سازمان همکاری شانگهای: مبارزه با تروریسم اولویت ماست

عنوان

رشید علیموف، دبیر کل سازمان همکاری شانگهای امروز (سه‌شنبه) اظهارکرد: مبارزه با تروریسم همچنان یک اولویت کلیدی برای این سازمان بوده و کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای پایبند به سیاست تحمل صفر در قبال اقدامات تروریستی و افراط‌گرانه هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رشید علیموف در اظهاراتی در نشستی با موضوع مبارزه با تروریسم که از سوی مرکز همکاری و آموزش‌های حقوقی وابسته به سازمان همکاری شانگهای سازماندهی شده بود، گفت: در مجموع همچنان اولویت کلیدی فعالیت‌های سازمان همکاری شانگهای شامل اقدامات پیچیده با هدف مقابله با تروریسم می‌شود و در میان اعضای سازمان همکاری شانگهای اتفاق نظر در خصوص تحمل صفر نسبت به اقدامات تروریستی و افراط‌گرانه وجود دارد و هیچ چیزی نمی‌تواند آن را توجیه کند.

وی افزود: چارچوب قانونی به منظور بهبود همکاری اعضای این سازمان برای مبارزه با تروریسم ایجاد شده و روش‌های مقابله با تهدیدهای امنیتی بین‌المللی نیز به صورت مداوم بررسی و تدوین می‌شوند.

این مقام ارشد سازمان همکاری شانگهای اظهارکرد: این دست اقدامات به طور مداوم اجرا می‌شوند و هر سال عناصری جدید به نظام هماهنگ شده مقابله با تهدیدات تروریستی ما اضافه می‌شوند.

علیموف تاکید کرد: سازمان همکاری شانگهای متمرکز بر بهبود همکاری‌های بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم از طریق توسعه روابط با سازمان پیمان امنیت مشترک، مرکز مبارزه با تروریسم کشورهای مستقل همسود، شورای امنیت سازمان ملل، سازمان امنیت و همکاری اروپا و سازمان پلیس جنایی بین‌الملل بوده است.

وی تصریح کرد: این سازمان اولویت فراوانی برای مقابله با جرائم سایبری بویژه اشاعه تبلیغات سایبری افراط‌گرانه و تروریستی شامل تبلیغ برای توجیه علنی تروریسم با هدف تحریک به اقدامات تروریستی قائل است.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عواقب مرگ جمال خاشقچی دامنگیر ولیعهد شد
هیأت علمای عربستان خواستار برکناری بن سلمان شد
آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت
هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد
سید حسن نصرالله در نکوداشت مادر شهید عماد
برخی سران عرب به ترامپ جزیه می‌دهند
نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین