چرا کلنگ پلاسکو ۲۹ دی به زمین نخورد؟

عنوان

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درباره دلیل کلنگ نخوردن ساختمان جدید پلاسکو در ۲۹ دی ماه پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه تشکیل اتاق فکر از معماران صاحب نام کشور به ابتکار بنیاد مستضعفان از جمله اقدامات برای سامان یافتن ساختمان پلاسکو بوده است، گفت: در این اتاق فکر قرار شد مسابقه ای برای گرد آوری ایده های مختلف انجام شود، بیش از 500 طرح بدست ما رسید که پس از داوری و از میان آنها 10 طرح برگزیده شد و بنیاد مستضعفان به آنها جایزه داد.

وی افزود: با توجه به اینکه مسائل قضایی سامان دادن به حقوق کسبه و جهات معماری مطرح بود مسائل متعددی را پیش آورد و ساماندهی آنها مدتی طول کشید.

حجت با بیان اینکه قواعد کنونی شهرسازی اجازه ساخت برج پلاسکو به شکل سابق را نمی دهد، اضافه کرد: بنیاد مستضعفان با خریدن زمین کنار پلاسکو این مشکل را حل کرد و ساختمان در ارتفاع کمتر اما وسیع تر ساخته می شود و برای این منظور باید قسمت شمالی پلاسکو هم تخریب و نوسازی شود.

وی با اشاره به اینکه ساختمان جدید پلاسکو سه متر عقب نشینی دارد، ادامه داد: به علت وجود مدرسه ژاندارک که ثبت ملی شده است باید حریم آن هم رعایت شود.

حجت افزود: صورت جلسه ای میان بنیاد مستضعفان و شهرداری در این باره تنظیم شد و مورد تایید دادستانی هم قرار گرفت که اجرایی خواهد شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: قرار بود بیست و نهم دی کلنگ ساختمان جدید پلاسکو به زمین زده شود اما با توجه به همزمانی این روز با سالروز شهادت آتش نشانان و عزاداری خانواده های آنان با حسن سلیقه بنیاد مستضعفان، تصمیم گرفته شد کلنگ این ساختمان در اول دهه فجر بر زمین زده شود.

وی افزود: تلاش می شود ساختمانی ساخته شود که در شان نظام و بنیاد مستضعفان باشد.

حجت گفت: نشانه هایی از واقعه پلاسکو برای یادبود شهدای آتش نشان در ساختمان جدید ایجاد خواهد شد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

یادداشت اختصاصی دکتر حجت‌‌الله عبدالملکی

آمریکا چگونه به تحریم‌های داخلی امید بسته‌است؟

ماجرای جزوه محرمانه لاجوردی از انفجار نخست وزیری

شهید لاجوردی به هیچ عنوان توصیه‌­پذیر نبود، این رفتار دشمن‌­زا است. مثلاً آقای منتظری رفتار خاصی داشت که با سلیقه آقای لاجوردی جور درنمی‌آمد. آقای لاجوردی معتقد بود این ها نمی­ توانند بفهمند که منافقین یعنی چه و چه کسانی! زیرا ساده‌­دل هستند. آقااسدالله قائل بود این ها ساده هستند و من نباید حرف آن ها را گوش کنم. وقتی [آقای منتظری] چیزی می ­­گفت شهید لاجوردی نمی‌­پذیرفت و این دشمن‌­زا بود

در برجام حداقل ۱۰۰ حق هسته‌ای ملت ایران را از بین بردند

رهبری فرمودند «تحریم‌ها همه باید فوراً در هنگام امضای موافقتنامه لغو شود، تحریم‌ها باید برداشته شود، «توقف تحریم» نداریم، «تعلیق تحریم» را قبول نداریم» اما در برجام آنچه آمریکا موظف به انجام آن است عمدتاً اقدام مقتضی برای توقف تحریم‌هاست.

سید‌ضیاالدین دری؛ مردی که روایتگر شریف تاریخ بود

ضیاء الدین دری کارگردان و نویسنده ای بود که دغدغه تاریخ معاصر داشت.تاریخ معاصری که لحظه به لحظه اش با استعمار و امپریالیسم گره خورده است و روایتش به ناچار با روایت این لحظات همراه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش نسیم آنلاین از یک راهکار مقابله با تحریم نفت
انحصار طلبی وزارت نفت، مانع اصلی فروش نفت در بورس
هدف آمریکا «کنترل افکار عمومی» است
پنج گزاره درباره تحریم‌های جدید آمریکا
گزارش کارشناسی شبکه کانون های تفکر ایران منتشر شد
فروش ریالی نفت در بورس، راهکار بی اثر کردن تحریم فروش نفت ایران
موسی الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس:
سیف بانک مرکزی را بی‌برنامه اداره کرد
تحلیل دکتر جمشید پژویان از نوسانات اخیر بازار ارز
دلار ۱۱ هزار تومانی قیمت رسمی بازار نیست
رئیس سابق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
آخوندی با نامه نمی‌تواند مانع افزایش اجاره‌ها شود
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین