اخبار آرشیوی

دستگاه خودپرداز

بانک ملی در اطلاعیه‌ای ضمن تأکید بر لزوم رعایت احتیاط در مورد پیامک‌های ناشناس در زمینه‌‌های برنده شدن جایزه در قرعه‌کشی، گفت: برای دریافت وجه به هیچ عنوان کارت بانکی و رمز خود را در اختیار سایر افراد در صف انتظار خودپرداز قرار ندهید

به گزارش «نسیم»، به نقل از روابط‌عمومی بانک ملی ایران، در این اطلاعیه ضمن تأکید بر لزوم رعایت احتیاط در مورد پیامک‌های ناشناس در زمینه‌هایی مانند برنده شدن جایزه در قرعه‌کشی و ... آمده است: برای دریافت وجه در صورت ناتوانی کار با خودپرداز، به هیچ عنوان کارت بانکی و رمز خود را در اختیار سایر افراد در صف انتظار خودپرداز قرار ندهید و در صورت لزوم از افراد آشنا و قابل اعتماد کمک بگیرید.
در اطلاعیه بانک ملی ایران با تصریح بر اینکه هرگز با درخواست افراد ناشناس مبنی بر انتقال وجه به کارت شما و دریافت آن موافقت نشود ، تأکید شده است: برای واریز وجه به حساب شما نیازی به حضورتان در کنار خودپرداز نیست و در بیشتر مواقع، افراد کلاهبردار چنین تقاضاهایی را می‌کنند. همچنین انتخاب زبان انگلیسی یا فارسی در خودپرداز، هیچ تأثیری بر ارائه خدمات بانکی ندارد و در صورتی که شخصی درخواست تغییر زبان دستگاه را کرد به او مظنون شوید و با دقت بیشتری عمل کنید.
بانک ملی ایران در ادامه هشدارهای امنیتی خود، مشتریان را به باطل کردن سریع کارت‌های بانکی مفقود یا سرقت شده حتی در صورت نبود موجودی حساب دعوت و تأکید کرد: رمز اول، دوم و کد CVV2 کارت، محرمانه است و باید از ارائه این اطلاعات محرمانه به دیگران خودداری و از نگهداری رمز در کنار کارت نیز اجتناب شود.
اطلاعیه بانک ملی ایران با تأکید بر ضرورت هوشیاری مشتریان در خصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی ادامه داده است: نشانی ‌های اینترنتی که در آنها اطلاعات وارد می‌شود، به دقت بررسی شود ،زیرا بسیاری از کلاهبرداری‌ها با استفاده از نشانی های بسیار مشابه نشانی های اصلی صورت می‌گیرد.
مشتریان، اطلاعات کارت‌های بانکی خود را در هیچ سایتی به غیر از سایت اصلی بانک وارد نکنند.

کلمه های کلیدی

اخبار مرتبط

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌