«نسیم آنلاین» گزارش می‌دهد: ۲۰ کارشناس و صاحب‌نظر سیاسی و رسانه‌ای در خصوص مناظره دیروز چه گفتند:

"باخت روحانی" در مناظره اول

قالیباف:

یارانه نقدی مردم را به ۱۵۰ هزار تومان افزایش می‌دهم

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز در دولت مردم، متعهد می‌شویم که حتما با توجه به افزایش قیمت‌ها، یارانه ها را نیز تا سه برابر افزایش دهیم و به ۱۵۰ هزار تومان برسانیم.

جهانگیری در گفتگوی ویژه خبری:

گاهی از امر به معروف استفاده سیاسی می‌شود و در خیابان‌ها به موی خانم‌ها گیر می‌دهند

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: گاهی از واژگان مقدس مثل امر به معروف استفاده سیاسی می‌شود و افرادی را در خیابان‌ها راه می‌اندازند تا به موی خانم‌ها گیر بدهند و یا گشت ارشاد درست می‌کنند.

فلاحت پیشه:

رد پای سعودی در شهادت مرزبانان ایرانی مشهود است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که ردپای عربستان در حادثه تروریستی میرجاوه مشهود است ، گفت: جمهوری اسلامی باید شهادت مرزبانان ایرانی را به عنوان تهدید یکی از مولفه های امنیت ملی کشورمان ارزیابی کند.

روحانی در برنامه با دوربین:

مشکلات پیچیده جامعه با "حرف" و "شعار" حل نمی‌شود/ اگر شغل برای جوانان‌ می‌خواهیم باید زمینه سرمایه‌گذاری آماده شود

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: مسائل و مشکلات پیچیده جامعه با حرف و شعار حل نمی‌شود، اگر اشتغال برای جوانان‌مان می‌خواهیم، اولین قدم این است که سرمایه‌گذاری‌ها افزوده شود، پول‌ها از دلالی به سمت سرمایه‌گذاری و به سمت بنگاه‌های اقتصادی هدایت شوند.

طی پیامی

لاریجانی کسب قهرمانی تیم ملی وزنه‌برداری را تبریک گفت

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی کسب قهرمانی تیم ملی وزنه برداری کشورمان در رقابت‌های بزرگسالان آسیا را تبریک گفت.

هاشمی‌طبا در شبکه خبر:

از هیچ‌یک از فامیل‌هایم در کابینه استفاده نخواهم کرد/ ما نباید امیدی به کمک مقامات خارجی داشته باشیم

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: مطلقا از بستگان نزدیک در کابینه استفاده نمی‌کنم چه افرادی که با آنها قرابت نسبی و سببی دارم، چون باعث می‌شود دیگران احساس کنند تبعیض است.

روحانی در یزد:

مردم باید مشخص کنند که عزت کشور را می‌خواهند یا سایه شوم جنگ را/ به دنبال اشتغال جوانان خواهیم بود

نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه به دنبال اشتغال جوانانمان خواهیم بود گفت: تحقق این امر با شعار نیست و در مقام عمل نشان خواهیم داد

نشانه‌های عبور احتمالی از "روحانی" در اظهارات عارف

عارف: جهانگیری را به عنوان یکی از ظرفیت‌ها قبول داریم/ پس از مناظره‌ها تصمیم می‌گیریم که جهانگیری باشد یا نه

رئیس فراکسیون امید مجلس با اینکه ما جهانگیری را به عنوان یکی از ظرفیت‌ها قبول داریم، گفت: کاندیدای اصلی ما آقای روحانی است ولی در آخر درباره ماندن یا رفتن جهانگیری تصمیم می‌گیریم؛ انشاءالله هر دو می‌آیند ولی در آخر تصمیم می‌گیریم.

میرسلیم در همایش انتخاباتی:

مسئولان قوه مجریه هیچ اراده‌ای برای پیشگیری و مبارزه با فساد از خود نشان نداده‌اند

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: فساد را ابتدا باید از دستگاه اجرایی خشکاند چون اصل بیت المال در دست قوه مجریه است. قوه مجریه اولا باید پیشگیرانه با مفاسد برخورد کند ولی تا حالا مسئولان قوه مجریه هیچ اراده‌ای در این مورد از خود نشان نداده اند.

مدیر مسئول هفته‌نامه نماینده در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

مشخص شد چرا دولتی‌ها دنبال مهندسی مناظره بودند

رسولی با تاکید براینکه بزرگترین ضعف دولت فرار از پاسخگویی است اظهار داشت: دولت به هیچ عنوان حاضر به پاسخگویی در مورد عملکرد ۴ ساله‌اش نیست و الان مشخص می‌شود که چرا در هفته‌های اخیر مهندسی می‌کردند تا موضوع مناظره را عوض کنند و برنامه را از زنده به ضبطی تغییر دهند.

رئیسی در اولین همایش ستاد مردمی:

معیشت مردم با خواسته امام همخوانی ندارد/ ۳۰ درصد جوانان بیکارند/ نیازمند یک تحول جدی در مدیریت اجرایی کشور هستیم

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که زندگی و معیشت و اقتصاد و سرمایه مردم در شرایطی است که با خواسته امام و شهدا و قوانین اصلی کشور همخوانی ندارد.

روحانی:

سؤالات دیگری هم می‌توانست در نخستین مناظره مطرح شود/ مناظره خوبی بود

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: می‌توانست سؤالات دیگری هم در نخستین مناظره مطرح شود، درباره مباحث قومیت ها و مذاهب بحث نشد البته فرصت وجود دارد تا این مباحث در مناظره های دیگر مطرح شود.

جهانگیری:

سیاستمداران باید صادقانه مسائل را با مردم درمیان بگذارند/ باید حرف‌های جدی‌تر در مناظره‌ها مطرح شود

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سیاستمدارها بیش از آن چیزی که در موردشان وجود داشته باشد باید با مردمشان صادق باشند و صادقانه مسائل را با مردم در میان بگذارند.

پیام سردار غیب‌پرور در پی شهادت مرزبانان:

دولت با جدیّت تمام پیگیر حمله به مرزبانان باشد

رئیس سازمان بسیج با اشاره به شهادت مرزبانان گفت: از دولت محترم انتظار دارد از مبادی تعریف شده در مراودات سیاسی با کشور پاکستان، با جدیّت تمام پیگیر این موضوع بوده و تضمین‌های لازم را برای جلوگیری دولت پاکستان از تردد آزادانه تروریست‌ها در خاک آن کشور به عمل آورد.

توسط بیش از هزار نفر از دانشجویان دانشگاه‌‌ها

"ستاد حامیان دانشجویی رئیسی" اعلام موجودیت کرد

با انتشار بیانیه‌ای "ستاد دانشجویی حامیان حجت‌الاسلام رئیسی" توسط بیش از هزار نفر از دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشوراعلام موجودیت کرد.

یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی

مأموریت جهانگیری

حسین شریعتمداری

پخش زنده یا مرده ؟!

یک اقتصاددان پاسخ داد؛

چرا ۲.۵ برابر شدن درآمد کشور طی ۴ سال ممکن است؟

یزدان‌‌پناه‌ نوشت: تحلیل ساختارِ هرم زنجیرۀ ارزش در ایران نشان می‌دهد که راهبرد جهش اقتصادی در برخی از حوزه‌های مهم که هم سهم جدی در سبد مصرفی خانوار دارند و هم در رشد اقتصادی، آن‌چنان دور از دسترس نیست. با یک تورم متوسط ۱۵ درصدی، درآمد ملی بعد از هر ۴ سال می‌تواند به‌طور متوسط بیش از دو برابر شود.

در گفتگوی «نسیم آنلاین» با ۱۶ نفر از مدیران مسئول و دبیران رسانه‌های شاخص کشور در خصوص عدم پخش زنده مناظره‌ها مطرح شد

مناظره ضبطی تحدید انتخابات است

مدیران مسئول و دبیران ۱۶ رسانه شاخص کشور نظرات خود را در خصوص تصمیم کمیته بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برای پخش ضبطی مناظره نامردهای ریاست جمهوری در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کردند.

صادق کوشکی در گفتگو با «نسیم آنلاین»: سیاست خارجی دولت یازدهم متوهمانه است

نگران امتیازهایی هستیم که دولت به آل‌سعود داده است/ دولت واقعیات منطقه را نمی‌شناسد

استاد دانشگاه تهران گفت: ارزیابی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها این است که سعودی‌ها شانسی برای پیروزی ندارند اما رفتار خود کم‌بینانه و رفتار بسیار ضعیف، بودن فکر و بدون شناخت واقعیات دستگاه سیاست خارجی دولت تدبیر و امید؛ اجازه پیشروی‌های جدی را به سعودی‌ها داده و باید نگران این باشیم که دولت به اصلاح تدبیر و امید چه امتیازاتی را به سعودی‌ها داده و چه عقب‌نشینی‌هایی را نسبت به آن‌ها داشته است.

محمدرضا تاجیک می‌گوید: اصلاح‌طلبان وارد بازی‌یی شده‌اند که ضررش بیشتر از سود آن است

اذعان اصلاح‌طلبان به "تحقیر" اصلاحات در دولت روحانی

اصلاح‌طلبانی که در روزهای ابتدایی روی کار آمدن دولت یازدهم از این دولت با عنوان «رحم اجاره‌ای» برای خودشان تعبیر کرده بودند، اما در عمل شاهد این بودند که این وضعیت برعکس شد و این دولت روحانی بود که از آن‌ها به عنوان «رحم اجاره‌ای» جهت اهداف موردنظرش استفاده کرد.

«نسیم آنلاین» گزارش می‌دهد: ۲۰ کارشناس و صاحب‌نظر سیاسی و رسانه‌ای در خصوص مناظره دیروز چه گفتند:

"باخت روحانی" در مناظره اول

معیشت مردم با خواسته امام همخوانی ندارد/ 30 درصد جوانان بیکارند/ نیازمند یک تحول جدی در مدیریت اجرایی کشور هستیم

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که زندگی و معیشت و اقتصاد و سرمایه مردم در شرایطی است که با خواسته امام و شهدا و قوانین اصلی کشور همخوانی ندارد.

عبور اصلاح‌طلبان از روحانی به جهانگیری

حضور بی‌فروغ روحانی در مناظره جمعه که با عصبانیت و لرزش دست همراه بود به همراه حرارت جهانگیری در مناظره‌ کار را به آنجا رسانده است که در نظرسنجی‌هایی که از زمان پایان مناظره تاکنون در میان رسانه‌های اصلاح‌طلب انجام می‌شود جهانگیری با اختلاف بالا روحانی را پشت سر بگذارد.

اکثر برندهای معروف داخلی مانند ارج و آزمایش در این دولت تعطیل شدند

عبدی گفت: وقتی مشاور آقای رئیس جمهور مزیت نسبی ما را در آبگوشت و قرمه سبزی می دید یعنی دولت به تولید باور ندارد. تا وقتی دولت فقط به فکر خام فروشی باشد معلوم است که نمی تواند شغل درست کند.

پیام کوتاه

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین

در آستانه سالگرد نهایی شدن توافق هسته‌ای، عملکرد هیأت نظارت بر برجام را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به نظر شما آیا هیأت نظارت بر برجام توانسته است واکنش مناسبی نسبت به بدعهدی‌های طرف مقابل نشان دهد؟