دبیر کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با فارس:

تنوع مدارس باعث احساس تبعیض در بین دانش‌آموزان شده است/ برخی معلمان توانایی تدریس ندارند

عنوان

دبیر کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به وجود تنوع مدارس در نظام تعلیم و تربیت خاطر نشان کرد: به دلیل این تنوع، امروز در برخی از مدارس دانش‌آموزان احساس تبعیض می‌کنند و این باعث نوعی عُقده در دانش‌آموزان می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان، اظهار داشت: یکی از آسیب ها موضوع فضای مجازی است که نیاز به فرهنگ سازی دارد اما حتی یک ساعت آموزش فضای مجازی در مدارس نداریم.

وی با اشاره به وجود آسیب اعتیاد در جامعه، افزود: سن اعتیاد به شدت کاهش یافته است؛ در حالی که نه بودجه لازم وجود دارد و نه برنامه مناسبی در این خصوص داریم. 

دبیر کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به وجود تنوع مدارس در نظام تعلیم و تربیت خاطرنشان کرد: به دلیل این تنوع، امروز در برخی از مدارس دانش آموزان احساس تبعیض می کنند و این باعث نوعی عقده در دانش آموزان می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمی با اشاره به وجود مشکلات دانشی در معلمان، تصریح کرد: برخی معلمان توان تدریس دروس را ندارند و این باعث می شود عنصرهای ارزشی مانند صداقت و فداکاری در دانش آموزان به محاق برود.

وی با اشاره به نبود مهارت زندگی در بین دانش آموزان، بیان داشت: امروز دانش آموزان به دلیل اینکه با مهارت های اولیه زندگی آشنا نیستند، نمی توانند در جامعه عرض اندام کنند. 

دبیر کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به بالا رفتن میزان طلاق در جامعه، متذکر شد: باید به بچه های طلاق توجه ویژه شود؛ چرا که این افراد مانند آتشفشانان خاموشی هستند که اگر فعال شوند، ممکن است آسیب جدی به اجتماع وارد کنند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با نسیم آنلاین

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست

نیاز امروز ما به تصویر روشن از اینده برای نسل‌های جدید است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین