کشف سلاح های پیشرفته غربی در نقاط مرکزی سوریه

عنوان

دمشق- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه روز پنجشنبه از کشف مقادیر قابل توجهی سلاح های پیشرفته و مدرن غربی در شمال استان حمص واقع در مرکز این کشور توسط نیروهای ارتش سوریه خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از سانا، در بین این سلاح ها موشک های دوش پرتاب، سلاح های متوسط و تهاجمی، سلاح های مخصوص تک تیراندازها و تجهیزات ماهواره ای وجود دارد که پیشتر تروریست ها از آن علیه ارتش سوریه استفاده می کردند.
هفته گذشته نیز در استان درعا واقع در جنوب سوریه، مقادیر قابل توجهی از سلاح ساخت رژیم صهیونیستی و آمریکا در یکی از انبار مهمات باقیمانده از تروریست ها کشف شد.
ارتش سوریه بهار 1397 سه استان جنوبی این کشور از جمله درعا را از وجود تروریست ها پاکسازی کرد.
در همین حال و بر اساس اعلام سانا، تروریست ها امروز قصد داشتند از منطقه کاهش تنش در جنوب ادلب به سمت مناطق امن در شمال استان حما و روستای لحایا در این استان نفوذ کنند که با پاسخ قاطع ارتش سوریه، مجبور شدند با برجای گذاشتن تلفات و از دست دادن تجهیزات، به مواضع خود بازگردند.
یگان های ارتش سوریه همچنین امروز مخفیگاه های تروریست ها در روستای جسر بیت الرأس در منطقه دشت الغاب در ریف شمالی غربی حما را شناسایی و منهدم کردند که در جریان آن نیز تعدادی از تروریست ها به هلاکت رسیدند.
عصر امروز نیز تروریست ها به دنبال شکست از ارتش سوریه، اقدام به شلیک خمپاره به سمت منازل مسکونی مردم در شهرک شطحه در ریف شمالی حما کردند که در جریان آن خساراتی به منازل مردم وارد شد.
سوریه از 8 سال پیش شاهد بحران ناشی از حمایت برخی کشورهای غربی و عربی از تروریست هاست که موجب از بین رفتن زیرساخت های بسیاری از مناطق این کشور شده اند.
اکنون ارتش سوریه بر 80 درصد مناطق تحت اشغال تروریست ها اشراف یافته و 20 درصد باقیمانده نیز در مناطق شمال غرب شامل ادلب و بخش هایی از حلب و شمال شرق شامل برخی مناطق کردنشین می شود.
شبس**خاورم**1436**1504

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی