اعتراف قائم مقام رئیس سازمان هواپیمایی به عدم شفافیت مالی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

آماری از گردش مالی صنعت هوایی در ایران نداریم!

آرش خدایی به صورت مشخص به اخذ درآمد از محل فروش  بلیت  برای  سازمان گفت که از این پس، از محل فروش  بلیت به هر مسافر پرواز داخلی یک هزار تومان کسب درآمد خواهد شد.

۶۸ درصد ساختمان‌های کشوراز خدمات مهندسان برق برخوردار نیستند

قربانخانی ادامه داد: به عنوان نظام مهندسی وظیفه داریم در جهت تحقق قانون تلاش کنیم. علاوه بر این دنبال ترویج مقررات ملی ساختمان هستیم. چگونه کوچکترین وسایل الکتریکی ضمانت دارند، اما ساختمان‌ها فاقد ضمانت هستند.

انتقادات صریح وزیر راه دولت اصلاحات از تیم اقتصادی دولت روحانی

مردم باید خروج از رکود را در زندگی خود ببیند/ روحانی در دولت یازدهم از نخبگان اقتصادی استفاده نکرد!

خرم گفت: باید برنامه دولت دوازدهم این باشد که با یک برنامه گسترده و گام جدی اقتصاد ایران را از رکود خارج کند از سویی مساله خروج از رکود با سرعت بسیار بالایی پیش برود و مردم ایران رونق اقتصادی را به وضوح در زندگی روزمره خود مشاهده کنند.

سالانه ۵۰ هزار شناور ازکشورهای مختلف دنیا از تنگه هرمز عبور می‌کنند

محمد سعید نژاد گفت: بندر شهید رجایی به‌عنوان دروازه واردات و صادرات و تنظیم‌کننده نبض اقتصاد کشور، طی سالهای اخیر حرکتی را برای جهانی‌ شدن آغاز کرده است.

تامین تجهیزات ناوبری فرودگاهی نیازمند ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری است

رحمت اله مه آبادی افزود: برای خرید تجهیزات ناوبری و خدمات فرودگاهی، بودجه عمومی و درآمدهای شرکت جوابگو نیست و تامین منابع مالی مورد نیازمند سرمایه گذاری ها از طریق فاینانس خارجی است.

«نود اقتصادی» بررسی کرد؛

بازنشستگی ۳ مدیرِ هما در بدو ورود خانم میانسال!

از مدیر کل دفتر مدیریت، معاون مالی و همچنین معاون مهندسی و تعمیرات این شرکت به عنوان نفراتی یاد شده که گفته می شود، سابقه خدمت آنها در آستانه ۳۰ سالگی قرارداشته وبایدبه زودی بازنشسته شوند.

اظهارات عجیب قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مراسم تودیع و معرفه مدیرعامل ایران ایر:

فخریه کاشان: فرهاد پرورش اصفهانی بازی درآورد و از ایرباس تخفیف گرفت!/ یک ایرباس ۳۲۰ رایگان از فرانسوی‌ها گرفتیم

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی که امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل هما سخن می‌گفت با اشاره به قرارداد خرید هواپیما، گفت: آقای پرورش با چانه‌زنی یک فروند ایرباس ۳۲۰ را در قراردادها رایگان گرفت.

ساخت مسکن روستایی برای خانوارهای دو معلول کلید خورد

حمیدرضا سهرابی گفت که در مجموع تاکنون بیش از ۹۰۰ واحد مسکن روستایی خانوارهای دو معلول در روستاها به بهره برداری رسیده و افزود که این واحدها از ۱۸۰ میلیون ریال کمک های بلاعوض برخوردار هستند و ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات دیگر به این واحدها اختصاص می یابد.

تشکر دختر مدیرنجومی بگیر دولت روحانی از آخوندی!/ دختر صفدرحسینی: به خاطر انتخاب خانم شرفبافی تشکر میکنم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب یک بانو به سرپرستی ایران‌ایر بر مبنای شایسته‌سالاری‌، از وزیر راه و شهرسازی تشکر کرد

لواسان نشینی سه وزیر روحانی

نعمت‌زاده، آخوندی و دانش آشتیانی در لواسان زندگی می‌کنند!/ ویلای گران قیمت وزیر راه و شهرسازی در شمالی‌ترین نقطه تهران

طبق بررسی‌ها وزیر آموزش ‌و پرورش (فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی)، راه و شهرسازی (عباس آخوندی) و وزیر صنعت، معدن و تجارت (محمدرضا نعمت‌زاده) سه وزیر دولت روحانی هستند که در منطقه لواسانات شهر تهران ساکن‌اند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

مسکن مهر تا پایان امسال به اتمام می‌رسد/ برای تامین خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که برای تامین خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: به جز پروژه‌های فاقد متقاضی و آنهایی که در دادگاه‌ها هستند،سایر واحدهای طرح مهر تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

نیمی از صندلی اتوبوس های کشور خالی است

به گفته وی، اکنون بهره وری در شرکت‌های اتوبوسرانی و جابه‌جایی مسافر پایین است و با وجود سرمایه‌گذاری زیاد، بهره وری مورد انتظار حاصل نمی‌شود.

گزارش «نسیم آنلاین»: ایران‌ایر قربانی مصلحت‌ سیاسی شد؟

روزهای دشوار خانم میانسال در ریاست هما/ او چه داشت که از میانِ ده‌ها کاپیتان نامدارِ مرد انتخاب شد؟!

بانوی تازه برکشیده بر کرسی ریاست ایران ایر، تا دو روز قبل، ریاست مرکز آموزش و بهسازی منابع انسانی ایران ایر را در اختیار داشت. عنوانی معمولی و نه چندان دهن پرکن و عضویت در هیات مدیره این شرکت از یکسال قبل.

گزارش «نسیم آنلاین» از زیان ۱۲ هزار میلیاردتومانی زمین‌گیرشدن هواپیماهای ایرانی بعد از برجام

۱۲۴ فروند هواپیمای ایرانی لنگِ قطعات یدکی!

در حال حاضر ۱۲۴ فروند هواپیمای غیرفعال درناوگان هوایی کشور وجود داردکه اگر قیمت پایه هریک از این هواپیماها فقط ۳۰ میلیون دلار در نظر گرفته شود با یک محاسبه سرانگشتی، بهای هواپیماهی زمینگیر در آشیانه به محدوده سه میلیارد و ۷۲۰ میلیون دلار خواهد رسید.

رکود در بازار مسکن عمیق‌تر شد

تیرآهن ۱۵ درصد گران شد/ گرانی ۵۰ هزار تومانی در هر شاخه آهن

اگر بازار مسکن با۱۲۰ شغل مستقیم را راهی برای خروج از رکود بدانیم، بدون تردید گرانی مصالح ساختمانی می‌تواند، گره کوری بر روی گره‌های اقتصاد ایران بزند.

آخوندی:

وضعیت زندگی شهروندی در کشور مناسب نیست/ ۱۹ میلیون نفر در کشور حاشیه‌نشین و بد مسکن هستند

وزیر راه و شهرسازی گفت: وضعیت زندگی شهروندی در کشور نامناسب است و این تنها به سیستان و بلوچستان اختصاص ندارد.

وزارت راه:سهم دولت در تمامی پروژه های آزاد راهی پرداخت شد

در تمامی پروژه های آزاد راهی سهم دولت پرداخت شده و موضوع مطروحه دبیر کمیته شرکت های سرمایه گذاری در حوزه پیمانکاری می باشد ! که باید از طریق مبادی ذیربط پیگیری شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

منطقه آزاد قشم ۱۰ فروند هواپیما از "بمباردیر" کانادا خریداری می‌کند/ دولت کانادا ۱۰۰ میلیون دلار تسهیلات به منطقه آزاد قشم می‌دهد

به گفته حمیدرضا مومنی، پس از نهایی شدن قرارداد خرید هواپیما از این شرکت کاندایی،پنج فروند از این نوع هواپیما بلافاصله تحویل منطقه آزاد قشم خواهد شد و مابقی هم به مرور تحویل داده می‌شود.

مدیرعامل سابق سازمان بنادر و دریانوردی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

ایران به راحتی سهم خود در "بانکرینگ" را در اختیار رقبا قرار داد

سید عطاءاله صدر، خواستار آن شد تا مسئولان کنونی این صنعت، مزیت فعالیت‌های دریایی و کشتیرانی را برای مردم بازگو کنند چرا که در اینصورت مردم برای سرمایه گذاری دربنادر و دریانوردی کشور هجوم خواهند آورد.

گزارش «نسیم آنلاین» از ۱۵۰۰ روز سوءمدیریت وزیر راه و شهرسازی؛

آخوندی سالی ۳.۵ درصد به مستاجران کشور اضافه کرد!

هم اکنون، هر ایرانی سالانه ۳۵ درصد از درآمد خود را صرف هزینه مسکن میکند، بنابراین با توجه به زمان ۱۵ ساله دسترسی هر خانوار ایرانی در خرید مسکن باید باور داشت که بخش مهمی از جمعیت ساکن در خانه‌های استجاری، با ادامه این روند در طولانی مدت هم صاحبخانه نمی‌شوند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

مردم قدرت خرید مسکن نوساز را ندارند/ افزایش قیمت مسکن از نرخ تورم سبقت گرفته است

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه در حال حاضر نرخ مسکن از تورم سبقت گرفته است، گفت: کاهش قدرت خرید مردم به افزایش تقاضا برای خرید و فروش واحدهای قدیمی ساز منجر شده است.

تفاهم‌نامه خرید ۴۵ فروند ایرباس توسط ایران ایرتور امضا شد

ارزش کلی تفاهم‌نامه خرید ۴۵ فروند ایرباس، ۴.۵ میلیارد یورو بوده که در فرانسه و با حضور فابریس برژیه، مدیرعامل ایرباس و رضا موسوی مدیرعامل ایران ایرتور به امضا رسید.

سالانه ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان می شود

احمد اصغری مهر‌آبادی افزود: در حال حاضر ۱۵۰ هزار واحد از پروژه‌ها نیازمند آب، ۴۰۰ هزار واحد نیازمند فاضلاب و بیش از۱۵۰ هزار واحد فاقد برق و ۱۸۷ هزار واحد فاقد گاز هستند.

رئیس هیات مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

برنامه رساندن سهم ایران از کشتیرانی در دریای خزر به ۵۰ درصد محقق نشد!

مسعود پل مه گفت که قسمت اعظم کشتی‌های تحت پرچم کشور، یعنی کشتی‌های غیرکنواسیون، شناورهایی هستند با ظرفیت پایین با ساختار فلزی و ابعاد کوچک که عمر آنها بیش از ۱۵سال است.

حمل مسافر در شبکه ریلی ۱۲ درصد رشد کرد/ قطار گردشگری مسیر تهران-سواد کوه راه اندازی شد

میرحسن موسوی بیان داشت: برنامه قطارهای مسافری ایام پیک سفر در تابستان برای ۱۰۳ روز از اول تیرماه الی ۱۰ مهرماه ماه سال جاری پیش بینی شده و پیش‌فروش بلیت‌های قطار در این ایام از ۲۱ خرداد‌ماه آغاز شد.

گزارش تحلیلی «نسیم آنلاین» از آهِ بیکارِ ایرانی: آقای آخوندی چه پاسخی به این جوانان بیکار دارید؟

با پول خرید هواپیما از فرانسه و آمریکا ۲.۲ میلیون شغل داخلی از دست رفت!

با یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به دست آورد که دولت در مجموع برای هر دو قرارداد ایرباس و بوئینگ ۲۷ میلیارد دلار هزینه خواهد کرد. این مقدار پول برای خرید هواپیما با دلار ۴۰۰۰ تومانی چیزی در حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد شد. حالا باید دید که با این ۱۱۰ هزار میلیارد چه کارهایی می شد انجام داد که نسبت به خرید هوایپما از اولویت بالاتری برخوردار بود.

یک دست اندرکار طراحی داخلی ساختمان در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

بیشتر کالاهای مصرفی در طراحی داخلی خارجی است

نوشین رستگار توضیح داد که برخی از افراد طبقه متوسط جامعه حتی با وجود داشتن یک خودروی سواری عادی، اما ترجیح می‌دهند تا دو برابر قیمت خودروی خود، هزینه صرف طراحی داخلی ساختمان محل کار خود کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

سه ایراد به آیین‌نامه «مالیات بر ساخت و ساز مسکن وارد است/مالیات جدید در ساختمان به خرید و فروش قولنامه‌ای دامن می زند

حامد مظاهریان ایراد دیگر را احتمال دامن زدن به خرید و فروش قولنامه‌ای دانست، گفت:یکی از مهمترین نقاط ضعف این است که میزان مالیات مسکن به نوعی قابل مذاکره شده است

توضیحات معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در خصوص گزارش «نسیم آنلاین»

بر اساس آمار و اطلاعات ارائه شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۳ جهت پرداخت تسهیلات به ۱۱۳،۰۰۶ فقره واحد مسکونی عقد قرارداد گردیده که بر اساس جدول زیر تاکنون ۹۳،۶۹۴ واحد خاتمه و به بهره برداری رسیده است.

افتتاح آزادراه راه تهران – شمال به سال ۹۹ موکول شد

عباس آخوندی گفت: همزمان با منطقه ۲ کار خود را در منطقه ۳ نیز آغاز خواهیم کرد، اما کار در این منطقه پیچیدگی‌های زیادی دارد و برای اجرای عملیات آن با یک شرکت کره‌ای و سه شرکت چینی در حال مذاکره هستیم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک :

گرانی ۱۰ درصدی مسکن از مهرماه/ دولت با افزایش مالیات سازندگان رکود مسکن را بیشتر می‌کند!

حسام عقبایی گفت : در نیمه نخست سال قیمت‌ها تغییر چندانی نخواهد کرد، اما در صورت ورود بازار به دوره رونق در نیمه دوم سال شاهد افزایش حدود ۱۰ درصدی قیمت‌ها خواهیم بود.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای:

تمام رفتار رانندگان در حین رانندگی در راه‌های کشور کنترل می‌شود

کشاورزیان گفت: سامانه سپهتن، قادر است از طریق شبکه ارتباطی DSRC به محض نزدیک شدن اتوبوس های مسافربری بین شهری به پاسگاه های پلیس راه نسبت به تخلیه اطلاعات اقدام کند.

معاون آخوندی، کندی کار در احداث راه آهن را گردن کوهستانی بودن مسیر انداخت

خیرالله خادمی گفت: احداث راه آهن میانه اردبیل به دلیل کوهستانی بودن منطقه به عملیات سخت و پیچیده مهندسی نیاز دارد.

گزارش «نسیم آنلاین»: آیا عباس آخوندی خبر دارد با اعمال این سیاست مالیاتی بازار مسکن به کجا خواهد رفت؟

مالیات سازندگان مسکن ۴۰ برابر شد؟!

جالب تر اینکه همین دگرگونی مالیاتی، سبب شده تا در بازار مسکن، میزان ریالی مالیات برای سمت عرضه (سازنده‌ها)، نسبت به قبل دستکم ۴۰ برابر شود. هر چند که در این بین، عده ای از سازندگان با کمی اغماض از ۵۰ برابر شدن مبلغ این مالیات سخن به میان آورده اند. موضوعی که در صورت قطعی بودن فریاد سازندگان را به آسمان بلند خواهد کرد.

گزارش «نسیم آنلاین»: مصوبه قانونی مجلس توسط مدیران آخوندی دور زده شد

چند شغله بودن دو عضو هیات مدیره صندوق وابسته به راه آهن!

عباس پوربصیر، جدای از عضویت غیرموظف در هیات مدیره موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن، ریاست هیات مدیره شرکت خط و ابنیه فلق و عضویت غیر موظف هیات مدیره شرکت راه آهن کشش را هم بر عهده دارد.

گزارش تحلیلی «نسیم آنلاین»: هنوز معلوم نیست عباس آخوندی چه خواهد کرد؟

آینده ابهام آمیز بازار مسکن در دولت دوازدهم!

میتوان انتظارداشت که قیمت مسکن اندکی از عدد نرخ تورم سالانه هم عبور کند که چندان هم نگران کننده نیست. همه این موارد به سیاست دولت گره خورده و باید دیدکه رفتار دولت دوازدهم، همچون ادامه دولت یازدهم در مدار کنترل تورم پیش خواهد رفت یا خیر؟

گزارش اختصاصی خبرنگار «نسیم آنلاین»:

اجاره ویلا در مناطق خوش آب وهوای لواسان شبی یک تا دو میلیون تومان!

در حال حاضر، قیمت اجاره یک ویلا در محدوده خوش آب و هوای لواسان برای هرشب دستکم یک میلیون تومان قیمت داشته که این رقم بسته به نزدیک تر شدن به اعیاد و مناسبت‌های مختلف بیشتر و بیشتر هم می‌شود حتی تا شبی دو میلیون تومان!

بوئینگ فروش ۳۰ فروند هواپیما به شرکت آسمان را تایید کرد/ ۵ درصد منابع مالی خرید از صندوق بازنشستگی کشوری تامین می‌شود

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا گفت: ۵ درصد منابع مالی برای خرید ۳۰ فروند هواپیمای بوئینگ مکس از منابع صندوق بازنشستگی کشوری تامین می شود و ۹۵ درصد دیگر از محل فایناس خارجی تامین خواهد شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری:

تقاضای ناگهانی پروازهای عبوری از ایران را ۱۷ درصد افزایش داد

علی عابدزاده گفت: ظرفیت، جایگاه و تعهد کشور در هوانوردی بین‌المللی باعث شده تا فضای ایران در شرایط خاص و اضطراری به‌عنوان نقطه اتکایی ایمن و امن ارزشی دوچندان برای حمل‌ونقل هوایی جهانی باشد.

انتقاد دبیر کانون انبوه‌سازان از تصمیم جدید دولت برای افزایش مالیات سازندگان مسکن:

تصمیم جدید دولت مسکن را گران می‌کند/ با این تصمیم رکود در بخش مسکن عمیق‌تر می‌شود!

پورحاجت گفت: این تغییرات، افزایش هزینه‌های سربار مسکن را به دنبال دارد و در نهایت قیمت مسکن بالا خواهد رفت.

بیشتر در حال بارگذاری...
اعتراف قائم مقام رئیس سازمان هواپیمایی به عدم شفافیت مالی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

آماری از گردش مالی صنعت هوایی در ایران نداریم!

مشکل دولت یازدهم سیاست آزادسازی اقتصاد است/ دولت درباره برنامه ششم با مجلس همکاری نکرد

حسن سبحانی گفت: مشکل اساسی تیم اقتصادی دولت یازدهم، این است که از یک تفکر اقتصادی که بارها در کشور استفاده شده و جواب نداده، پیروی کرده است. سیاست آزاد‌سازی اقتصاد، حتی اگر مناسب هم باشد، برای زمانی است که روابط مناسبی با کشورهای دنیا داشته باشید.

افزایش ۲۶۸ درصدی تعداد چک‌های برگشتی در دولت یازدهم؛ چطور از رکود خارج شدیم؟!

اکنون این سوال مطرح است که اگر رشد اقتصادی ۱۲ درصدی محقق شده و اقتصاد کشور از رکود خارج شده، پس رشد چند برابری آمار چک‌های برگشتی مؤید چیست

عقب نشینی دولت در مقابل دارندگان انشعابات غیرمجاز!

به طور قطع با شتاب کنونی در افزایش تعداد انشعاب‌های غیرمجاز و مجاز، در سال‌های نه چندان دور مصرف آب و برق کشور وزارت نیرو را به عنوان متولی اصلی تولید و توزیع از تک و تا انداخته و زمینگیر خواهد کرد.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین