی کامل داریم تا بلافاصله پس از آواربرداری بازسازی مناطق خسارت دیده را آغاز کنیم.

سردار سرتیپ عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ع) در گفت وگو با خبرنگارحوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیرامون اقدامات و کمک های صورت گرفته در مناطق زلزله زده غرب کشور، اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ع) آمادگی کامل برای بازسازی مناطق زلزله زده را دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ع) ادامه داد: در روزهای گذشته برخی مشکلات و بی نظمی ها وجود داشت، اما با تلاش هایی که صورت گرفت وضعیت سامان داده شد و شرایط خوبی در منطقه وجود دارد.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در روستاهای خسارت دیده اصافه کرد: برخی روستاها ۱۰۰ درصد تخریب شده است، اما با تمهیداتی که صورت گرفته مشکلات چادر، پتو، تغذیه رفع شد و ما روزانه حدود۱۵هزارغذای گرم را بین مردم توزیع می کنیم.

سردار عبداللهی با بیان اینکه با تمهیدات لازم مشکل آب مصرفی نیز رفع شده است، افزود: ۱۰کامیون اقلام مورد نیاز مردم از قبیل چادر، پتو و لوازم مصرفی بارگیری و بین آنها تقسیم شد.

وی تصریح کرد: بخش بزرگی از مشکلات مربوط به روستاها بوده که حوزه تقسیم بندی ما است. آواربرداری ها شروع شده و مشکل خاصی در تجهیزات ، امکانات و ماشین آلات نداریم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ع) با تاکید بر اینکه ۵۰۰دستگاه مهندسی از قبیل بیل مکانیکی،لودر، کمپرسی در مناطق مختلف زلزله زده حضور دارند اذعان داشت: حدود۳۰دستگاه آمبولانس نیز در مناطق مختلف حضور داشته و از لحاظ ماشین آلات مهندسی هیچ مشکلی نداریم و قرارگاه سازندگی پوشش لازم را صورت می دهد.

سردار عبداللهی ادامه داد: در پروژه مرزی که حدود۶۵۰کیلومتر در دستور کار داریم؛ نیروی انسانی و ماشین آلات مربوطه تدارک دیده شده ولی باید به فکر اسکان دائمی مردم زلزله زده باشیم.

وی به اسکان دائم زلزله زدگان غرب کشور اشاره داشت و افزود: با توجه به سردی هوا باید هر چه زودتر این مشکل از طریق مسئولین حل شده و فکری اساسی برای این منظور صورت گیرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ع) درباره نیازهای مردم خسارت دیده زلزله غرب کشور عنوان کرد: مشکلات آب، تغذیه، پتو و نیازهای اولیه تقریبا حل شده و امکانات لازم وجود دارد که در این راستا نظارت و مدیریت توزیع را می طلبد.

سردار عبداللهی درباره اسکان دائم مردم خسارت دیده از زلزله غرب کشور بیان داشت: برای اسکان عزیزان زلزله زده یک همت بلند لازم است.بالای۱۶۰روستای بزرگ وجود دارد که برخی از روستاها بیش از ۱۶۰ خانوار در آنها مستقر هستند که برخی از آنها حدود۸۰درصد تخریب شده است.

وی ادامه داد: دولت با تدبیر ، سرعت بالا ،زمان بندی کوتاه و تزریق منابع مالی و گسیل نیروی اجرایی به بازسازی مناطق بپردازد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ع) با بیان اینکه وظایف مربوط به خودمان در روستاها را با دقت و سرعت بالا دنبال می کنیم گفت: در جهت بازسازی مناطق به دولت اعلام آمادگی کردیم.

وی اضافه کرد: طی جلسه ای که شب گذشته با استاندار و مسئولین مربوطه داشتیم در جهت بازسازی مناطق اعلام آمادگی کرده و با سیاست های دولت هماهنگ هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مروری بر ۷ وعده اقتصادی رئیس‌جمهور از پیش از انتخابات تا امروز

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "کبریت" به موضوع سربازی و جوانان متخصصی که در این دوره تخصص شان را از دست می دهند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین