رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران

گوشت ۹۰ هزار تومانی تقصیر نهادهای نظارتی است

محمد جعفری، رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان

جعفری گفت: درباره گوشت ۹۰ هزار تومانی و مرغ کیلویی ۱۴ هزار تومان،‌ باید دستگاه‌های نظارتی پاسخگو باشند که چرا بر عملکرد جاهایی که ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن ها اختصاص داده شده است هیچ گونه نظارتی ندارند که قیمت کالاها با توجه به همان قیمت ارز تعیین شود

سید محمد جعفری، رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با خبرنگار «نود اقتصادی» در رابطه با افزایش چند باره قیمت خودروهای داخلی بیان داشت: دلیل این گرانی افزایش قیمت نهاده های تولید است، وقتی این افزایش قیمت در نهاده های تولیدی وجود دارد طبیعتا خودروها نیز گران خواهند شد.

وی ادامه داد: تولیدات ما وابسته به واردات و ارز است، بالغ بر 85 درصد میزان واردات کشور زیرساخت تولید را ایجاد می کنند.

جعفری تاکید کرد: زمانی که در حوزه واردات و کنترل قیمت ارز موفق عمل نکنیم قطعا در حوزه تولید از جمله خودروسازی هم به مشکل برمی خوریم و تنها مردم هستند که آسیب می بینند.

رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی در رابطه با این که ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی تعلق گرفته اما کالاهایی مثل گوشت و مرغ هر روز گرانتر می‌شوند، گفت: درباره گوشت 90 هزار تومانی و مرغ کیلویی 14 هزار تومان،‌ باید دستگاه‌های نظارتی پاسخگو باشند که چرا بر عملکرد جاهایی که ارز 4200 تومانی به آن ها اختصاص داده شده است هیچ گونه نظارتی ندارند که قیمت کالاها با توجه به همان قیمت ارز تعیین شود.

وی اضافه کرد: گرانی افسارگسیخته گوشت و مرغ را تمام مردم ایران لمس می کنند و دستگاه های نظارتی باید نظارتشان را دقیق کنند.

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین