کارگردان نمایش میدانی نجم الثاقب:

افتخار میزبانی خانواده شهدای نبل الزهرا را داشتیم

اجرای نمایش "النجم الثاقب" در پیاده روی اربعین

کارگردان نمایش میدانی "نجم الثاقب" گفت: از ۱۰ روز پیش اجرای نمایش "نجم الثاقب" برای مخاطبان ایرانی و عربی آغاز شد، البته مبنا را مخاطبان عربی در نظر گرفتیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، هفتمین قسمت از برنامه "مخاطب خاص" با حضور حجت الاسلام محمدرضا رنجبر و اجرای رسالت بوذری به روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.

این کارشناس مذهبی در فضیلت زیارت امام حسین افزود :فرزند علامه امینی می گوید بعد از 4 سال از فوت پدرم او را در خواب دیدم که جایگاه بسیار بالایی داشت و وقتی دلیلش را پرسیدم گفت این جایگاه را به خاطر زیارت امام حسین به دست آوردم .پدرم گفت تو نیز هر چقدر که می توانی به زیارت برو. وقتی عذر آوردم  که موانع زیاد است  آن وقت پدرم گفت هر کجا مراسم امام حسین (ع) برپاست،  شرکت کن.

وی با بیان اینکه هر دعایی زیر قبه امام حسین (ع) برآورده می شود، بیان داشت: البته ما یکسری نیاز و یکسری خواسته داریم که در بسیاری از موارد خواسته های ما نیازهایمان نیست،  در حقیقت  امام حسین (ع) نیازهایمان را برآورده می کند .

حجت الاسلام رنجبر تصریح کرد: خدا در همه عالم قاضی الحاجات است ولی خداوند در کربلا نیازهایمان را یک جور دیگر برآورده می کند و این مسئله به گونه ای است که حتی امام صادق و امام باقر هر گاه حاجتی داشتند کسی را اجیر می کردند تا به کربلا رفته و برایشان دعا کند، چون عافیتی که خدا در کربلا به افراد می دهد با عافیتی که در مدینه می دهد،  بسیار متفاوت است.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه امروزه گفته می شود به جای رفتن به کربلا به نیازمندان کمک کنیم و بیمارستان بسازیم، در روایات داریم که زیارت امام حسین (ع) را رها نکنید،  چرا که عمرتان طولانی و روزی تان زیاد می شود و قطعا کسی که عمرشان بیشتر و روزی شان بیشتر شود،  بهتر می تواند به نیازمندان کمک کند.

حجت الاسلام رنجبر گفت: انسان وقتی به کربلا می آیند،  ایثار،  بخشندگی و از خودگذشتگی را تمام قد نظاره می کند و افرادی که به کربلا می آیند از سخاوت و بخشندگی لبریز می شوند.

وی با بیان اینکه امام صادق (ع) می گوید هر کسی که برای رفتن به کربلا هزینه کند،  آن هزینه برمی گردد، بیان داشت: آداب زیارتی امام حسین (ع) با آداب سایر ائمه متفاوت است مثلا نیازی به گرفتن اذن دخول برای ورود به حرم نیست، البته حرم حضرت عباس هم همین گونه است و تنها همین دو حرم اینچنیند.

وی ادامه داد: اگر در طواف کعبه شانه ات به شانه کسی بخورد نیازی به عذرخواهی نیست ولی در زیارت کربلا اگر چنین اتفاقی بیفتد،  حتما آن فرد باید عذرخواهی کند،  یکی دیگر از آداب زیارت امام حسین (ع)  این است که اگر در عین زیارت بدهکارت را بعد از سال ها دیدی،  حق نداری طلب را مطالبه کنی،  چرا که وی زائر امام حسین (ع) است.

این کارشناس مذهبی اظهار داشت: اگر در کربلا کسی با شما پرخاش و توهین کرد، نباید جوابش را بدهید،  حتی وقتی از کربلا برگشتید نیز حق ندارید درباره آب و هوا، غذا و  اخلاق مردم این شهر صحبت کنید، آداب زیارت امام حسین (ع) نشان می دهد که فضای کربلا،  فضای متفاوتی است.

در ادامه سعید اسماعیلی  کارگردان نمایش میدانی "نجم الثاقب" گفت: از 10 روز پیش اجرای نمایش "نجم الثاقب" برای مخاطبان ایرانی و عربی آغاز شد، البته مبنا را مخاطبان عربی در نظر گرفتیم ولی چون می دانستیم تعداد زیادی از مردم کشور در این مراسم  حضور دارند نمایش را در دو زبان عربی و فارسی _عربی اجرا می کنیم.

وی ادامه داد: امروز سی و ششمین اجرای نمایش را داشتیم و به درخواست عتبه حضرت علی (ع) و با همکاری سازمان اوج اجرای نمایش تا 28 صفر تمدید شد و این اتفاق خوبی به شمار می رود،  چرا که در 28 صفر مردم از کربلا به سمت نجف حرکت می کنند.

اسماعیلی افزود: امسال سومین سال اجرای نمایش است،  البته در گذشته نمایش را در یکی از عمودهای بین راه اجرا می کردیم که امسال سوله ای به این کار اختصاص داده شد و همان روز افتتاحیه سوله توسط رییس عتبه حضرت علی (ع) عنوان کرد که ابن نمایش در مناسبت های مختلف اجرا شود.

وی با بیان اینکه امسال اتفاقات عجیبی را دیدیم، تصریح کرد: 3 یا 4 شب حدود 300 تا 400 نفر از خانواده شهدای نبل الزهرا به تماشای نمایش آمدند و امیدواریم شر داعش از دنیا کم شود، و زمانی که نمایش "نجم الثاقب"به بخش تشییع حضرت رقیه (ع) می رسید، فضای روحی این خانواده ها تا حدی دگرگون می شد که حال خیلی غریبی پیدا می کردند،  

اسماعیلی خاطر نشان کرد: دو سفر کربلا را به کسانی که تا به حال به کربلا نیامده اند،  هدیه می کنم.

در ادامه مراسم علی مهدوی نژاد و سید امیرحسین میرحسینی به مداحی و شعر خوانی  پرداختند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در پیام نوروزی رهبر انقلاب اعلام گردید

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین