جان بابایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

كيفيت خدمات بيمارستانى در كفه ترازوى اعتباربخشى/ سقوط رتبه بيمارستان‌هاى لوكس با تعداد سزارين بالا

عنوان

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اعتباربخشى بيمارستانى گفت: تعداد سزارين بالا در يک بيمارستان با امكانات خوب، موجب نزول رتبه مى‌شود.

قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اهميت بررسى كيفيت خدمت رسانى به بيماران در بيمارستان ها اظهار كرد: به منظور بررسى وضعيت خدمات دهى و سنجش عملكرد بيمارستان ها، وزارت بهداشت به كمک كارشناسان، اعتباربخشى بيمارستانى را اجرا كرد.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه یکی از مکانیزم هایی که در معاونت درمان هر ساله به آن توجه می کنیم اعتبار بخشی است، گفت: بر اساس اعتباربخشی بیمارستان ها را درجه بندی می کنیم تا سطح خدمات داده شده و كيفيت آنها مشخص شود.

وی ادامه داد: واقعیت این است که تاکنون اعتباربخشی بر اساس مکانیزم هایی بوده است و به منظور ارتقا اين مكانيزم در طول زمان، سنجه هایی که بیمارستان ها به کمک آن مورد ارزیابی قرار می گرفتند بازنگری می شوند.

جان بابايى ادامه داد: هرچه که به سمت جلو پیش می رویم سنجه هایی برای اعتبار بخشی بیمارستان ها تعیین می شوند که عملا به شاخص های حیاتی بیشتر توجه کند و بايد توجه كرد كه اعتبار بخشی به معنای واقعی موجب افزایش کیفیت خدمات بیمارستان ها می شود.

سزارين سنجه كليدى براى بيمارستان ها

معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرد: در اعتباربخشی هایی که در وزارت بهداشت انجام گرفت برخی بیمارستان ها درجه عالی کسب کردند و بعضی بیمارستان ها از نظر رتبه نزول داشتند به عنوان مثال بیمارستان هایی که نتوانستند تعداد سزارین های خود را کاهش دهند علاوه بر کاهش درجه اعتبار بخشی علی رغم افزایش امکانات، رتبه پایین تری کسب کردند.

انتهاى پيام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کبریت مدیا بین کودکان رفت؛

قهرمان کودکان ایرانی کیست!؟

جاسوسی با ساعت مچی!

جلسه در پشت درهای بسته ادامه دارد. اعضای تیم هسته‌ای کلافه و خسته به نظر می‌رسند. مطابق قرار تلفن‌های همراه بیرون اتاق نگه داشته شده تا محتوای بحث‌ها بیرون نرود ولی هیچ‌کس حواسش به ساعت مچی یکی از اعضای تیم نیست...

گوشی قاچاق را چگونه بشناسیم!؟

چگونه باید گوشی‌های قانونی را فعال کرد؟

ما سوار اسنپ می‌شویم یا اسنپ سوار ما!

در این ویدئو توضیحات یک هکر را خواهید شنید درباره دسترسی‌های غیرضروری که این نرم‌افزار به اطلاعات گوشی ما پیدا می کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین