امیرآبادی در گفت‌وگو با فارس:

دولت درباره برجام حالت قمارباخته دارد/ سیاست دولت در استفاده از ظرفیت داخلی و جوانان باید تغییر کند

عنوان

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت درباره برجام حالت قمارباخته دارد، دولت باید در سیاست‌هایش در استفاده از ظرفیت و توان داخلی و جوانان کشور تجدیدنظر کند.

احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به افزایش لحظه ای قیمت کالاها، ارز، مسکن و طلا، اظهار داشت: نه سیاست انقباضی دولت توانست شرایط اقتصادی کشور را بهبود ببخشد و نه سیاست های انبساطی دولت توانست پاسخگوی شرایط نابسامان اقتصادی کشور باشد.

وی افزود: دولت در سیاست های انقباضی خود به دنبال پایین آوردن نرخ تورم در کشور بود که با پایین آمدن نرخ تورم رکود شدیدی بر اقتصاد کشور حاکم شد و به تبع آن بخش تولید کشور به شدت آسیب دید و بسیاری از مراکز تولیدی و کارخانه ها به دلیل کمبود نقدینگی دچار آسیب و حتی تعطیل شدند، این مراکز تولیدی در شرایط رکود اقتصادی حتی نتوانستند پول آب و برق و مزد کارگران را پرداخت کنند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: در سیاست های انبساطی دولت هم شاهد ورود پول و نقدینگی به بازار بودیم که این حجم بالای نقدینگی بر خلاف سیاست های انقباضی دولت بود و باعث شد یکدفعه شاهد گرانی های لجام گسیخته باشیم و شرایط اقتصادی کشور از دست دولت خارج شود و بازار مسکن، خودرو، طلا و ارز به هم بریزد.

امیرآبادی یادآور شد: به نظر می رسد بانک مرکزی مقصر اصلی این شرایط نابسامان اقتصادی کشور است، سازمان برنامه و بودجه نیز به دلیل عدم کنترل شرایط مقصر است که هر دو این نهادها زیر نظر مجلس شورای اسلامی نیستند و نمایندگان باید در این زمینه از رئیس جمهور سؤال کنند که سؤال از رئیس جمهور هم که می دانید چگونه است.

وی اضافه کرد: بانک مرکزی به بانک ها به نوعی مجوز خلق پول را داده است و بانک ها همین طور بدون برنامه در حال خلق پول هستند، حتی شبه پول هم خلق می کنند مثل اسناد خزانه و اوراق مشارکت که به این شرایط لجام گسیخته اقتصادی کمک کرده است.

نماینده قم در مجلس متذکر شد: دولت باید سریعاً به خودش بیاید، دولت در زمینه برجام حالت قمارباخته را دارد، امروز دیگر وقت سرزنش دولت به خاطر برجام نیست، واقعیت این است امروز باید همه به دولت کمک کنیم، چرا که وقتی به یک فرد قمارباخته کمک نشود، او حاضر است همه چیز را از بین ببرد.

وی همچنین گفت: امروز همه باید به دولت کمک کنند، البته آقای رئیس جمهور اشتباه بزرگی مرتکب شد و تبلیغات بی جهتی را در برجام انجام داد و بی جهت در این زمینه بزرگ نمایی کرد و امروز همین بزرگ نمایی حالتی را پیش آورده که دیگر جرأت نمی کنند بگویند ما اشتباه کردیم و نمی خواهند از این مسیر اشتباه برگردند، کسی هم که دیگر نخواهد از اشتباه خود برگردد، قطعاً اشتباهات بزرگتری را مرتکب خواهد شد.

امیرآبادی عنوان کرد: رئیس جمهور باید سریع برگردد و ریکاوری شود و شرایط اقتصادی کشور را سامان دهد، باید در برخی از مسئولان اقتصادی دولت نیز جابجایی هایی انجام شود تا به بهتر شدن وضعیت معیشتی مردم کمک کنند، البته مردم ما ملت خوبی هستند، انقلاب، اسلام و رهبرشان را دوست دارند ولی ما باید سریعاً مشکلات مردم را حل کنیم و این یک واقعیت است.

وی با بیان اینکه ما یقین داریم اروپا نمی تواند روابط تجاری خودش با آمریکا را فدای روابط تجاری با ایران کند، چون اصلاً قابل مقایسه نیستند و این واقعیتی است که باید بپذیریم، تصریح کرد: برای بهبود شرایط اقتصادی کشور باید از جوانان و ظرفیت داخلی کشور خودمان استفاده کنیم، جوانان ما می توانند کارهای بزرگی انجام دهند، ما کشور قدرتمندی هستیم، باید باور داشته باشیم که می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم و اقتصاد کشور را سامان دهیم.

این عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان با بیان اینکه هر جا به جوانان کشور اعتماد کردیم موفق شدیم، خاطرنشان کرد: دولت باید در سیاست ها و اراده خودش در استفاده از ظرفیت و توان داخلی کشور و استفاده از جوانان تجدیدنظر کند؛ دولت باید در باور ملت ایران به عنوان یک ملت قهرمان در برابر همه کاستی ها و سختی ها تجدیدنظر کند، البته ایستادگی ملت در برابر کاستی ها و کمبودها مسلتزم این است که مسئولان هم مثل مردم باشند، نه اینکه خودمان سر ماه حقوق مان را بگیریم و بعد بگوییم حالا کارگری که 5 ماه حقوق نگرفته صبر کند، این اصلاً قابل قبول نیست، اگر قرار است حقوق یک کارگر 5 ماه عقب بیفتد حقوق یک وزیر و سفیر هم باید عقب بیفتد، اگر اینگونه نشود معلوم است که مردم صبر و تحمل نمی کنند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

نظرات مجمع درباره لوایح پالرمو و پولشویی اعمالی است نه ارشادی

لوایح پولشویی و مبارزه با جرائم سازمان‌یافته در مجمع تشخیص مصلحت بررسی می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که ایران می‌تواند با حق تحفظ به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته ملحق شود.

مسئولین حل مشکلات اقتصادی را منوط به نتیجه انتخابات کنگره کرده‌اند

در سال‌های اخیر مسئولین ما همه چیز را به برجام ربط دادند، اما منوط کردن همه چیز به برجام درست نبود و باعث شد تا الان هم در حل مسائل خود بمانیم.

سه تهدید پیوستن ایران به «FATF»

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تهدیدات پیوستن ایران به کنوانسیون«FATF» را تشریح کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

جواد لاریجانی: کف‌گیر آمریکا در تهاجم علیه ایران به تهِ دیگ خورده است
حمایت سازمان ملل از عاملان حمله تروریستی اهواز
در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام
ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین:
الحاق به کنوانسیون­‌های FATF هیچ اثر مثبتی برای ایران ندارد
چرا FATF با عربستان و امارات که علنا از تروریسم حمایت می‌کنند کاری ندارد؟
دیگر از نه گفتن به «کاپیتولاسیون» کوتاه نخواهیم آمد!
توهم ماندگاری اروپایی‌ها در اقتصاد ایران با FATF
خروج اروپایی‌ها از ایران به‌دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا بود یا FATF؟
شیران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با نسیم
اجرای کامل برنامه اقدام FATF نفعی برای ایران ندارد
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین
۲ نکته درباره لزوم شفافیت آرا نمایندگان
چرا «شفافیت» برای مجلس حیاتی است؟
مبانی قانونی قطعنامه خبرگان برای پیگیری مطالبات رهبری از قوای سه‌گانه در گفتگو با آیت‌الله کعبی
مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم
آیا دستگاه قضایی عقب‌نشینی می‌کند؟
پشت پرده حکم حسن روحانی برای سیف
شورای نگهبان با لوایح FATF چه می‌کند؟
مجلس موظف به رفع ایرادات «مجمع» درباره پالرموست
جمشید پژویان:‌ دلار ۴۲۰۰ تومانی خزانه را خالی کرد
جهانگیری باید استعفا دهد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین