گمانه‌زنی‌ها بر سر جابه‌جایی محل برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم

عنوان

سی و ششمین مسابقات بین المللی قرآن کریم، از تاریخ نوزدهم تا بیست و ششم فروردین سال ۱۳۹۸ میزبان قاریان، حافظان و جامعه قرآنی کشور خواهد بود.

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، بهار هر سال کشور ما پیش از فرارسیدن بزرگترین بهار قرآنی یعنی ماه مبارک رمضان، میزبان بزرگترین مسابقات قرآنی در سطح جهان می شود، مسابقاتی که در اولین ماه سال (فروردین) شروع می شود و بعضا در برخی از دوره ها تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

چندی پیش (مورخ ۸ بهمن) جلسه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، اعضای ستاد عالی و جمعی از قاریان، حافظان، اساتید، نخبگان قرآنی و اصحاب رسانه در سازمان اوقاف برگزار شد و همگان نظرات خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن این مسابقات ارائه کردند، اما در این بین به نکته ای اشاره شد که خود رئیس سازمان اوقاف هم پیگیر این موضوع بود و طرح و موضوعیت آن را در دست بررسی دارد. 

جا به جایی فضای برگزاری مسابقات

حال در جلسه ای که چندی پیش در سازمان اوقاف برگزار شده بود؛ رحیم خاکی استاد قرآنی و مدیر مرکز رشد جهاد دانشگاهی در ادامه مراسم اظهار کرد: «محل برگزاری مسابقات از مولفه های استانداری برخوردار نیست و مثل کشتی گیری است که محل مسابقاتش در میان زمین فوتبال باشد.

همچنین وی افزود: در بخش فنی نیز دکورها از استاندار خوبی برخوردار نیست و ابزارهای فیلم و صوت هم در شرایط خوبی قرار ندارد.»

 پیش از انتخاب مصلی بزرگ تهران، سالن اجلاس سران میزبان مسابقات بین المللی قرآن کریم بود، اما آن هم مورد رضایت واقع نشد، و محل برگزاری مسابقات  از ولنجک به خیابان بهشتی منتقل شد.


بیشتر بخوانید: تدوین سند راهبردی برای مسابقات و برنامه های قرآنی


در پایان این جلسه حجت الاسلام والمسلمین خاموشی با ابراز رضایت از جابه جایی فضای برگزاری مسابقات و اشاره به هزینه های صرف شده برای آماده سازی فضای مصلی تهران گفت: «تغییر مکان مسابقات جزو اولین صحبت های من در سازمان اوقاف بود که باید مکان درخوری داشته باشیم، البته پیش از این هزینه های برای دکور و صحنه شده است که باید آنها را در نظر گرفت و برنامه ای مدون برای برگزاری مسابقات قرآنی در آینده داشته باشیم.»

انتقال فضای برگزاری مسابقات بانوان به هتل ارم

پخش شدن صدای بانوان در محل برگزاری مسابقات و رعایت حدود شرعی و عرفی شنیده نشدن صدای بانوان از جمله نکاتی بود که باعث جابه جایی محل مسابقات زنان به هتل ارم شد. هتلی که هم محل استقرار مدعوین خارجی و هم محل برگزاری مسابقات آنها بود، که به دلیل مسیرهای دسترسی، فضای کم سالن و ... با عدم رضایت متسابقین مواجه شد.

باید در نظر داشت که  هرچه به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم، زمان برگزاری مسابقات هم همراه آن پیش می آید و هر هفته کمیته های برگزاری مسابقات، جلسات متعدد خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن مسابقات دارند. اما براساس گمانه زنی ها و اینکه کمتر از دوماه تا آغاز این دوره از رقابت ها باقی مانده است، بعید می دانیم که این جابه جایی امسال انجام شود و مبالغ در نظر گرفته شده، امسال نیز در مصلی تهران خرج خواهد شد.

گفتنی است؛ سی و ششمین مسابقات بین المللی قرآن کریم، از تاریخ نوزدهم تا بیست و ششم فروردین سال ۱۳۹۸ میزبان قاریان، حافظان و جامعه قرآنی کشور خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین