زندی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

۲۰ درصد خودروهای پر تردد فرسوده هستند

عنوان

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حدود ۲۰ درصد خودروهای پر تردد به عنوان خودروی فرسوده محسوب می شوند که نقش اساسی در مصرف سوخت دارند.

مسعود زندی سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛با اشاره به اسقاط کردن خودروهای فرسوده در کشور اظهار کرد: خودروهای فرسوده یکی از اصلی ترین منابع آلودگی هوا محسوب می شوند.

وی ادامه داد: خودروهای سواری 25 ساله و خودروهای دیزلی سنگین به علت نداشتن سیستم کنترل آلایندگی به عنوان خودروهای فرسوده تلقی می شوند چرا که قانون و آیین نامه ای درزمان تولید این خودروها وضع نشده بود.

زندی با بیان اینکه خودروهای تولیدی جدید مجهز به «کنیستر»هستند که نقش مهمی در کاهش آلودگی دارد، تصریح کرد: بیشتر خودروهای فرسوده کاربراتوری هستند که هیچ یک از تجهیزات مقابله با آلودگی را ندارند در نتیجه به شدت می توانند آلودگی ایجاد کنند.

وی افزود: براساس آمار و اطلاعات حدود 20 درصد خودروهای پرتردد به عنوان خودروی فرسوده محسوب می شوند که نقش اساسی نیز در مصرف سوخت دارند.

تردد 2.5 میلیون موتورسیکلت کاربراتوری در تهران

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تردد موتور سیکلت های کاربراتوری که پایداری ندارند، اظهار کرد: حدود 2.5 میلیون موتورسیکلت در شهر تهران تردد دارند که بر روی کنترل آلودگی هوا تاثیر می گذارند.

وی موتورسیکلت ها را منبع آلودگی شهر تهران عنوان کرد و گفت: موتورسیکلت هایی که براساس استاندارد های یورو 3 تولید می شوند به دلیل پایدار نبودن به عنوان منبع آلوده محسوب می شوند و به همین دلیل مجوزی برای شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری داده نمی شود .

زندی با تاکید بر اینکه تولید موتورسیکلت های برقی بر اساس مصوبات دولتی پیش خواهد رفت، تصریح کرد: موتورسیکلت های تولید حاضرعمدتا انژکتوری هستند و همه این تولیدات بدون استثنا به عنوان یک منبع آلودگی هوا تلقی می شوند و وزارت صنعت،معدن و تجارت با مصوبه دولت مکلف به نظارت بر تولید موتورسیکلت های برقی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین