گزارش «نسیم آنلاین» از دردسرهایی که سیف برای اقتصاد ایران ایجاد کرد؛

حرف‌ها و کارهای نسنجیده آقای رئیس‌کل!

ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در دولت حسن روحانی در چهار سال گذشته نشان داده که استاد انجام دادن کارهای نسنجیده و سخنان عجیب و غریب است!

بانک مرکزی دستور توقف فعالیت موسسه جعلی حافظ را صادر کرد

پیرو اطلاعیه بانک مرکزی مبنی بر فعالیت غیرمجاز شعب موسسه اعتباری خودخوانده حافظ از هموطنان درخواست می‌شود، به هیچ وجه نزد موسسه جعلی مذکور سپرده‌گذاری نکنند.

انتقاد رئیس هیات مدیره بانک شهر از راه‌اندازی شایعات درباره شبکه بانکی

نهادهای مسئول با عاملان راه اندازی شایعات و اخبار بی اساس در خصوص شبکه بانکی برخورد کنند

مرتضی خامی در ادامه گفت: بانک‌ها نیز باید با ارائه گزارش‌های شفاف و به موقع، جامعه را در جریان وضعیت خود قرار بدهند تا مبادا شاهد دومینوهای هجوم به بانک‌ها برای برداشت سپرده‌ها باشیم.

افتخارِ بانک دولتی مسکن به پرداخت وام به هشت هزار نفر!

تا پایان اسفندماه سال ۱۳۹۵ تعداد کل سپرده‌های متقاضیان در صندوق پس‌‌انداز مسکن یکم بانک مسکن ۱۵۴ هزارو ۸۱ فقره بوده که این تعداد در اردیبهشت ماه سال جاری به ۱۷۱ هزار و ۶۵۲ فقره حساب رسیده است.

معاون نظارتی بانک مرکزی در گفتگوی ویژه خبری:

مشکلات"مهر اقتصاد" و "ثامن" فقط شایعه بود/ ادغام بانکی را در دستور کار نداریم

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: در دو روز گذشته شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه مشکلاتی برای مؤسسات ثامن و مهر اقتصاد ایجاد شده است که موجب نگرانی هایی شد. این اخبار فقط شایعه بود و بانک مرکزی قاطعانه از این دو حمایت می کند.

گزارش «نسیم آنلاین»: حساب شرکت‌های دولتی به بانک مرکزی منتقل نشد!

بی‌اعتنایی دستگاه‌های دولتی به دستور رئیس‌جمهور!

برآورد شده که تعداد حساب‌های دولتی مشمول این طرح ۲۲۰ هزار حساب بوده که گفته می‌شود تا انتهای سال ۹۵ دستکم ۷۰ هزار حساب به بانک مرکزی منتقل شده است. رقمی در محدوده یک سوم حساب‌های شرکت‌های دولتی!

توضیحات بیمه ایران به گزارش «نسیم آنلاین»:

داروسازی زاگرس فارمد وابسته به بیمه ایران نیست، فقط ۴ درصد سهام این شرکت را داریم

بیمه ایران تاکنون در شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس فاقد سهام مدیریتی بوده و با توجه به درصد کم مالکیت درشرکت مذکور، این شرکت جزء شرکت‌های تابعه بیمه ایران نبوده و وابسته به این شرکت تلقی نمی‌ شود.

شکست مطلق طرح صندوق پس انداز یکم بانک مسکن در آستانه دوسالگی

صندوق پس انداز یکم بانک مسکن بعد از دو سال فقط به ۷۰۰ نفر وام داد!/ دولت ۹۰ درصد سپرده گذاران را سرکار گذاشت

تعداد سپرده‌گذاران صندوق «یکم» در کل شهرها در یک‌سال منتهی به خرداد امسال، ۲۰۰ درصد افزایش یافت و ماهانه به‌طور متوسط حدود ۱۳ هزار «خانه‌اولی» در صندوق ثبت‌نام کردند.

وظیفه ساماندهی موسسات مالی به جز بانک مرکزی بر عهده دستگاه‌های دیگر هم هست!

دفاع ناشیانه مدیرعامل بانک پارسیان از سیف: موسسات غیرمجاز در دولت‌های قبل تاسیس شدند!

مدیرعامل بانک پارسیان گفت: موسسات مالی غیرمجاز در دولت‌های قبل به‌وجود آمده‌اند و دولت یازدهم میراث‌دار این مشکل بوده است. برای ساماندهی این موسسات اقداماتی انجام شده است، اما نباید فراموش کرد که ساماندهی موسسات غیرمجاز مالی موضوعی است که به همه دستگاه‌ها و نهادهای اصلی مرتبط است

دبیرکل سندیکای بیمه گران در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

رقابت در ارایه نرخ کمتر بدون کنترل مالی، شرکت‌های بیمه‌ای را ورشکست می‌کند

سیدمحمد علیپور گفت که قرار شده ۴۰ درصد وجوه صدور بیمه نامه به صورت نقدی و ۶۰ درصد هم در شش قسط پرداخت تا از انجام توافق های خارج ازمقررات از ناحیه شرکت های بیمه ای با خودروسازان جلوگیری شود.

رونمایی از وام شب انتخاباتی بانک مرکزی

بانک مرکزی بعد از یک ماه جزئیات پرداخت وام با ضمانت یارانه را اعلام کرد!/ ۵میلیون وام با بازپرداخت ۵ ساله

بانک مرکزی بخشنامه پرداخت وام با ضمانت یارانه نقدی را ابلاغ کرد؛ بر این اساس سقف وام با توجه به میزان یارانه نقدی خانوارها ۵ میلیون تومان و بازپرداخت حداقل ۳۶ و حداکثر ۶۰ ماهه است.

دکتر محمد کهندل اقتصاددان در یادداشتی اختصاصی برای «نسیم آنلاین» مطرح کرد:

نقدی بر بخشنامه تدوین گزارش‌ها و تنظیم صورت‌های مالی ۱۳۹۵ بانک‌های کشور

الزام تهیه صورت­های مالی تلفیقی براساس استاندارهای گزارشگری مالی از آغاز سال ۱۳۹۵ به اجرا درآمد و بانک‌­ها برای نخستین بار به ارایه گزارش طبق آی.اف.آر.اس در مجامع بانکی مکلف شدند.

بانک تجارت نظر بانک مرکزی را تامین نکرد!/ سهامداران تجارت از تیرماه سال گذشته همچنان منتظرند

اطلاعاتی که خبرنگار «نود اقتصادی» کسب کرده حاکیست هنوز بانک تجارت نتوانسته نظر بانک مرکزی را جلب کند و نهاد سیاستگذار پولی کشور، برگزاری مجمع این بانک بزرگ را منوط به تغییرات مهم در صورت­‌های مالی کرده است.

نقدهای صریح نایب رئیس هیات مدیره بانک سامان به تصمیم اخیر بانک مرکزی درباره ادغام بانک‎ها:

اگر یک بانک ورشکسته با بانک دیگری که وضع خوبی ندارد ادغام شود، اوضاع هر دو بدتر خواهد شد/ ارزش واقعی برخی موسسات اعتباری کمتر از ارقام ثبت شده است

احمد مجتهد گفت: اگر بانک ورشکسته‌ای با بانک دیگری که وضعیت مالی و سرمایه‌ای بهتری دارد ادغام شود نه تنها وضعیت این دو بانک مطلوب‌تر نخواهد شد بلکه وضعیت هر دو بانک به خطر می‌افتد.

یک عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

بدهی بانک‌ها به صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها قسطی شد

یحیی بلوری ابراهیمی گفت: بلوری ابراهیمی، تعداد بانک‌های تحت پوشش صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها در شرایط فعلی ۱۰۸ هزار نفر است که در حال حاضر، نصف سهام صندوق در اختیار بانک‌های دولتی و نیم دیگر هم در اختیار بانک‌های غیر دولتی است.

دریافت کارمزد جدید شبکه بانکی از ۲۰‏ خرداد ماه اجرایی می‌شود

مفاد بخشنامه‌های مورخ ۵ تیرماه ۱۳۹۱ و مورخ ۲۹‏ تیر ماه ۱۳۹۱ از این تاریخ منسوخ اعلام می شود و دریافت هرگونه وجه تحت عنوان کارمزد خدمات بانکی خارج از بخشنامه‌های ابلاغی، بدون اخذ مجوز از این بانک ممنوع است.

معاون وزیر اسبق اقتصاد:

بانک مرکزی در بازار ارز دخالت می‌کند/ بانک مرکزی خرید و فروش ارز به منظور کسب درآمد را کنار بگذارد

حیدرمستخدمین گفت:‌ بانک مرکزی با رصد مداوم بازار می‌تواند در همین شرایط فعلی نیز نسبت به یکسان‌سازی نرخ ارز اقدام کند. اما بانک مرکزی به جای تصدی‌گری در بازار ارز مداخله می‌کند. بانک مرکزی در بازار ارز باید ابتدا سیاستگذار باشد و سپس ناظر.

در جدیدترین گزارش منتشر شده

بانک جهانی پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی ایران را ۱.۲ درصد کاهش داد/ سلب اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی با تحریم‌های جدید آمریکا

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود با اشاره به سلب اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به ایران بر اثر تحریم‌های جدید آمریکا، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی کشورمان برای سال ۲۰۱۷ را ۱.۲ درصد کاهش داد و آن را ۴ درصد عنوان کرد.

حمله دبیرکل بانک مرکزی به منتقدان افزایش چک برگشتی

افزایش تعداد چک های برگشتی ربطی به رکود ندارد/ کارشناسان پاسخگوی تحلیل های خود درباره افزایش چک های برگشتی باشند

احمدی گفت: اینکه برخی از کارشناسان برگشت چک را بعد از اجرای سامانه چکاوک دلیلی بر افزایش رکود تلقی می کنند نظر خود آنهاست بنابراین آنها باید پاسخگوی این برداشت و تحلیل باشند.

انتقاد یک اقتصاددان اصلاح طلب از سیاست‌زدگی بانک مرکزی:

اعلام رشد اقتصادی منفی سال ۹۴ بعد از انتخابات اعتماد مردم را به دولت از بین برد!

استاد دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: بهتر بود قبل از انتخابات رشد اقتصادی سال ۹۴ عنوان و دلایل دیر اعلام کردن آن هم بیان می‌شد.

یک مقام مسئول در بانک مرکزی خبر داد:

اعطای وام ۵ میلیونی خرید کالا با ضمانت یارانه نقدی

غنی آبادی گفت: دریافت کنندگان یارانه می‌توانند با گرو گذاشتن حساب سرپرست خانوار، یک کارت اعتباری خرید کالا به ارزش ۵ میلیون تومان دریافت کنند.

معاون نظارتی بانک مرکزی خبر داد:

آغاز پرداخت به ۴۰۰ هزار سپرده‌گذار زیر ۲۰ میلیونی در کاسپین/ ۲ مدیر کاسپین در زندان

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان این که ۸۷ درصد سپرده گذاران کاسپین زیر ده میلیون سپرده داشتند که تسویه شدند گفت: دارایی های شناسایی شده کاسپین تا به امروز ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است.

رییس کل بانک مرکزی:

طرفین مذاکرات از جمله آمریکا در اجرای تعهدات‌ کوتاهی می‌کنند/احتیاط بانک ها به دلیل عدم شناخت کافی از اقتصاد ایران است

ولی الله سیف افزود: در حال حاضر مذاکراتی در زمینه اتصال سوییچ ملی پرداخت کارتی با برخی کشورها از جمله روسیه، عمان، پاکستان و آذربایجان انجام شده و در مرحله نهایی شدن و اجرا قرار دارد.

ادعای رشد اقتصادی ۸.۳ درصدی سال ۹۵ زیر سوال رفت!

تعداد چکهای برگشتی در دولت روحانی ۴۵۲ درصد افزایش یافت/ در دولت یازدهم یک میلیون فقره چک بیشتر برگشت خورد!

در اسفند سال ۹۵ که دولت مدعی تحقق رشد اقتصادی دورقمی است، ۱۹.۹ درصد ارزش چک‌های بانکی برگشت خورد، در حالی که در اسفند سال ۹۱ در دولت دهم، فقط ۳.۶ درصد ارزش چک‌ها برگشت خورده بود

گزارش «نسیم آنلاین»: آیا می‌توان ادعای خروج از رکود کرد؟ + نظر ۵ فعال اقتصادی

۱۵۰ هزار میلیارد تومان چک برگشتی در سال ۹۵؟!

از هر ۵ چک یکی از آن‌ها برگشت می‌خورد. دو روز پیش مرکز آمار اعلام کرد رشد اقتصادی ۸.۳ درصدی را برای سال ۹۵ محاسبه کرده. آیا این امکان وجود دارد که با وجود این عدد قابل توجه که به گواه این مرکز ۶.۳ آن هم غیرنفتی است، حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان چک برگشت بخورد؟

جوابیه غیرکارشناسی بانک مرکزی به گزارش «نسیم آنلاین»

بانک مرکزی: افزایش ۱۷۰ درصدی بدهی دولت به بانک مرکزی ناشی از تصمیمات دولت قبل است!

بانک مرکزی اعلام کرد که بخش عمده‌ای از تغییرات بدهی دولت به سیستم بانکی ریشه در عملکرد دولتهای نهم و دهم داشته و دولت یازدهم هیچ گونه‌ بی‌انضباطی در این زمینه نداشته است.

خبر «نسیم آنلاین» تایید شد

مدیرکل بین الملل بانک مرکزی: افتتاح حساب‌های ایرانی در هالک بانک ترکیه با محدودیت مواجه است!/ مسئولان بانک مرکزی ترکیه را به تهران دعوت کرده‌ایم

یعقوبی گفت: در پی محدودیت‌های ایجاد شده برای افتتاح حساب فعالان اقتصادی ایران در هالک بانک ترکیه از مقامات بانک مرکزی ترکیه برای سفر به ایران دعوت کردیم و آنها هم به این درخواست پاسخ مثبت داده اند.

اعتراف معاون ارزی بانک مرکزی ۱۶ ماه پس از برجام:

هنوز روابط کارگزاری ما با بانک‌های خارجی برقرار نشده/ همه دلارهای بلوکه شده آزاد نشده است

کامیاب گفت: مشکلات مربوط به بلوکه شدن منابع بیشتر به روابط کارگزاری بازمی‌گردد، به‌عنوان نمونه ممکن است که در کشوری سپرده‌گذاری کرده باشیم ولی هنوز روابط کارگزاری ما برقرار نشده باشد.

یک فعال اقتصادی به «نسیم آنلاین» خبر داد:

حساب ایرانی‌ها در Halk bank ترکیه مسدود شد!/ بعد از برجام تغییری حاصل نشد

یک فعال اقتصادی گفت: شرکت ما سه روز پیش در Halkbank ترکیه برای فعالیت تجاری افتتاح حساب انجام کرد ولی امروز به ما خبر دادند که به دلیل فشار آمریکا به دولت ترکیه ایرانیان حق بازگشایی حساب در این بانک را ندارند.

دست اندازی دولت یازدهم به منابع بانک مرکزی؛

استقراض از بانک مرکزی در دولت روحانی ۲۰ درصد افزایش یافت/ دست دولت از منابع بانک مرکزی کوتاه نشد!

ارقام منتشرشده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد نه‌تنها استقراض دولت از بانک مرکزی کاهش نیافته، بلکه با افزایش‌های بیش از ٢٠ درصد در سه سال گذشته مواجه شده است.

بانک مرکزی اعلام کرد

رشد ۱۲.۶ درصدی چکهای برگشتی در اسفند ۹۵/ ۱۲ هزار میلیارد چک در آخرین ماه سال قبل برگشت خورد

طبق آمار بانک مرکزی میزان چک‌های برگشتی در کل کشور در اسفندماه ۹۵ بالغ بر ۱.۴ میلیون فقره چک به مبلغی حدود ۱۲۷ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۱.۲ درصد کاهش و از نظر مبلغ ۱۲.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

یک مقام مسئول در بانک مرکزی:

از این ماه دیگر تورم تک رقمی نخواهیم داشت/ اثرگذاری رشد ۳۰ درصدی نقدینگی بر روی تورم شروع شده است

مدیر پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گفت: با توجه به مستنداتی که وجود دارد، خرداد ماه قطعا شاهد تورم دورقمی خواهیم بود.

براساس آمار بانک مرکزی

نرخ بیکاری در پایان پاییز ۹۵ به ۱۲.۳ درصد رسید/ نرخ بیکاری جوانان به ۳۰ درصد رسید!

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ بیکاری در پاییز ۱۳۹۵ معادل ۱۲.۳ درصد بوده که نرخ بیکاری شهری ۱۳.۳ و روستایی ۹.۳ درصد است.

عضو هیات مدیره شرکت بیمه ایران در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

مطالبات معوق بیمه ایران از بنیاد شهید به ۲ هزار میلیارد تومان رسید

محمد حیدری درباره دریافت مطالبات معوق شرکت بیمه ایران از بنیاد شهید و امور ایثارگران هم گفت که این شرکت بیمه ای همواره پیگیر دریافت مطالبات معوق خود بوده اما باقی مانده مطالبات از بنیاد برای بیمه ایران کار را بسیار سخت کرده است.

سانسور آمار و اطلاعات اقتصادی توسط بانک مرکزی

پنهان‌کاری بانک مرکزی در مورد سرنوشت ۲۶۲ میلیارد دلار تسهیلات بانکی!

بانک مرکزی اما هرگز توضیح نمی‌دهد که ۹۸۵ هزار میلیارد تومان که با محاسبه هر دلار معادل ۳۷۵۰ تومان رقمی برابر با ۲۶۲ میلیارد دلار است در اختیار کدام افراد، کدام گروه‌های صنعتی و بازرگانی و... است

بانک ملی سه هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های اقتصادی داد

محمدرضا حسین زاده ادامه داد: امروز بانک ها و کارگزاران خارجی به سمت بازار ایران آمده اند و البته تمایل آنها به همکاری با بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک ایرانی خیلى بیشتر است.

مدیرعامل شرکت بیمه سینا در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

بیمه سینا سال ۹۵ را با زیان انباشته به پایان می‌برد

مدیرعامل شرکت بیمه سینا، جبران کامل زیان انباشته شرکت متبوع خود در سال مالی ۹۵ را امری بعید دانست و پیش بینی کرد که زیان انباشته این شرکت در سال مالی ۹۶ به نقطه سربه سر برسد.

سیف:

معوقات بانکی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است/ پیش‌بینی کاهش ۱۰ درصدی معوقات در امسال

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نسبت رشد معوقات بانکی از ۱۴.۷ درصد به ۱۰ درصد کاهش یافته است، گفت: میزان معوقات بانکی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی کارگزاران رسمی بیمه در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

بیمه مرکزی تخلفات کارگزاران را منعکس نمی‌کند/ صنعت بیمه دچار هرج و مرج در نرخ‌دهی شده است

خاوری گفت با ادامه روند کنونی صنعت بیمه بعد از تضعیف شدن و از دست رفتن اعتماد مردم نسبت به صنعت، منجر به تعطیلی شرکت‌های بیمه‌ای هم خواهد شد.

کدام بانک‌ها بخشودگی سود تسهیلات بدهکاران را اجرایی کردند؟

بعد از پایان مهلت تعیین شده و ارزیابی عملکرد بانکها در مورد اجرای قانون مذکور نسبت به افزایش سقف‌های پرونده های مازاد بر مراحل اول، دوم و سوم اتخاذ تصمیم خواهد شد.‏

بیشتر در حال بارگذاری...
انتقادات دکتر محمد کهندل، اقتصاددان از اجرای یک طرح ناپخته و غیرکارشناسی در نظام بانکی؛

ادغام بانک‌ها یک کارِ نسنجیده و خطرناک است

بانک مرکزی دولت روحانی برای دومین بار رشد اقتصادی دولت قبل را دستکاری کرد!+ سند

رشد اقتصادی منفی ۶.۸ درصدی در سال ۹۱، یکی از انتقادات همیشگی مسئولان دولت یازدهم درباره عملکرد دولت قبل بوده است. اما بانک مرکزی چگونه آمار را دستکاری کرده است؟

چرخش تل‌آویو از همکاری لجستیکی به عملیات مشترک با تکفیری‌ها

یک منبع محلی در دمشق در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین» با اشاره به عملیات مشترک صهیونیست‌ها و تکفیری‌ها علیه نیروهای ارتش سوریه در قنیطره گفت: تروریست‌ها رسما با آتش تهیه هوایی و توپخانه‌ای صهیونیست ها وارد عملیات در سوریه شده‌اند.

طرح رونق صنایع کوچک و متوسط وزارت صنعت شکست می‌خورد/ به جای دادن وام هزینه‌های تولید را کم کنید!

بغزیان گفت: به جای اعطای تسهیلات باید هزینه‌های تولید را کاهش دهیم. هزینه‌های تولید را می‌توان با ایجاد انگیزه و مشوق‌های مختلف از جمله معافیت‌های مالیاتی کاهش داد.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین