قدردانی دیده‌بان شفافیت و عدالت از توقف برخی واگذاری‌های غیراصولی

عنوان

سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت از دستور وزیر اقتصاد برای توقف واگذاری‌های غیر اصولی برخی شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی قدردانی کرد.

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در گفت‌وگو خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به دستور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره توقف برخی واگذاری‌ها گفت: در پی اعتراضات سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت به واگذاری‌های غیراصولی شرکت‌ها و کارخانه‌هایی چون آلومینیوم المهدی، هپکو، ماشین‌سازی تبریز و ... این دستور از سوی وزیر اقتصاد صادر شده است.

وی افزود: ما در نامه‌های خود به وزارت اقتصاد تأکید کردیم که منظور ما از نقد این واگذاری‌ها این نیست که شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی به جای دو شخص نااهل به دو نااهل دیگر واگذار شود.

توکلی گفت: اصل اعتراض دیده‌بان شفافیت و عدالت به قیمت‌گذاری‌ها بود. به عنوان مثال در مورد ماشین‌سازی تبریز با عجله و نیز به قیمت سه سال پیش داشت واگذار می‌شد و یا در حالی که به‌عنوان مثال زمینی به مساحت ۸۳ هزار و ۵۰۰ متر در تبریز بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان قیمت داشت به همراه کارخانه‌ها و املاک موجود در آن حدود ۷۰۰ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده بود و اعتراض ما به این بود.

رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: الحمدالله وزارت اقتصاد نسبت به اعتراضات ما واکنش مثبت نشان داد و چند مورد از این واگذاری‌ها را متوقف کرده است و ما از این بابت سپاسگزاریم.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین