سازمان همکاری شانگهای: مبارزه با تروریسم اولویت ماست

عنوان

رشید علیموف، دبیر کل سازمان همکاری شانگهای امروز (سه‌شنبه) اظهارکرد: مبارزه با تروریسم همچنان یک اولویت کلیدی برای این سازمان بوده و کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای پایبند به سیاست تحمل صفر در قبال اقدامات تروریستی و افراط‌گرانه هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رشید علیموف در اظهاراتی در نشستی با موضوع مبارزه با تروریسم که از سوی مرکز همکاری و آموزش‌های حقوقی وابسته به سازمان همکاری شانگهای سازماندهی شده بود، گفت: در مجموع همچنان اولویت کلیدی فعالیت‌های سازمان همکاری شانگهای شامل اقدامات پیچیده با هدف مقابله با تروریسم می‌شود و در میان اعضای سازمان همکاری شانگهای اتفاق نظر در خصوص تحمل صفر نسبت به اقدامات تروریستی و افراط‌گرانه وجود دارد و هیچ چیزی نمی‌تواند آن را توجیه کند.

وی افزود: چارچوب قانونی به منظور بهبود همکاری اعضای این سازمان برای مبارزه با تروریسم ایجاد شده و روش‌های مقابله با تهدیدهای امنیتی بین‌المللی نیز به صورت مداوم بررسی و تدوین می‌شوند.

این مقام ارشد سازمان همکاری شانگهای اظهارکرد: این دست اقدامات به طور مداوم اجرا می‌شوند و هر سال عناصری جدید به نظام هماهنگ شده مقابله با تهدیدات تروریستی ما اضافه می‌شوند.

علیموف تاکید کرد: سازمان همکاری شانگهای متمرکز بر بهبود همکاری‌های بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم از طریق توسعه روابط با سازمان پیمان امنیت مشترک، مرکز مبارزه با تروریسم کشورهای مستقل همسود، شورای امنیت سازمان ملل، سازمان امنیت و همکاری اروپا و سازمان پلیس جنایی بین‌الملل بوده است.

وی تصریح کرد: این سازمان اولویت فراوانی برای مقابله با جرائم سایبری بویژه اشاعه تبلیغات سایبری افراط‌گرانه و تروریستی شامل تبلیغ برای توجیه علنی تروریسم با هدف تحریک به اقدامات تروریستی قائل است.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین