لیگ قهرمانان اروپا| طلسم مسی پشت دروازه‌ خاطرات/ دغدغه بایرن مونیخ در گذرگاه دشوار ترک‌ها

عنوان

از گل معروف اینیستا در سکانس پایانی بدترین نمایش داوری تاریخ لیگ قهرمانان تا باله - فوتبال منجر به گل رونالدینیو؛ نبرد بارسلونا و چلسی یک قطعه ماندگار در سمفونی مدرن لیگ قهرمانان اروپاست.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم، وقتی چلسی از ساعت 23:15 سه شنبه شب در ورزشگاه استمفورد بریج لندن، میزبانی بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل بارسلونا را به عهده بگیرد، خاطرات جالبی جلوی چشم علاقه مندان به صف می شود. از گل منجر به صعود اینیستای بارسایی در وقت های تلف شده نیمه دوم بازی برگشت نیمه نهایی فصل 2009-2008 لیگ قهرمانان در استمفورد بریج تا طعنه های مورینیو پس از بازی رفت فصل 2005-2004 لیگ قهرمانان اروپا که خداحافظی آندریاس فریسک، داور مشهور سوئدی را در پی داشت و البته گل همراه رقص بدن رونالدینیو در بازی برگشت همان سال، هر نبرد چلسی و بارسلونا یک داستان خاص داشته است.

این بار، بارسلونا، تنها تیم بدون شکست 5 لیگ معتبر اروپا پس از ثبت رکورد شکست ناپذیری در بازی های متوالی یک فصل تاریخ لالیگا، چلسی نه چندان آماده را پیش رو دارد. اگر پیروزی پرگل جمعه شب آبی های لندن در جام حذفی انگلیس را نادیده بگیریم، تیم کونته در چند ماه اخیر در لیگ اوضاع خوبی نداشته و حالا در بهترین حالت می تواند تاتنهام را کنار بزند و در لیگ به رده سوم دست یابد.

رویارویی های قبلی

این 2 تیم تا به حال 12 بار مقابل هم قرار گرفته اند. چلسی 4 بار پیروز شده، 3 بار بارسلونا برده  و 5 تساوی هم شکل گرفته است. بی گمان اولین جرقه جذابیت بین چلسی و بارسلونا در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا شکل گرفت؛ جایی که بارسلونا شکست 3 بریک در بازی رفت در زمین رقیب را با برتری مشابه در بازی برگشت خانگی جبران کرد و در 2 وقت 15 دقیقه ای با به ثمر رساندن 2 گل دیگر، برتری 5 بریک و صعود دلچسب را رقم زد.

 غیبت سمدو

2 تیم محروم و مصدوم خاصی ندارند. در چلسی احتمال نرسیدن لوئیس، باکایوکو و بارکلی وجود دارد اما بارسلونا غیر از سمدوی محروم، دغدغه ای ندارد.

 طلسم مسی

 بی گمان بزرگترین معضل بارسلونا در این بازی، طلسم مسی مقابل چلسی است. این فوق ستاره در 8 رویارویی قبلی با تیم لندنی موفق به گلزنی نشده و در نیمه نهایی فصل 2012-2011 لیگ قهرمانان اروپا هم یک پنالتی از دست داد؛ آنچه در نهایت به قیمت فینالیست و قهرمان شدن اولین تیم لندنی در لیگ قهرمانان اروپا انجامید.

ترکیب احتمالی

چلسی: کورتوا، کیهیل، آزپلیکوئتا، کریستنسن، موزس، درینک واتر، کانته، فابرگاس، آلونسو، ازار و موراتا

بارسلونا: تراشتگن، روبرتو، پیکه، اومتیتی،آلبا، پائولینیو، اینیستا، بوسکتس، راکیتیچ، سوارس و مسی

نبرد سهل و ممتنع بایرن مونیخ

در دیگر بازی ساعت 23:15 سه شنبه شب، بایرن مونیخ در مصاف با میهمانش بشیکتاش، کار سخت و آسانی دارد؛ سخت به خاطر دفاع سرسخت و ساختار تیم ترکیه ای و آسان به دلیل آمادگی فراوان این روزها و بردهای متوالی به خصوص در خانه. تیم آماده هاینکس با برتری در بازی ابتدای هفته مقابل ولفسبورگ نشان داد چهارنعل به سمت ششمین قهرمانی متوالی بوندس لیگا می تازد اما بشیکتاش همان طور که در مرحله گروهی ترمز رقبایش را کشید و سرگروه شد در این بازی ورزشگاه آلیانز آره نا هم حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. مهار خط حمله رویایی بایرن و خامس رودریگس در اوج، کار سخت تیم ترکیه ای در این بازی است.

 رویارویی های قبلی

 بایرن در هر 2 رویارویی قبلی با بشیکتاش پیروز شده که مربوط به بازی های مرحله گروهی فصل 1998-1997 است. از آن زمان تا به حال فوتبال ترکیه به کلی متحول شده و این بشیکتاش با مهره های نام آشنایی به نام پپه و کوارشمای پرتغالی وبابل و نگردو به عنوان اولین تیم ترکیه ای فاتح مرحله گروهی لیگ قهرمانان کار بایرن را دشوار می کند؛ هر چند از حضور کاولاک، آتینچ، توره و توسیچ محروم است. در سوی مقابل بایرن تنها نویر کماکان مصدوم را در دروازه ندارد. اگر بایرن به 4 پیروزی تحت نظر هاینکس افتخار می کند، بشیکتاش هم از 7 جدال بدون شکست متوالی در این لیگ قهرمانان لذت می برد.

ترکیب احتمالی

بایرن مونیخ: اولریش، بوآتنگ، کیمیش، هوملس، آلابا، ویدال، تولیسو، ریبری، خامس، روبن و لواندوفسکی

بشیکتاش: فابری، گونال، پِپه، توسیچ،هاچینسون، آدریانو، اوزیاکوپ، کوارشما، تالیسکا، بابل و نگردو

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین گره گشا خواهد بود؟

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

مطالبات ایران از آمریکا

بی اعتنایی به قوانین و مقررات بین‌المللی و تلاش برای تخریب هرگونه قانونمندی در نظام بین‌المللی یکی دیگر از وجوه بارز سیاست خارجی دولت کنونی آمریکا است. تا آنجا که حتی مطابق گزارشهای خبری، نمایندگان آمریکا در جریان مذاکره بر سر بیانیه نشست گروه 7 در کانادا، با ذکر عبارتی مبنی بر لزوم اعتلای "نظم بین‌المللی مبتنی بر قانون"  مخالفت کرده بودند. دولت ترامپ این رویه مخرب خود را با نفی اصل بنیادی "وفا به عهد" آغاز کرد.

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین