داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده
زباله‌های کانادا در فیلیپین!
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶

دوترته رئیس‌جمهور فیلیپین تهدید کرد که علیه کانادا اعلام جنگ خواهد کرد مگر آنکه این کانتینرها به هزینه اوتاوا به کشورشان بازگشت داده شود.

انتخابات اتحادیه اروپا؛‌ تغییر یا حفظ وضع موجود؟
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸

انتخابات پارلمانی اروپا با داستان ها و گویش ها در سرتیتر نشریات به شدت تفاوت خواهد داشت و هرگز نمی تواند به مثابه همه پرسی بر مساله مهاجرت باشد. آنچه که امروز در اروپا موجب اختلاف شده، «درهای گشوده» در برابر «درهای بسته» نیست، بلکه حفظ شرایط موجود در برابر تغییر است

حمله انصارالله به گاو شیرده ترامپ
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶

سخنگوی انصارالله یمن تأکید کرد که عملیات هدف قرار دادن شرکت آرامکوی عربستان آغاز مرحله جدیدی از هدف قرار دادن اقتصاد کشورهای متجاوز است.

اعتراف سعودی‌ها: پمپاژ نفت شرق به غرب عربستان متوقف شد
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶

مقامات عربستانی اذعان کردند تأسیسات نفتی این کشور با پهپادهای ارتش یمن هدف قرار گرفته است.

قرمز شدن بورس امارات و عربستان پس از حادثه الفجیره
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

حادثه دو روز پیش چندین نفتکش در بندر فجیره امارات که به گفته وزیر انرژی عربستان دو نفتکش سعودی بزرگ در میان نفتکش‌های آسیب دیده است باعث شد تا بورس امارات و عربستان نزولی شوند.

عملیات پهپادی یمنی‌ها علیه تاسیسات حیاتی سعودی
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

 شبکه تلویزیونی المسیره ارگان رسمی انصار الله یمن ، از این عملیات به عنوان «عملیات بزرگ» بر ضد اهداف عربستان یاد کرد. 

حادثه الفجیره؛ قیمت نفت را افزایش داد
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

اتفاق مهم دیروز در فجیره که هنوز تمام حاشیه‌ها و زوایای آن علنی و مشخص نشده واکنش‌های مختلف داخلی و بیرونی را به همراه داشت. در این گزارش به مهم‌ترین واکنش‌ها و بازتاب‌ها پرداخته شده است.

موضع ایران در خصوص حوادث الفجیره
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

سخنگوی وزارت خارجه ایران خواهان روشن شدن ابعاد دقیق حوادث پیش آمده برای چند کشتی در دریای عمان شد و نسبت به هرگونه دسیسه از سوی بدخواهان جهت برهم زدن ثبات و امنیت در منطقه هشدار داد.

چرا الفجیره اهمیت دارد؟ آیا تنگه هرمز ارزش راهبردی خود را از دست خواهد داد؟
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

بزرگ‌نمایی حکام امارات در مسئله خط لوله فجیره و هم‌عرض تنگه هرمز معرفی نمودن آن، بیش از آنکه متکی بر واقعیات موجود باشد حاکی از توسل به حربه تبلیغ و بزرگ‌نمایی دروغین برای کاستن از نقش تنگه هرمز به‌عنوان یک سلاح ژئوپلیتیک در دست جمهوری اسلامی است. ضمن آنکه پخش شایعات امروز از سوی یک رسانه نزدیک به مقاومت و ایران بر چالش کاربردی بندر الفجیره افزوده است.

آیا احمد متوسلیان به شهادت رسیده است؟
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰

کتاب «سی‌وهفت‌ سال» نوشته حمید داودآبادی که به‌تازگی چاپ شده؛‌ اسناد و سخنان جالبی در خصوص پرونده احمد متوسلیان مطرح می کند. کتاب اتهام را به سمت مسئولین می گیرد که علی رغم دانستن شهادت متوسلیان قصد پایان دادن به این داستان ندارند.