دبیر کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با فارس:

تنوع مدارس باعث احساس تبعیض در بین دانش‌آموزان شده است/ برخی معلمان توانایی تدریس ندارند

عنوان

دبیر کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به وجود تنوع مدارس در نظام تعلیم و تربیت خاطر نشان کرد: به دلیل این تنوع، امروز در برخی از مدارس دانش‌آموزان احساس تبعیض می‌کنند و این باعث نوعی عُقده در دانش‌آموزان می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان، اظهار داشت: یکی از آسیب ها موضوع فضای مجازی است که نیاز به فرهنگ سازی دارد اما حتی یک ساعت آموزش فضای مجازی در مدارس نداریم.

وی با اشاره به وجود آسیب اعتیاد در جامعه، افزود: سن اعتیاد به شدت کاهش یافته است؛ در حالی که نه بودجه لازم وجود دارد و نه برنامه مناسبی در این خصوص داریم. 

دبیر کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به وجود تنوع مدارس در نظام تعلیم و تربیت خاطرنشان کرد: به دلیل این تنوع، امروز در برخی از مدارس دانش آموزان احساس تبعیض می کنند و این باعث نوعی عقده در دانش آموزان می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمی با اشاره به وجود مشکلات دانشی در معلمان، تصریح کرد: برخی معلمان توان تدریس دروس را ندارند و این باعث می شود عنصرهای ارزشی مانند صداقت و فداکاری در دانش آموزان به محاق برود.

وی با اشاره به نبود مهارت زندگی در بین دانش آموزان، بیان داشت: امروز دانش آموزان به دلیل اینکه با مهارت های اولیه زندگی آشنا نیستند، نمی توانند در جامعه عرض اندام کنند. 

دبیر کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به بالا رفتن میزان طلاق در جامعه، متذکر شد: باید به بچه های طلاق توجه ویژه شود؛ چرا که این افراد مانند آتشفشانان خاموشی هستند که اگر فعال شوند، ممکن است آسیب جدی به اجتماع وارد کنند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

لحظه اعلام خبر شهادت شهید "علیرضا بابایی" به دختر کوچکش

وقتی خبر شهادت را به دختر شهید می‌دهند

فعلا جواب کارهایت را بده؛ بعداً رفراندوم هم می‌کنیم!

رحیم‌پور ازغدی: برخی طوری دوپهلو حرف می‌زنند و وسط مبل می‌نشینند که معلوم نشود طرف امامند یا آمریکا.

ناگفته های بازشماری آرا در انتخابات 88

علی آقامحمدی درباره مجوز رهبر معظم انقلاب برای بازشماری تمام آراء پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و نپذیرفتن نامزد شکست خورده انتخابات صحبت کرد.

66 مسافر و خدمه هواپیما جان باختند

ساعت 8 صبح امروز یک فروند هواپیمای مسیر تهران ـ یاسوج متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان پس از پرواز از مهرآباد به سمت یاسوج از رادار خارج شده است. سرپرست اورژانس کشور با اشاره به اینکه هواپیمای آسمان که دچار سانحه شده حدود 60 مسافر داشته است، گفت: این هواپیما در محدوده سمیرم سقوط کرده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین